Výroční zpráva za rok 2022

Drazí dárci, za rok 2022 jsme pro vás i nás připravili výroční zprávu. Prohlédněte si, co vše se nám společně podařilo! Podtřebným jsme v roce 2022 rozdali na 79 milionů korun! Z cca 3 000 Nadací a fondů v ČR jsme se umístili v TOP 10 – mezi deset nejlepších u nás! Jako každý rok jsme obhájili značku spolehlivosti.

Upevnili jsme naší pozici udávání trendů na poli nezisku i ve společnosti, když jsme spustili náš darovací doplněk pro e-shopy a jejich zákazníky – GoodyDo. To by nebylo bez uzavření významné spolupráce se Shoptetem, na vybraných e-shopech tedy mohou jejich zákazníci přidat k nákupu na dobročinné účely sbírky, kterou e-shop vybere, před dokončením nákupu nějakou tu korunu – to celé přímo v prostředí e-shopu! Pohodlně a rychle. Aby dobrý skutek neutek. Navázali jsme také na významnou spolupráci s Nadačním fondem ŠKODA AUTO.

Nezaháleli jsme ani v marketingu. Připravili jsme hned několik kampaní. Říct si o pomoc je normální vysvětlila potřebným herečka Marta Issová, Jiří Lábus nám propůjčil hlas do vánoční kampaně POMOŽKY. Nákupem těchto charitativních ponožek lidé umožnili naplnit ledničky rodinám somoživitelů a zaplatit jejich účty za rostoucí energie. To doprovodila i sbírka Potravinová pomoc a energie pro samoživitele. Prázdniny byly ve znamení Léta pro všechny! Tak jsme nazvali projekt s účelem umožnit financování volnočasových aktivit dětí ze sociálně znevýhodněných skupin. Nezapomnělo se na děti prchající před válkou, ale nani na české děti rodin samoživitelů a rodin s pěstounskou péčí. Dále jsme se zaměřili na minikampaně a osvětu ve společnosti důležitých témat pomocí PR článků za pomoci patronů jako byli Pokáč, Lucie Bílá, Radim Fiala a další.

Na stále trvající (ke dni 24. 8. 2023, pozn.) válku na Ukrajině nesmíme zapomínat, nejúspěšnější a k dnešnímu dni stále běžící sbírku založil na naší platformě jeden jediný student práv původem z Ukrajiny – Vasyl Kapustej. V době výroční zprávy bylo na jeho sbírce bezmála 9 milionů Kč. A k dnečnímu dni je to o další půl milion více.

Pomáhali jsme hasit požár i jeho následky v Českém Švýcarsku, Alzheimer centru v pražských Roztokách a na farmě v Bohnicích, kde o krmivo a přístřeší přišlo spoustu zvířat. Díky příspěvkům zvládla přečkat tuhou zimu. Tohle, ale ještě mnohem dalšího se na naší platformě se spuštěním 830 dobročinných sbírek za rok 2022 událo. Pod tímto odkazem si také můžete stáhnout celou naší výroční zprávu, kde nechybí ani audit a zpráva revizora.

Děkujeme, že spolu s námi měníte životy a osudy k lepšímu.

Vaše znesnáze21