Žlutá stužka pomáhá Verčiným dětem, přidejte se k nám!

Praha, Čáslav / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

0 %

Žlutá stužka pomáhá Verčiným dětem, přidejte se k nám!

Vybráno 30 254 Kč z 30 000 Kč
Zbývá -46 dnů
101 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 08. srpna 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Verčin příběh je příkladem toho, že chybovat může každý. Ale poučila se ze svých chyb a pracovala na sobě, díky čemuž je dnes pro své děti tou nejlepší mámou.

Jmenuji se Gábina Slováková a jsem ředitelka projektu Yellow Ribbon – Žlutá stužka, který pomáhá lidem s trestní minulostí začlenit se lépe do společnosti. Krom jiného jsem 10 let řídila ženskou věznici a věřte, že není jednoduché jen tak někoho bez souvislostí hodit přes palubu.

Veroniku znám více jak 10 let. Verča byla ve vězení, jako hodně mladá udělala hroznou věc, za kterou skončila ve výkonu trestu a přišla o možnost být se svými malými dětmi – Fandou a Péťou. Když ji zavřeli, kluci byli hodně malí, ani ne školkového věku. O kluky se starala Veroničina máma, babička kluků, která díky trvalé péči o 2 malé děti musela odejít z práce, přišla o byt, dřela bídu s nouzí. Přestěhovala se s klukama blíže věznici, aby mohli všichni za mámou chodit na návštěvu. Máma rok před Veroničiným propuštěním náhle zemřela. Kluci přišli do kontaktu s biologickým otcem, kterému je soud přiřkl. Byli nešťastní, že s mámou nemůžou být.

Verča se ale moc snažila a kluky do péče dostala zpět. Žije slušně, má novou rodinu, skvělého partnera a tříletou dcerku. O Péťu s Fandou se vzorně stará.

Ale jsou na tom finančně hodně špatně, i když se celá rodina snaží, tak je to těžké. Veronika dětem nemůže koupit skoro nic, ani novou postel, natož kolo.

Verča je bojovnice, tvář letošního ročníku projektu Yellow Ribbon, který je v tomto roce zaměřen právě na ženy s trestní minulostí a pomáhá i jejich dětem – neviditelným obětem trestných činů.

Jak sama říká: "Má situace po propuštění byla těžká, zemřela mi maminka, když jsem byla ve výkonu. Vracela jsem se do cizího prostředí. Bydlela jsem u maminky mé kamarádky a vše pro mě bylo nové. Přišla jsem o syny, které mi vzal bývalý manžel a celkově to bylo hrozné. Avšak trpělivost přináší růže a vše se srovnalo, syny mám u sebe, mám malou dceru a skvělého partnera, takže jsem konečně šťastná.”

Jak sbírka pomůže?

Rozhodla jsem se Verču podpořit, respektive její kluky, dnes již teenagery, Fandu a Péťu. Péťa si moc přeje nové kolo, které už má vybrané, a Fanda si chce udělat řidičák na malou motorku. Moc by také potřebovali kvalitní postele a matrace. A pokud se sejde něco navíc, zaplatíme zájmové kroužky.

Zítra mám narozeniny, a tak chci tuto svou životní událost oslavit smysluplně. Pomocí někomu, kdo si to opravdu zaslouží! Přidejte se prosím ke mně...

Děkuji.

Sbírku již podpořilo 29 dárců

„Přeji hodně štěstí, hlavně zdraví ať vám vše vychází jak si přejete. “
252 Kč — Hana Žačková před 2 měsíci

„Jste úžasná a velká inspirace pro ostatní. “
3 650 Kč — Ilča Burgrová před 3 měsíci

„Aukce obrazů YRR - držíme palce “
11 000 Kč — Hromová Parta před 3 měsíci

„Hodně štěstí!“
777 Kč — Dagmar před 3 měsíci

500 Kč — Anavi Kelis před 3 měsíci

„Verunko...ještě jednou..m pomůžu co můžu...jsi silná .. kdybych tě neznala osobně... Nikdy neřeknu nic...jsi skvělá máma... Máš minulost na kterou nezapomenes“
373 Kč — Zuz Macková před 3 měsíci

„Hodně síly🌞“
373 Kč — Lucie před 3 měsíci

„Chyby dělá každý a skvělé je, že si je spousta z nám uvědomuje. Držím palce“
500 Kč — Eva N. před 3 měsíci

„Ať se daří 🙏🎗“
500 Kč — Honza Jirkovský před 3 měsíci

200 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci