Zdravotní kočárek pro Barunku s DMO a epilepsií

Chržín - Budihostice / Sbírku organizuje Šárka Bláhová

{}

Zdravotní kočárek pro Barunku s DMO a epilepsií

0 %

Vybráno 42 464 Kč z 38 400 Kč
Zbývá -459 dnů
Sbírka byla ukončena 22. listopadu 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Barunka je 14letá slečna, která neměla lehký start do života. Po narození nejevila známky života, neměla totiž dostatek kyslíku (došlo u ní k tzv. hypoxii plodu). Po dlouhé resuscitaci si ale své místo v životě vybojovala!

Měsíc jsme strávili v nemocnici. Nikdo nám nedokázal říct, co bude následovat a jak se bude její život vyvíjet.

Diagnóza Dětská mozková obrna a epilepsie

Již v prvních měsících bylo zřejmé, že bude Baruška potřebovat hodně naší péče. Byl jí zaveden PEG do žaludku na krmení, byla jí diagnostikována epilepsie a lékaři potvrdili pro nás tu nehorší diagnózu – DMO (Dětskou mozkovou obrnu) a atrofii mozku. Barunka je stále na úrovni tříměsíčního miminka.

Reaguje jen úsměvem na poklepání na ručičku, nebo když na ni promluví její mladší sestřička Amálka.

I přes všechny útrapy se snažíme fungovat jako normální rodina, i když to někdy vůbec není jednoduché. Baruška navíc opakovaně trpí na běžné nemoci, jako je nachlazení, chřipka, zánět průdušek... Bohužel vždy i tyto běžné nemoci u ní probíhají s těžkým průběhem.

Pro Barušku máme zdravotní kočárek, který je pro ni již malý a úzký z důvodu zhoršující se skoliózy, tlačí jí na jedné straně, bolí jí to a má otlačeniny. Nemůžeme jí v něm vozit na delší procházky.

Nyní se nám naskytla příležitost zakoupení nového většího zdravotního kočárku, který ale není ani částečně hrazen zdravotní pojišťovnou a my na jeho zakoupení nestačíme. Z tohoto důvodu se obracíme s velkou prosbou na všechny hodné lidi o příspěvek na nový zdravotní kočárek pro naši Barunku, aby zase mohla žít o něco plnohodnotnější život.

Moc vám všem děkujeme.

Poděkování

19. 11. 2022

Všem dárcům chceme z celého srdce poděkovat,za takovou obrovskou vlnu solidarity.Velice si toho vážíme,že za tak krátký čas se vybrala celková částka na kočárek pro Barušku.Ihned jak kočárek bude doma vložíme fotky se spokojenou Barunkou ❤️ Ještě jednou všem moc děkujeme.

Sbírku již podpořilo 45 dárců

„Doufám, že sbírka dopadne dobře a rodině se ulehčí.“
252 Kč — Anonymní dárce před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

2 112 Kč — Anonymní dárce před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

500 Kč — Josef Kalášek před rokem

„🍀“
500 Kč — Aneta Křivková před rokem

2 300 Kč — Pavel Strnad před rokem

500 Kč — Aneta Apltová před rokem

400 Kč — Jana před rokem

300 Kč — Petra Özman před rokem