Naděje pro Aničku po 5 operacích hlavy

Praha / Zbierku organizuje Anna Gasparovich moc.liamg@hctivorapsag.anna

{}
0 %

Naděje pro Aničku po 5 operacích hlavy

Vybraných 326 711 Kč z 550 000 Kč
Zostáva 36 dní
59 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 23. jún 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Po maturitě a získání diplomu s nejvyšším vyznamenáním jsem se s nadšením chystala na další studium. Vše ale změnilo spontánní krvácení do mozku. Dnes konečně, po tříleté pauze způsobené nemocí, jsem studentkou ekonomické fakulty ČZU.

Po mrtvici mi zcela ochrnula levá část těla.

Když jsem se probudila z 3týdenního kómatu, uvědomila jsem si, kolik úsilí budu muset vynaložit na rehabilitaci a cvičeni, abych se mohla vrátit do normálního života. Byla jsem však odhodlána to dokázat.

Po roce intenzivní rehabilitace a cvičení jsem se konečně zvedla z invalidního vozíku a začala chodit o holi. O další rok později jsem zlepšila rovnováhu a zbavila se i hole. Dodnes dělám pokroky díky každodennímu protahování a cvičení.

Během tohoto období jsem mimo jiné podstoupila 5 operací hlavy, z nichž každá byla bohužel provázena vlastními komplikacemi. 

Rodiče a širší rodina mě na této cestě od začátku podporovali. Po mrtvici mě nosili na záchod, když jsem nemohla ani sedět, a povzbuzovali mě, když jsem dělala znovu své první kroky. Dnes, i když jsem udělala obrovský pokrok, moje ruka není funkční a nejsem schopná vykonávat ani ty nejzákladnější každodenní aktivity, jako je vaření, úklid a záležitosti spojené s osobní hygienou. Celá tato zátěž zůstává na mých rodičích.

Již více než 4 roky bojuji s následky této těžké události. Moje chůze zdaleka není dokonalá. Stále kulhám a chození vyžaduje velké úsilí a soustředění. Cvičím denně, pravidelně navštěvuji různé lékaře a píchám si mnoho bolestivých botulotoxinových injekcí v naději, že se mi podaří snížit spasticitu a pomůže mi to pokročit v rehabilitaci. 

Přestože krvácení způsobilo nevratné poškození mého mozku a těla, pomohlo mě na druhou stranu odhalit v sobě vlastnosti, o kterých jsem nikdy nevěděla, že je mám, jako je síla vůle, odolnost a odhodlání.

Jak sbírka pomůže?

Existuje velmi drahá terapie, která může radikálně zlepšit můj fyzický a zdravotní stav, a také mi pomoci odstranit bolesti hlavy, kvůli kterým hodně trpím. Terapie kmenovými buňkami má potenciál zlepšit regeneraci mého mozku a urychlit mé velmi dlouhé a náročné uzdravování. Mohla by mi také umožnit být nezávislá na rodičích, kteří mi pomáhají při každodenních činnostech, mohla bych je tak vykonávat bez pomoci, což je prozatím můj největší sen. Proto vás prosím o pomoc, protože tato léčba je velmi finančně náročná a moje rodiče, kteří jsou v důchodu, mě v tom nemohou podpořit. Tato léčba by mohla podstatně změnit náš život. Děkuji Vám z celého srdce.

Anička

Patrón zbierky 1

3008

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 3008. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

Zbierku dosiaľ podporili 392 darcov

252 Kč — Anonymný darca pred 10 hodinami

„Drzime ti palce a prejeme co nejrychlejsi uzdraveni 🫶“
100 Kč — Luca pred 11 hodinami

100 Kč — Anonymný darca pred 11 hodinami

373 Kč — Anonymný darca pred 13 hodinami

„Držím palce, hodně sil ❤️“
150 Kč — Katka K. pred 15 hodinami

300 Kč — Anonymný darca včera

1 000 Kč — Anonymný darca včera

252 Kč — Anonymný darca včera

100 Kč — Anonymný darca včera

100 Kč — Anonymný darca včera