Aby se mohl Martínek lépe začlenit do normálního života

Praha / Sbírku organizuje Martina Kinterová

{}
0 %

Aby se mohl Martínek lépe začlenit do normálního života

Vybráno 14 302 Kč z 255 000 Kč
Zbývá -670 dnů
6 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 28. listopadu 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Jakákoli viróza, kterou by zdravé dítě vyleželo během pár dní, může být pro malého Martínka smrtelným rizikem. Chlapec se narodil s vážnou genetickou chromozomální vadou, kvůli čemuž má extrémně oslabený imunitní systém, mentálně je navíc na úrovni půlročního dítěte. Od malička proto musí vyrůstat ve sterilním prostředí domova a zdravotnických zařízení. Přesto má šanci na to, že se například zvládne sám napít a najíst, ale také vydržet v sedu.

Kvůli kombinovanému postižení je Martinův život už od narození pod přísným dohledem lékařů„Postupně prodělal zavedení žaludeční sondy, operaci střev, zákrok hlavy, léčen byl na oboustranné zápaly plic, záněty průdušek...

Přišla dokonce období, kdy byla nutná nepřetržitá hospitalizace. Někdy jsem si tak připadala, že jeho domov je spíše v nemocnici“, vypočítává maminka, čím vším si její syn zatím musel projít.

Lázeňský pobyt, který je sice z větší či celé části hrazen pojišťovnou, ale kvůli nutnosti ubytování v cizím prostředí nepřipadá v úvahu. Pro Martínka je proto naprosto ideální ambulantní léčba na neurorehabilitační klinice AXON v Praze, která se specializuje na rehabilitaci pacientů s poškozením mozku.

Už tak vysoká náchylnost Martínka na jakákoli infekční onemocnění, která končí zápalem plic, spolu s covidovou pandemií znamená, že rodina musí dodržovat striktní hygienická opatření, aby nedošlo k ničemu fatálnímu. Přesto si maminka uvědomuje, že ke zlepšení zdravotního stavu chlapce jsou intenzivní rehabilitace klíčové. 

„Naším cílem je, aby Martin byl schopný se například sám přetočit a postupně zapracovat na tom, aby byl schopný vydržet v sedě, dostat se do kleku na čtyřech. A zároveň také posílit jeho samostatnost – teď se například sám neumí napít či najíst,“ vysvětluje primářka kliniky AXON Jarmila Zipserová, co je cílem intenzivních každodenních terapií. V závěru by maminka Martínka ráda poděkovala všem těm, díky kterým se její syn bude moci lépe začlenit do normálního života. Děkuji za Martínka. Přes všechna úskalí, která už zažil, je právě díky lidem kolem sebe stále veselý, rád si hraje a učí se novým věcem.“

Partneři sbírky 1

Axon

Partnerem sbírky je Neurorehabilitační klinika Axon.

Sbírku již podpořilo 23 dárců

„:-)“
1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Hodně sil Martínkovi i celé rodině. “
250 Kč — Petra před 2 lety

5 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Martin před 2 lety

„Držím palce Martínku.“
252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Ať to vyjde Martínku 🌠“
300 Kč — Anonymní dárce před 2 lety