Žlutá stužka pomáhá Verčiným dětem, přidejte se k nám!

Praha, Čáslav / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

0 %

Žlutá stužka pomáhá Verčiným dětem, přidejte se k nám!

Amount raised 30 254 Kč of 30 000 Kč goal
Left -198 days
101 % z původního cíle
The campaign has ended 08. August 2023

Help by sharing

Jmenuji se Gábina Slováková a jsem ředitelka projektu Yellow Ribbon - Žlutá stužka, který pomáhá lidem s trestní minulostí začlenit se lépe do společnosti. Krom jiného jsem 10 let řídila ženskou věznici a věřte, že není jednoduché jen tak někoho bez souvislostí hodit přes palubu.

Veroniku znám více jak 10 let. Verča byla ve vězení, jako hodně mladá udělala hroznou věc, za kterou skončila ve výkonu trestu a přišla o možnost být se svými malými dětmi - Fandou a Péťou. Když ji zavřeli, kluci byli hodně malí, ani ne školkového věku. O kluky se starala Veroničina máma, babička kluků, která díky trvalé péči o 2 malé děti musela odejít z práce, přišla o byt, dřela bídu s nouzí. Přestěhovala se s klukama blíže věznici, aby mohli všichni za mámou chodit na návštěvu. Máma rok před Veroničiným propuštěním náhle zemřela. Kluci přišli do kontaktu s biologickým otcem, kterému je soud přiřkl. Byli nešťastní, že s mámou nemůžou být.

Verča se ale moc snažila a kluky do péče dostala zpět. Žije slušně, má novou rodinu, skvělého partnera a tříletou dcerku. O Péťu s Fandou se vzorně stará.

Ale jsou na tom finančně hodně špatně, i když se celá rodina snaží, tak je to těžké. Veronika dětem nemůže koupit skoro nic, ani novou postel, natož kolo.

Verča je bojovnice, tvář letošního ročníku projektu Yellow Ribbon, který je v tomto roce zaměřen právě na ženy s trestní minulostí a pomáhá i jejich dětem - neviditelným obětem trestných činů.

Jak sama říká: "Má situace po propuštění byla těžká, zemřela mi maminka, když jsem byla ve výkonu. Vracela jsem se do cizího prostředí. Bydlela jsem u maminky mé kamarádky a vše pro mě bylo nové. Přišla jsem o syny, které mi vzal bývalý manžel a celkově to bylo hrozné. Avšak trpělivost přináší růže a vše se srovnalo, syny mám u sebe, mám malou dceru a skvělého partnera, takže jsem konečně šťastná.”

Jak sbírka pomůže?

Rozhodla jsem se Verču podpořit, respektive její kluky, dnes již teenagery, Fandu a Péťu. Péťa si moc přeje nové kolo, které už má vybrané, a Fanda si chce udělat řidičák na malou motorku. Moc by také potřebovali kvalitní postele a matrace. A pokud se sejde něco navíc, zaplatíme zájmové kroužky. Děkuji.

29 donations

“Přeji hodně štěstí, hlavně zdraví ať vám vše vychází jak si přejete. ”
252 Kč — Hana Žačková 7 months ago

“Jste úžasná a velká inspirace pro ostatní. ”
3 650 Kč — Ilča Burgrová 8 months ago

“Aukce obrazů YRR - držíme palce ”
11 000 Kč — Hromová Parta 8 months ago

“Hodně štěstí!”
777 Kč — Dagmar 8 months ago

500 Kč — Anavi Kelis 8 months ago

“Verunko...ještě jednou..m pomůžu co můžu...jsi silná .. kdybych tě neznala osobně... Nikdy neřeknu nic...jsi skvělá máma... Máš minulost na kterou nezapomenes”
373 Kč — Zuz Macková 8 months ago

“Hodně síly🌞”
373 Kč — Lucie 8 months ago

“Chyby dělá každý a skvělé je, že si je spousta z nám uvědomuje. Držím palce”
500 Kč — Eva N. 8 months ago

“Ať se daří 🙏🎗”
500 Kč — Honza Jirkovský 8 months ago

200 Kč — Anonymous donor 8 months ago