Daruj vzdělání a život VI.

Říčany, Strašín / Zbierku organizuje Daniel Urban zc.murtnec@leinad.nabru

{}
0 %

Daruj vzdělání a život VI.

Vybraných 50 110 Kč z 50 000 Kč
Zostáva -863 dní
100 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 09. február 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Vítáme Tě! Potřebujeme Tvojí pomoc již se šestým ročníkem sbírky pro Zakarpatskou Ukrajinu. Jezdíme pravidelně do oblastí, které před druhou světovou válkou byly součástí ČSR. Už tenkrát, v dobách Nikoly Šohaje loupežníka, to byl chudý kraj. A už tenkrát lidé dobrého srdce pomáhali zdejším lidem.

Veškerou pomoc opět osobně nakoupíme, dovezeme na místo a předáme jí potřebným. Rozhodli jsme se pomáhat kontinuálně, každým rokem vozíme na vybrané projekty peníze, které získáme za přednášky a prodeje knih. Ale to nestačí, potřebujeme i Tvoji pomoc!

Jak s výtěžkem sbírky naložíme?

50 % výtěžku poputuje do Svaljavy na vzdělání – to považujeme za nejdůležitější. Zbývající částku rozdělíme mezi další dvě školy s volnočasovou aktivitou, což je neméně důležité.

Do školy do Negrovce dodáme sportovní vybavení – boxovací pytle a rukavice, švihadla, pokud se vybere větší suma, pořídíme také cvičební posilovací stroj.

V Koločavě dovybavíme dílnu ručních prací – nakoupíme spotřební materiál k šicímu stroji (nitě, látky, pravítka, křídy), a do nově vybudované kuchyně pořídíme nádobí a elektrické spotřebiče.

O projektu

Už dvakrát nám zde spousta dobrých lidí pomohla vybrat potřebný obnos. Peníze jsme vyměnili za rozzářené oči dětí, kteří díky vám mají možnost lépe se učit a užít si i mimoškolní aktivity. Celou naší pomoc koordinujeme s preshranice.eu, organizací, která se dané oblasti dlouhodobě věnuje.

Naše pomoc se soustředí na tři místa. Jedná se o základní školu ve Svaljavě, kterou navštěvují výhradně děti z chudinského tábora. Jedná se o děti, jejichž rodiče jsou většinou negramotní a škola je pro ně jedinou možností, jak zlepšit život nejen sobě, ale i svojí rodině. Škola díky covidové kalamitě přišla o velkou část financí, které do ní proudily z ČR. Škola neustále bojuje s nedostatkem školních potřeb. Naše pomoc bude směřovat tradičně do nákupu a doručení školních potřeb.

Druhým je základní škola Negrovec, jedna z mála v oblasti, jež se věnuje mimoškolním hlavně sportovním aktivitám. Při předchozích sbírkách se i díky Vám podařilo vybudovat menší sportovní hřiště, které jsme vybavili sportovními potřebami a také jsme materiálně podpořili místní děti, kteří se pod vedením Ivana Havryla (učitel, který s dětmi mimo školu pracuje) věnují trempingu s odkazem Jaroslava Foglara, který byl v místní oblasti se svými skauty ve třicátých letech na letním putování.

Do třetice se jedná o školu v Koločavě. Ve škole se pracuje s místní mládeží. Děti se učí v kroužcích šití a vaření. I díky Vám jsme dodali šicí stroj a kuchyňskou linku. Škola je jediným místem, kde místní děti mohou užitečně trávit svůj volný čas.

Informace o sbírce sleduj na našem Facebooku Škoda 100 na cestách

Děkujeme, že v tom jedete s námi!

Doprovodné odkazy


Máme 100% DĚKUJEME!

06. 02. 2022

Děkujeme všem dárcům! Již v dubnu pojedeme na naší v pořadí šestou humanitární misi do tří škol v Zakarpatí. Z Vašich darů se budou těšit ve Svaljave, Koločavě i Negrovci. Opět budeme kupovat vybavení do škol, školní a sportovní potřeby.

Sbírku necháme běžet ještě zbylé 4 dny. pokud se vybere víc peníze využijeme na stejný účel. Neb školních potřeb není nikdy dost.

Děkujeme a za rok ahoj!

Na humanitární cestu vyrazíme v dubnu

03. 02. 2022

Na humanitární cestu vyrazíme v dubnu. Chybí nám už jen 5%. Pojeďte v tom opět s námi!

Na fotografii učitelky ze Svaljavy, kam i letos dovezeme pomoc!

Díky

Finišujeme 74%!

21. 01. 2022

Posledních 20 dní a díky Vám už máme 74% potřebné částky! Děkujeme :-)

Zbierku dosiaľ podporili 77 darcov

1 000 Kč — Pacalinka pred 2 rokmi

400 Kč — Za Honzu pred 2 rokmi

2 000 Kč — Od Ondry Demuta pred 2 rokmi

432 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

1 200 Kč — Od Honzy Nebesaře pred 2 rokmi

777 Kč — Dan pred 2 rokmi

„Jste skvělí, držím palce vám na cestu a jim ve škole vlastně na celý život...“
1 221 Kč — Petr Horký pred 2 rokmi

„Fandíme Vám a držíme palce! “
676 Kč — Rostislav Vlček pred 2 rokmi

252 Kč — Švadlovi pred 2 rokmi

333 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

SOS: Pomozme Čížkovým vybudovat domov zničený požárem
14 %

SOS: Pomozme Čížkovým vybudovat domov zničený požárem

Zdravotní sestra na invalidním vozíčku Věra potřebuje vaši pomoc
1 %

Zdravotní sestra na invalidním vozíčku Věra potřebuje vaši pomoc

Cesta k Baltu - Volume VII
74 %

Cesta k Baltu - Volume VII