Pár přátel stačí mít, co umí za dobro vzít

Bylo nebylo dobrosrdečných lidí z baru na pražském Žižkově. V Baru Behind the Curtain totiž naleznete nejen výtečné drinky, ale i úžasnou partu, která se zde potkává již léta. Jsou něco jako rodina. Jedním z takových dobrosrdečných štamgastů je Martin Uhlář, který se již na podzim rozhodl uspořádat dobročinnou aukci – a kde jinde, než v Baru Behind the Curtain!

Martin je všestranným člověkem, který má zálibu v domácí výrobě originálních omáček z vlastnoručně vypěstovaných papriček. Ale co by kamenem dohodil do kuchyně, mu je blízká výroba produktů všeho druhu od kvašení po zavařování. Proto se mezi hlavními cenami objevily i hodnotné kulinářské unikáty ze špajzky Martina a jeho ženy.

Martin se jednoho večera Gabriele Sedláčkové, majitelce baru, svěřil, že by moc rád uspořádal dobročinnou akci a přiložil ruku k dílu pomoci tak, jak nejlépe umí! Vydraží své chutné výrobky! A nejen ty. Gabriela mu doporučila naši dárcovskou platformu znesnáze21 – no a hrdý tatínek malé zdravé holčičky měl hned jasno – vybral sbírku malé nemocné Martinky na neurorehabilitace, které jí pomohou samostatně dýchat a papat. Na aukci se v říjnu 2022 vybralo 21 000,-! A netrvalo dlouho a akci se parta přátel rozhodla po dvou měsících uspořádat znovu, tentokrát pro říběh jednatřicetileté nemocné maminky Sabiny a její předčasně narozené šestileté Natálky.

V Baru Behind the Curtain udělali dobročinnou akci znovu! A první vybranou čásku se jim podařilo přeskočit tak řka čtyřnásobně! 86 300 Kč byla finální částka, čímž přátelé Baru Behind the Curtain podpořili potřebné na dárcovské platoformě znesnáze21 celkem částkou 107 300 Kč!

Neurorehabilitace pomohou Martince samostatně dýchat a papat
125 %

Neurorehabilitace pomohou Martince samostatně dýchat a papat

Preeklampsie změnila život Natálce i její mamince
91 %

Preeklampsie změnila život Natálce i její maminceOběma večery v roli moderátora hosty bavil herec a kamarád baru David Matásek. „Mě inspirovali a ke sbírce přivedli kamarádi, kteří založili facebookou skupinu Ze špajzky, jmenovitě tedy Martin Uhlář. Ono těch aktivit na podporu sbírky bylo více. Já osobně jsem se účastnil v té první vlně jako dražitel, pak jsem už aktivně přispíval, navíc byla i kasička v Baru Behind the Curtain, kde mohli přispívat hosté. Těch aktivit bylo více a je skvělé, že se to podařilo a holky nakonec snad potřebné auto opravdu mít budou,“ říká jeden z podporovatelů sbírkové akce, David Matásek.

Jeho slova potvrzuje a doplňuje Gabriela Sedláčková: „David je možná zbytečně skromný. Bez jeho úsilí, a úsilí všech ostatních zúčastněných, a hlavně dárců, by se takový výsledek určitě nepodařil. Například návštěva garáže prezidenta Jaguar klubu ČR a bývalého závodníka formule F3 Filipa Turka se prodala za 31 tisíc korun! Moc všem za podporu děkujeme!“ Jste zvědaví, kdy bude další podobná aukce? Sledujte FB stránky Bar Behind the Curtain!

Celý článek o cestě Natálky a její milující maminky si také můžete přečíst na webu WHAT news zde.

Přátelé Baru Behind the Curtain. Foto: Barbora Sedláčková