Aby se děti mohly vrátit domů: kauce pro 7člennou rodinu

Bílá Voda / Sbírku organizuje Dajana Žigová

{}

Aby se děti mohly vrátit domů: kauce pro 7člennou rodinu

0 %

Vybráno 0 Kč z 30 000 Kč
Zbývá -576 dnů
Sbírka byla ukončena 13. prosince 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsem maminka 5 dětí, ale kvůli naší současné situaci s námi 3 děti nemohou bydlet. Nyní jsou proto umístěny v domově dětí, ale kontakt máme každý víkend pravidelný, a kromě toho si je bereme i na výlety atp. Budeme usilovat o jejich navrácení do péče. Druhým dvěma nejmladším dětem je 10 měsíců (Katarínka) a 3 roky (Gábík). Ty s námi bydlí – se mnou a mým partnerem i otcem dětí.

Jsme rodina žijící v malé obci na Jesenicku u hranic s Polskem. Bohužel tato lokalita je vzdálená nejen od škol a školek, ale také od dětského domova, ve kterém jsou umístěny naše 3 děti. Bydlení je pro nás komplikované – partner pracuje, ale musí téměř každý den dojíždět na druhou stranu okresu. Navštěvovat naše děti v DD, nebo si je z něj brát, je kvůli vzdálenosti také velkou komplikací.

Dalším problémem je to, že nemovitost, ve které jsme v pronájmu, nedávno koupil jiný majitel, a tak se nejen chceme, ale i opravdu musíme odstěhovat.

Neodkladné stěhování

V obci, kde bydlíme, není dobrá infrastruktura, a tak o stěhování uvažujeme již dlouho. Právě proto abychom také našli vhodnější byt pro našich 5 dětí vybudovali jim krásný domov, jaký si zaslouží. 

Partner se snaží vydělávat a zajistit nás, abychom mohli jít do většího bytu, šetříme si z toho mála na kauci. Avšak čas už nás tlačí, a i když si něco odkládáme, není to stále dost. Proto s doporučením naší sociální pracovnice bychom Vás chtěli moc poprosit o pomoc pro mě a mé děti.

V rodině jsou dvě malé děti, maminka se jim věnuje, učí je básničky a vždy má krásně uklizeno a navařeno. – slova sociální pracovnice –

Ve větším bytě budeme mít šanci získat zpět děti z DD do péče a dále budeme mít v budoucnu šanci sehnat i místa ve školce pro naše nejmladší děti. Později si tedy budu moci hledat práci i já.

Moc všem děkujeme za podporu. Nic víc než být zase rodina a lépe naše děti zabezpečit si nepřejeme.