Aby se mohl Martínek lépe začlenit do normálního života

Praha / Organizer: Martina Kinterová zc.manzes@retnikanit

{}
0 %

Aby se mohl Martínek lépe začlenit do normálního života

Amount raised 14 302 Kč of 255 000 Kč goal
Left -822 days
6 % z původního cíle
The campaign has ended 28. November 2021

Help by sharing

Jakákoli viróza, kterou by zdravé dítě vyleželo během pár dní, může být pro malého Martínka smrtelným rizikem. Chlapec se narodil s vážnou genetickou chromozomální vadou, kvůli čemuž má extrémně oslabený imunitní systém, mentálně je navíc na úrovni půlročního dítěte. Od malička proto musí vyrůstat ve sterilním prostředí domova a zdravotnických zařízení. Přesto má šanci na to, že se například zvládne sám napít a najíst, ale také vydržet v sedu.

Kvůli kombinovanému postižení je Martinův život už od narození pod přísným dohledem lékařů„Postupně prodělal zavedení žaludeční sondy, operaci střev, zákrok hlavy, léčen byl na oboustranné zápaly plic, záněty průdušek...

Přišla dokonce období, kdy byla nutná nepřetržitá hospitalizace. Někdy jsem si tak připadala, že jeho domov je spíše v nemocnici“, vypočítává maminka, čím vším si její syn zatím musel projít.

Lázeňský pobyt, který je sice z větší či celé části hrazen pojišťovnou, ale kvůli nutnosti ubytování v cizím prostředí nepřipadá v úvahu. Pro Martínka je proto naprosto ideální ambulantní léčba na neurorehabilitační klinice AXON v Praze, která se specializuje na rehabilitaci pacientů s poškozením mozku.

Už tak vysoká náchylnost Martínka na jakákoli infekční onemocnění, která končí zápalem plic, spolu s covidovou pandemií znamená, že rodina musí dodržovat striktní hygienická opatření, aby nedošlo k ničemu fatálnímu. Přesto si maminka uvědomuje, že ke zlepšení zdravotního stavu chlapce jsou intenzivní rehabilitace klíčové. 

„Naším cílem je, aby Martin byl schopný se například sám přetočit a postupně zapracovat na tom, aby byl schopný vydržet v sedě, dostat se do kleku na čtyřech. A zároveň také posílit jeho samostatnost – teď se například sám neumí napít či najíst,“ vysvětluje primářka kliniky AXON Jarmila Zipserová, co je cílem intenzivních každodenních terapií. V závěru by maminka Martínka ráda poděkovala všem těm, díky kterým se její syn bude moci lépe začlenit do normálního života. Děkuji za Martínka. Přes všechna úskalí, která už zažil, je právě díky lidem kolem sebe stále veselý, rád si hraje a učí se novým věcem.“

Patrons 1

Axon

Partnerem sbírky je Neurorehabilitační klinika Axon.

23 donations

“:-)”
1 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

373 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Hodně sil Martínkovi i celé rodině. ”
250 Kč — Petra 2 years ago

5 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

373 Kč — Martin 2 years ago

“Držím palce Martínku.”
252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

121 Kč — Anonymous donor 2 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Ať to vyjde Martínku 🌠”
300 Kč — Anonymous donor 3 years ago

Discover more

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!
1 %

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou
15 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

No good deed goes unpunished
28 %

No good deed goes unpunished