Aby Jáchym mohl vidět svět

Ostrava / Sbírku organizuje Lucie Tomanová zc.tsop@namoteicul

{}
0 %

Aby Jáchym mohl vidět svět

Vybráno 113 500 Kč z 82 800 Kč
Zbývá -460 dnů
137 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 23. března 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Jáchymek se narodil s šedým zákalem, což je nemoc oka, při níž se čočka zakalí, a pacient vidí, jako by se díval přes pomalu zamrzající okno. I když Jáchym prošel několika operacemi a chodí pravidelně na rehabilitace, stále nemá ani zdaleka vyhráno. Ve třech letech nosí brýle s +20 dioptriemi a jeho stav se může bez pravidelné péče zhoršit.

Poradkyně rané péče, která s rodinou pravidelně zdravotní stav Jáchyma konzultuje, doporučuje neurosenzorickou rehabilitaci v ISNA-MSE Verheul centru Ostrava. Rehabilitace má podpořit nejen zrakové vnímaní a dalších smysly, ale je důležitá i pro celkový vývoj dítěte a jeho psychickou podporu.

Rehabilitace bohužel není nejlevnější. Rodiče Jáchyma, Lucie a Michal, proto prosí o pomoc.

Byli bychom vděční za finanční podporu na nákladnou rehabilitaci pro našeho syna. Věříme, že by tam Jáchymkovi mohli zásadně pomoci.

Když se Jáchymek narodil, nevybavil se mu v očích červený reflex, byli jsme proto poslání do Fakultní nemocnice do centra s vadami zraku, kde nám bohužel oznámili, že nevidí. Museli jsme proto začít rychle jednat. Jáchymek absolvoval operace, při kterých mu zakalení očí vyčistili a odstranili poškozené čočky z očí.

I když to zní nadějně, náš syn stále nemá vyhráno. Nejenže jej v budoucnu nejspíš ještě čeká implantace, může nastat i mnoho komplikací, které mu očka mohou zase zakalit. Při vší naší snaze ale věříme, že tomu tak nebude.

Jáchymek je i přes svůj handicap velmi šikovný a chytrý chlapec. Zajímá se o dění kolem sebe, je upovídaný a na svůj věk krásně skládá věty. I přes naši snahu však bohužel jeho zrakové reakce a dovednosti zatím neodpovídají jeho věku a jsou primárně ovlivněny jeho diagnózou. Jáchymek má potíže se orientovat v neznámém prostoru, rozhlížet se do dálky, odhadovat vzdálenost a hloubku, což jej omezuje při pohybu, v sociálních interakcích i při běžných aktivitách a hrách. Zraková vada ho svazuje také v dalších oblastech jako je sebeobsluha, hygiena, stravování apod.

Jáchym v květnu oslaví 3. narozeniny, a právě tyto první roky života jsou v rozvoji nejdůležitější. Je proto nutné pracovat usilovně a pravidelně, abychom si mohli říct, že jsme pro něj udělali vše, co jsme v danou chvíli mohli. Individuální neurosenzorická rehabilitace je jedna z těchto věcí.

Za finanční podporu předem moc děkujeme! 

 

Děkujeme všem našim dárcům!

18. 03. 2021

Krásný den, jsme velmi šťastní, že se nám, díky Vám, podařilo tak rychle a úspěšně vybrat penízky, aby Jáchymek mohl začít co nejdříve s rehabilitací ❤️ Skvělí lidé opravdu existují a my děkujeme za jakoukoliv podporu ❤️ děkujeme za Vaše dobro a mějte na paměti, že vy všichni jste se podíleli na lepším životě našeho syna ❤️ každá částka co přišla ,,navíc", synovi dává možnost navštěvovat rehabilitace déle než ty 4 týdny🙏 opravdu si toho neskutečně vážíme. Rodiče Jáchymka, M+L.

Sbírku již podpořilo 261 dárců

„Pro lepší budoucnost babička Romana“
2 000 Kč — Romana před rokem

„Technický převod - vratka dárci.“
-10 000 Kč — Nadační fond pomoci před rokem

„Prejeme hodne stesti a zdravi :-)“
1 000 Kč — M+L před rokem

„Milý Jáchymku. Posílám Ti moc sil a snad brzy bude lépe. Majda 3 roky “
200 Kč — Majdanka před rokem

„Drzime palečky “
121 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Hodně štěstí.“
2 500 Kč — H. před rokem

„Chybná platba - vratka dárci“
10 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

373 Kč — Anonymní dárce před rokem

777 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Ať to co nejvíce pomůže!“
1 221 Kč — Silva před rokem