Auto pro autistu Pepíčka

Bochov / Organizer: Josef Filo zc.manzes@fesojolif

{}
0 %

Auto pro autistu Pepíčka

Amount raised 11 200 Kč of 130 000 Kč goal
Left -1374 days
9 % z původního cíle
The campaign has ended 21. May 2020

Help by sharing

Jmenuji se Pepíček a je mi 3 a půl roku. Od mala jsemveselé dítě, jenže krátce po mých prvních narozeninách se mně a mé rodinězměnil život. Doktoři rodičům oznámili, že ze mě bude zřejmě autista.

Teď už je to jisté. Mám diagnózu nízkofunkční autismusse středně těžkou mentální retardací. Můj vývoj tak odpovídá věku15měsíčního dítěte. Nemluvím, nevnímám okolí, nosím plenky, neumím sám jíst,mám vybraný jídelníček a také oslabenou imunitu.

I když mě to vůbec nebaví a doktorů se bojím, musímpravidelně jezdit na všelijaká vyšetření na místa s podivnými názvy –neurologii, alergologii, psychologii, psychiatrii a pediatrii… Bojujis oslabenou imunitou, a tak se často stává, že mě naši vezou k mojípaní doktorce nebo na pohotovost.

Mamka s taťkou mě tam vozí dědečkovým autem, které námpůjčil. Taťka má sice taky auto, ale bohužel už dosluhuje a není vždyk dispozici. Táta s ním totiž jezdí do práce, kde vydělává korunky. Jenžety bohužel nestačí na to, abychom si mohli koupit spolehlivé auto, když užmusím jezdit na ty výlety k doktorům.

Všem hodným strejdům a tetám, které by mi chtělipomoct a přispějí nám na nové auto, bych chtěl vzkázat, že i když jsem nemocný,tak se těším ze života s rodiči a ségrou! Mám rád pohádky a moc se milíbí jízda na koni a na čtyřkolce, kterou sice nemáme, ale snad nám ji taťkajednou pořídí a budeme jezdit spolu. Rád se na Vás usměji třeba na fotce,nebo klidně i osobně. Jsem zkrátka vděčný za každou pomoc.

Pepík

Novinky v dovednostech

22. 04. 2020

Dobrý den, zdraví Vás Pepíček. Tak sem zase dávám nějaké novinky, co jsem se naučil a jak se mám. Udělal jsem pokrok v pití, už se umím napít sám ze skleničky, což mi dělalo dlouho problémy a už vůbec nepotřebuji pomoc ostatních při pití. Naučil jsem se pár základních slov, sice nevím, jestli je používám správně, ale říkám" kde je, bibi na babičku a dede na dědu". A už umím i zamávat, když mi někdo mává. Je to pro mě veliký pokrok a mám z toho radost, stejně, jako naši a sestřička. Jinak se mám celkem dobře, ale zase mě čekají zanedlouho doktoři a tam se mi vůbec nechce, tak snad to zvládnu. Ještě mi naši stáhli na telefon skládání barviček a to mě strašně baví a umím je pěkně a všechny poskládat.

To bude zatím vše a opět chci poděkovat všem, kteří se mi rozhodnou a nebo již rozhodli pomoci.

Váš Pepíček

Pepíček se učí

21. 03. 2020

Tak Pepíček se učí velice rychle nové věci a dnes se naučil skládat novou skládačku , kterou mu dnes trochu opožděně darovali k svátku děda s babičkou. Skládačka rychle zabrala a Pepíček se jí na několik pokusů naučil poskládat. Video je v tomto odkaze: https://youtu.be/ncRPqzAfHU0 a postupně sem určitě budeme dávat nové aktuality, jak Pepíček pokračuje s vývojem a šikovností, aby potěšil Všechny ostatní a tímto děkuje všem dárcům, kteří se rozhodnou mu pomoci. S pozdravem Pepíček s rodinou.

3 donations

10 000 Kč — Anonymous donor 4 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 4 years ago

200 Kč — Anonymous donor 4 years ago

Discover more

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!
0 %

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou
14 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

No good deed goes unpunished
27 %

No good deed goes unpunished