40 epileptických záchvatů denně: asistenční pes pro Erička

Praha 4 / Sbírku organizuje SONS, Středisko výcviku vodicích psů

{}

40 epileptických záchvatů denně: asistenční pes pro Erička

0 %

Vybráno 248 341 Kč z 247 200 Kč
Zbývá -535 dnů
Sbírka byla ukončena 06. ledna 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Klára a jsem maminka dvou báječných chlapečků, Fanouška a Erička. Když jsem otěhotněla s Eričkem, byli jsme nesmírně šťastni a vše se zdálo bezproblémově. Chvíle štěstí však trvala jen krátce. Po příchodu domů z porodnice začal mít Eriček zdravotní problémy, byl neklidný, zvracel, nehojil se mu pupík, ale dle lékařů nešlo o nic vážného. Snažili jsme se tedy uklidnit i sami sebe.

Pak přišel den, který bychom nejraději s manželem vymazali z kalendáře.

Hospitalizace a smutná diagnóza

Eriček začal ztrácet vědomí a byl převezen do FN Motol. Masivně krvácel do mozku, prodělal mozkový infarkt a vytvořil se hydrocefalus. Eriček byl v nemocnici 3 měsíce, prodělal mnoho operací mozku. S manželem jsme se u něj neustále střídali, bylo to velice náročné, také proto, že náš druhý syn, Fanoušek, neměl ani 2 roky a taky potřeboval svoji maminku.

Ale nic jsme nevzdali.

Domů jsme odcházeli s mnoha diagnózami: těžký deficit Faktoru VII. – jako jediné dítě v ČR, těžké krvácení do CNS, hydrocefalus, pravostranná hemiparéza, poškození zrakového nervu, levostranná nedoslýchavost, vysoký krevní tlak.

Doma jsme s Eričkem pravidelně cvičili Vojtovu metodu, Bobathovu metodu, trénovali jsme poškozený zrakový nerv, cvičili poškozenou pravou ruku, obden jezdili na hemodialýzu, rehabilitace, hipoterapie... Eriček se začal pomalu vyvíjet. Bohužel naše radost z jeho pokroků trvala opět jen do doby, než v roce 2021 prodělal Eriček epileptický záchvat. Ukázalo se, že Eriček má do toho těžkou epilepsii, na kterou nezabírá žádný lék, který by ho neohrozil na životě.

Epileptické záchvaty

Eriček prodělává okolo 40 epileptických záchvatů denně a my mu nemůžeme pomoci. Jeho stav se hodně zhoršil. Nyní pouze leží. Přesto s ním neustále cvičíme a na doporučení jsme zařadili i canisterapii. (Terapie prostřednictvím speciálně vedeného a vycvičeného psa nebo feny.) – Eriček na terapii pejskem velice hezky reaguje a při záchvatech je uvolněnější a záchvat rychleji odezní. Dokonce si občas dá na pejska sám ruku.

Chceme Eričkovi pomoct, a proto jsme se rozhodli pořídit mu asistenčního pejska, který by s ním mohl být pořád, nejen občas při terapii. Asistenčního pejska však sami nedokážeme zaplatit. A tak se na Vás obracíme s prosbou o podporu. Každým příspěvkem můžete Eričkovi pomoci získat asistenčního pejska a tím mu i ulevit od jeho bolestí a intenzivních zdravotních problémů, které neustále zažívá.

Moc Vám všem děkujeme.

Poděkování

22. 02. 2023

Posíláme ještě jednou velké díky a pár snímků Erička a s jeho nejlepším přítelem.

Děkujeme. 😍

 

Poděkování

30. 01. 2023

DĚKUJEME! Neuvěřitelné se podařilo – díky vám všem sjsme vybrali celou částku na asistenčního pejska Egona pro malého Erička. Už mu pomáhá v rodině v každodenním životě zvládat jeho nelehký úděl. Egon Erička stabilizuje a prohřívá a tím zmírňuje epileptické záchvaty. A nejen to, Egona si oblíbil i Eričkův malý brácha a celá rodina.

❤❤❤

Partneři sbírky 1

SONS, Středisko výcviku vodicích psů

Organizátorem a partnerem sbírky je SONS, Středisko výcviku vodicích psů

Sbírku již podpořilo 460 dárců

„❤️❤️❤️“
252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Drž se Eričku!“
150 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Po přečtení vašeho příběhu těžko nacházím slova...Máte doma obrovského bojovníka. Přeji hodně sil a pokud možno klidné Vánoce. Ať pejsek co nejvíce pomáhá.“
333 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Nella před 2 lety

2 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 2 lety