Aby Honzík dohnal vrstevníky

Kutná Hora / Sbírku organizuje Hana Zopkova zc.manzes@ynahydal

{}
0 %

Aby Honzík dohnal vrstevníky

Vybráno 4 075 Kč z 43 000 Kč
Zbývá 25 dnů
9 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 19. července 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Hana a jsem maminka 2 dětí 14letého syna Honzíka a 10leté dcery Pavly a jsem s nimi sama.

Honzík se narodil jako nedonošené miminko akutním císařem s neprůchodností střev a hned druhý den musel podstoupit první ze 3 operací.

V následujících měsících bylo mému malému bojovníčkovi mimo zrakové vady zjištěn ještě opožděný vývoj a svalový tonus.

Bohužel to nebylo vše, co nás potkalo. Honzík ještě ve 2,5 letech vydával pouze zvuky a ukazoval i špatně chodil. Ve 2,5 letech bylo rozhodnuto, že Honzík půjde na operaci očiček. Náš výčet postižení se tak ještě rozšířil o další diagnózy. A ty jsou zraková vada – levé očičko je bohužel pasivní a kouká jen na pravé, lehká motorická retardace, lehká mentální retardace, špatně mluví v důsledku oslabení sluchu, dále má syn sklony k sebepoškozování a agresivitě, psychiatrickou diagnózu a spektrální znaky autismu. Vývojově je tak opožděný o 4 roky.

I přesto přes všechno jsme se nevzdali. Honza již 4 roky dochází na trénink Bike. Ze začátku se mu vše muselo opakovaně vysvětlovat a chtělo to ze strany trenéra hodně trpělivosti. Naštěstí tu náš nejúžasnější trenér Ivan Sova má. Za poslední zimu se tak Honzík hodně zlepšil a posunul se z tréninkové třetí skupiny do skupiny první. Navíc Honza velmi vyrostl, tak jeho vybavení už není momentálně vyhovující.

Na doporučení trenéra potřebuje náš syn v co nejkratší době přesedlat na vyšší kolo s vhodnější přilbou a obuví, aby se mu nezbortila klenba chodidla při přenosu síly do pedálů. A v neposlední řadě jsou také nutné i vhodné pedály.

Honza se zúčastňuje příměstských táborů Bike. Letos už pojede po 3. Jezdíme pravidelně na závody, protože závody jsou podle našeho trenéra tím nejlepším tréninkem a hlavně motivací. Snažím se ho v tomto velmi finančně náročném sportu podporovat, co to jde.

Hradím opravy a servis kola, cesty na tréninky a závody. Honza, aby se udržel v kondici, chodí ještě do fitness centra na funkční trénink a také běhat. I tyto 2 aktivity financuji sama a naštěstí občas pomohou 2 starší synové. Ale tím, že Honzy sestra Pavla se věnuje stejnému sportu, je pro nás každý výdaj navíc velký problém.

Ze svého platu bych na nové vybavení šetřila dlouho, a tím bych Honzu hodně omezila v rozvoji. Prosím, pomozte mi ho podpořit v momentě, kdy to potřebuje.

Děkuji.

Vysoka

15. 05. 2022

Včera již po 3 konal závod Bike ne rozhledně Vysoká .Honzík stal opět na startu připravený bojovat .Bohužel ze samotného závodu žádné fotografie nemáme protože i já jsem se sama na start postavila a nebyl tedy nikdo kdo by tento závod zdokumentoval ať už v podobě fotografií nebo videa .Ale z pohledu závodníka Vám mohu říct že Honzík jel úžasně a předjel i mě . V závodě si dojel pro 6 místo. I tak se ale můžete na naší FB stránce https://www.facebook.com/U%C4%8D%C3%ADme-se-spolu-%C5%BE%C3%ADt-111488220400184/photos podívat na fotky a videa ze ctvrtecniho tréninku na Vysoké.

Kuklik

11. 05. 2022

Včera se již po 3 konal závod na Kukliku kde se Honzík opět postavil na start . Trasu dlouhou 7,6 km zajel za úžasný čas 33:40 .Při porovnání času z prvního ale i druhého závodu na téže trati jsem zjistila velké zlepšení. Mám z něj radost .Na fotografie ale i na krátká videa ze závodu ale i z úterního tréninku se můžete podívat https://www.facebook.com/U%C4%8D%C3%ADme-se-spolu-%C5%BE%C3%ADt-111488220400184/photos

Vyjížďka

08. 05. 2022

Dnešek byl ve znamení vyjížďky na zříceninu hradu Sion.Pri zpáteční cestě nesměla chybět ani zastávka v pivovaru Malešov na občerstvení v podobě něčeho dobrého do bříšek ale také úžasná limonáda s kousky ovoce na zahnání žízně pro děti a pro nás dospělé samozřejmě bylo pivo. A tak den Matek jsem oslavila aspoň s Honzíkem. Fotogalerie naleznete na naší FB stránce ,,Učíme se spolu žít,,

Sbírku již podpořilo 6 dárců

212 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„Spoustu šťastných kilometrů“
1 000 Kč — Tereza Eibová před měsícem

1 111 Kč — Roman Musílek před měsícem

252 Kč — Martin Deli Podaný před 2 měsíci

„❤️❤️❤️“
500 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Přejeme spoustu krásných závodů!“
1 000 Kč — Dominika Mazura před 2 měsíci