Auto pro autistickou Adélku

Tábor / Sbírku organizuje Iveta Zakova

{}

Auto pro autistickou Adélku

0 %

Vybráno 6 305 Kč z 200 000 Kč
Zbývá -1431 dnů
Sbírka byla ukončena 22. června 2020

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Tříletá Adélka je benjamínek naší rodiny. Narodila se sdětským autismem, který doprovází hyperaktivita a stavy úzkosti. Péče o dcerkuvyžaduje dojíždění za lékaři. Kvůli Adélčiným stavům je téměř nemožnéabsolvovat cestu vlakem nebo autobusem. Chtěla bych proto pořídit auto, kterénám umožní bezpečné cestování.

Naše stávající auto dosluhuje, po 20 letech tak budumuset řešit koupi nového. S Adélkou jezdím po lékařích, které máme i 200 km oddomova. Teď nás čekají důležité cesty do Prahy na canisterapie. Terapie zapomoci pejska dcerce pomůžou a zároveň díky tomu získáme asistenčního psa,který je pro ni nezbytným pomocníkem v životě.

Tyto terapie jsou tam i zpět vzdálené 450 km. Mohlibychom zvolit hromadnou dopravu, ale ta je pro nás noční můrou. V Adélcevzbuzuje strach, po 10 minutách jízdy už je hlučná, pláče, vzteká se.Lidéi řidič reagují často nepříjemně a stěžují si. Takové cesty jsou pro násvyčerpávající a vybírají si svou daň i v dalších dnech, kdy musím dcerkudávat do pohody.

Cesty autem jsou pro nás klidnější. Adélka takto cestujeráda, má své pohodlí, a hlavně je to pro nás časově méně náročné.

Společně s Adélkou a jedenáctiletým Davídek, který máADHD, bydlíme v podnájmu. Původně jsme žili v domě s mým dnes už bývalýmmanželem. Po několika vypjatých situacích a neshodách jsem odešla a přišla ovše. Adélku zatím nevezmou do školky, protože odmítá kontakt s dětmi idospělými. Proto je pro mě zatím nemožné chodit do práce. Snažím se ze všechsil vytvořit dětem hezký a útulný domov i přes to, co nás potkalo.

Děkuji všem, kteří nám pomohou.

Maminka IvetaSbírku již podpořilo 23 dárců

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

1 500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

50 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Adélce držíme palečky. “
300 Kč — Monika Akinom před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety