Aby Honzík dohnal vrstevníky

Kutná Hora / Sbírku organizuje Hana Zopkova zc.manzes@ynahydal

{}
0 %

Aby Honzík dohnal vrstevníky

Vybráno 3 863 Kč z 43 000 Kč
Zbývá 58 dnů
9 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 19. července 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Hana a jsem maminka 2 dětí 14letého syna Honzíka a 10leté dcery Pavly a jsem s nimi sama.

Honzík se narodil jako nedonošené miminko akutním císařem s neprůchodností střev a hned druhý den musel podstoupit první ze 3 operací.

V následujících měsících bylo mému malému bojovníčkovi mimo zrakové vady zjištěn ještě opožděný vývoj a svalový tonus.

Bohužel to nebylo vše, co nás potkalo. Honzík ještě ve 2,5 letech vydával pouze zvuky a ukazoval i špatně chodil. Ve 2,5 letech bylo rozhodnuto, že Honzík půjde na operaci očiček. Náš výčet postižení se tak ještě rozšířil o další diagnózy. A ty jsou zraková vada – levé očičko je bohužel pasivní a kouká jen na pravé, lehká motorická retardace, lehká mentální retardace, špatně mluví v důsledku oslabení sluchu, dále má syn sklony k sebepoškozování a agresivitě, psychiatrickou diagnózu a spektrální znaky autismu. Vývojově je tak opožděný o 4 roky.

I přesto přes všechno jsme se nevzdali. Honza již 4 roky dochází na trénink Bike. Ze začátku se mu vše muselo opakovaně vysvětlovat a chtělo to ze strany trenéra hodně trpělivosti. Naštěstí tu náš nejúžasnější trenér Ivan Sova má. Za poslední zimu se tak Honzík hodně zlepšil a posunul se z tréninkové třetí skupiny do skupiny první. Navíc Honza velmi vyrostl, tak jeho vybavení už není momentálně vyhovující.

Na doporučení trenéra potřebuje náš syn v co nejkratší době přesedlat na vyšší kolo s vhodnější přilbou a obuví, aby se mu nezbortila klenba chodidla při přenosu síly do pedálů. A v neposlední řadě jsou také nutné i vhodné pedály.

Honza se zúčastňuje příměstských táborů Bike. Letos už pojede po 3. Jezdíme pravidelně na závody, protože závody jsou podle našeho trenéra tím nejlepším tréninkem a hlavně motivací. Snažím se ho v tomto velmi finančně náročném sportu podporovat, co to jde.

Hradím opravy a servis kola, cesty na tréninky a závody. Honza, aby se udržel v kondici, chodí ještě do fitness centra na funkční trénink a také běhat. I tyto 2 aktivity financuji sama a naštěstí občas pomohou 2 starší synové. Ale tím, že Honzy sestra Pavla se věnuje stejnému sportu, je pro nás každý výdaj navíc velký problém.

Ze svého platu bych na nové vybavení šetřila dlouho, a tím bych Honzu hodně omezila v rozvoji. Prosím, pomozte mi ho podpořit v momentě, kdy to potřebuje.

Děkuji.

Stale trenujeme

22. 05. 2022
  • I když sem přidávám aktualitu až dnes neznamená to že se u nás nic neděje . Ba naopak u nás se stále trénuje. Ve středu 18.5.do Čáslavi vyrazil Honza v doprovodu trenéra .byl to trénink vice na sílu. Ve čtvrtek 19.5 byl trénink na trati Kuklíku . Honza jako vždy makal na plno. A Honza nejezdí jen na kole . Dnes jsem s ním a spartou z Rozběháme Kutnou Horu vyrazili na trať běhu Dačického 12 která se poběží v srpnu. Celou trať dal bez problému a dokázal udržet tempo s dospěláky. na fotky a videa se můžete podívat na FB stránce https://www.facebook.com/U%C4%8D%C3%ADme-se-spolu-%C5%BE%C3%ADt-111488220400184/photos


Relax

22. 05. 2022

Nebojte se není u nás jen o makaní na trénincích. Umíme i odpočívat . A jak jinak než ´vyrazit v pátek 20.5. na Muzejní noc V Domě Dačického jsme se podívali na šer který se Honzovi líbí. Na Hrádku jsme viděli stálou expozici minci ale také modely rozestavěných památek. Také jsme se mohli podívat jak vypadala Kutna Hora a její okolí v dobách minulých a jak vypadá dnes .Na Hrádku jsme shlédli další vystoupení šermířů. Po skončení jsem přešli do zahrad Gasku na  koncert hudebního uskupení Marcell a kapela. čekala nás ještě Ohnivá show ve 22 hodin na Hrádku , ale místo ni jsem si díky počasí dali sprinty domu. I tak jsme si večer užili. V soboto jsme s Honzou vyrazili do Mukařova na soutěž pejsků. Hlavně tento výlet byl o setkaní s Květou Krčíkovou ,fenkou BONNY a celou její rodinou.. To nej setkání ale na Honzíka teprve čekalo. Honzík se setkal se psem jménem GAMP . Pan Filip Rožek i Honzíkovi podepsal i knížku a a vyfotil se sním den jsme si tak všichni užili. Na fotečky a videa se můžete podívat https://www.facebook.com/U%C4%8D%C3%ADme-se-spolu-%C5%BE%C3%ADt-111488220400184/photos


Vysoka

15. 05. 2022

Včera již po 3 konal závod Bike ne rozhledně Vysoká .Honzík stal opět na startu připravený bojovat .Bohužel ze samotného závodu žádné fotografie nemáme protože i já jsem se sama na start postavila a nebyl tedy nikdo kdo by tento závod zdokumentoval ať už v podobě fotografií nebo videa .Ale z pohledu závodníka Vám mohu říct že Honzík jel úžasně a předjel i mě . V závodě si dojel pro 6 místo. I tak se ale můžete na naší FB stránce https://www.facebook.com/U%C4%8D%C3%ADme-se-spolu-%C5%BE%C3%ADt-111488220400184/photos podívat na fotky a videa ze ctvrtecniho tréninku na Vysoké.

Sbírku již podpořilo 5 dárců

„Spoustu šťastných kilometrů“
1 000 Kč — Tereza Eibová před 2 týdny

1 111 Kč — Roman Musílek před 2 týdny

252 Kč — Martin Deli Podaný před měsícem

„❤️❤️❤️“
500 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Přejeme spoustu krásných závodů!“
1 000 Kč — Dominika Mazura před měsícem