Zdravé dospívání do škol

Česká Republika / Sbírku organizuje Hnutí za aktivní mateřství, z.s. zc.mahi@avosuorak.adgam

0 %

Zdravé dospívání do škol

Vybráno 304 591 Kč z 333 000 Kč
Zbývá -296 dnů
91 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 23. července 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Zdravé dospívání je cyklus interaktivních seminářů určený pro základní a střední školy v celé České republice. Citlivě pokrývá témata jako je menstruace, intimita, sexualita, vztahy, partnerství, antikoncepce, rodičovství, těhotenství a porod. Za projektem Zdravé dospívání stojí Hnutí za aktivní mateřství, nezisková organizace, která působí více než 20 let převážně v českém porodnictví. Přednáškové činnosti pro školy se věnuje od roku 2006.

Provázíme mladé lidi náročným obdobím dospívání a učíme je, jak předejít zranění a traumatu v sexualitě, věnujeme se prevenci pohlavně přenosných infekcí i nechtěné gravidity v raném věku. Nabízíme cesty, jak sexualitu a její emoční a tělesné projevy zbavit tabu.

Naše semináře nemají za úkol dospívající vystrašit nebo odradit skrze negativní informace, ale pozitivní cestou motivovat k zodpovědnosti a respektujícímu přístupu k sobě i k druhým.

Nabízíme 5 seminářů pro mateřské, základní a střední školy v délce 2 nebo 4 vyučovací hodiny a jeden seminář pro rodiče a pedagogy. Vždy vycházíme z individuálních potřeb třídy a program tvoříme na míru přímo dané skupině dle jejich preferencí, věku a rozpoložení. V době uzavřených škol jsme vyšli vstříc poptávce a nabízíme semináře i v on-line variantě. 

Díky darům a grantům můžeme nabídnout školám výrazně zvýhodněnou cenu a dopřát tak seminář většímu počtu žáků. Žádaná částka vystačí například na 56 čtyřhodinových seminářů a zážitek přinese přibližně 1 400 mladých lidí.

Cílem celého projektu je naučit děti a dospívající interaktivní cestou vnímat své tělo a hranice, umět se zdravě vymezit, naučit se sdělovat své potřeby a pocity. Chceme dospívající podpořit v přijetí svého těla, vlastní sexuality a sebehodnoty oproti možným poruchám příjmu potravy, užívání drog, nezdravým sexuálním návykům, rizikovému chování na internetu atd. Nabízíme podporu i následně po realizaci programu na škole, včetně internetové poradny i odkazů na validní zdroje informací. 

Sexuální výchova je součástí vzdělávacích plánů základních i středních škol, dnes si ale nevystačí jen s informacemi z biologie, výčtem sexuálně přenosných infekcí a způsobem, jak zabránit nechtěnému početí. Žáci a žákyně preferují možnost zeptat se na intimní otázky externího lektora, více než učitele nebo rodiče.

Pomozte nám semináře Zdravé dospívání přivést na více škol! Jen Vy nám můžete pomoci dostat tolik potřebné informace do více škol a k většímu počtu studentů a studentek. Podpořte naši práci a my uděláme maximum, aby naši dospívající prošli tímto nelehkým obdobím s lehkostí, s humorem a měli tak co nejlepší start do dospělosti.

Záznam živé besedy nyní i na Youtube.

23. 04. 2021

Nyní se můžete podívat na záznam živé besedy lektorů Zdravého dospívání i na na kanálu Youtube. Přednáška a diskuse pro rodiče, učitele a průvodce dospívajících, kteří chtějí zvládnout pubertu svých dětí a svěřenců s laskavostí, otevřeností a humorem a pro všechny rodiče malých dětí, kteří se chtějí na toto období připravit. I díky Vašim darům pro vás již chystáme pokračování.

https://youtu.be/rmXy97UabZo


Ukázka našich pomůcek

31. 03. 2021

Naši lektoři a lektorky na semináře pro děti i dospělé vozí nejen zajímavý obsah, ale i modely, pomůcky a užitečnou literaturu. Během seminářů si žáci a žákyně mohou prohlédnout řadu anatomických modelů, celou škálu antikoncepčních pomůcek nebo třeba vyzkoušet třeba těhotenské bříško. Neprobouzí i ve Vás následující fotografie zvědavost?

Sbírku již podpořilo 124 dárců

„Moc vám fandím a přála bych si, abyste přijeli udělat osvětu do na Brna na ZŠ Vejrostova:).“
10 000 Kč — Radka Rubešová před rokem

„Děkuji za to, co děláte 🙏“
3 333 Kč — Ziara Dvořáčková před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

777 Kč — Anonymní dárce před rokem

333 Kč — Monika Kodad Holoubková před rokem

1 221 Kč — Martin před rokem

121 Kč — Anonymní dárce před rokem

5 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

373 Kč — Anonymní dárce před rokem

121 Kč — Anonymní dárce před rokem