Zdravé dospívání do škol

Česká Republika / Sbírku organizuje Hnutí za aktivní mateřství, z.s. zc.mahi@avosuorak.adgam

0 %

Zdravé dospívání do škol

Vybráno 41 347 Kč z 333 000 Kč
Zbývá 68 dnů
12 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 23. června 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Zdravé dospívání je cyklus interaktivních seminářů určený pro základní a střední školy v celé České republice. Citlivě pokrývá témata jako je menstruace, intimita, sexualita, vztahy, partnerství, antikoncepce, rodičovství, těhotenství a porod. Za projektem Zdravé dospívání stojí Hnutí za aktivní mateřství, nezisková organizace, která působí více než 20 let převážně v českém porodnictví. Přednáškové činnosti pro školy se věnuje od roku 2006.

Provázíme mladé lidi náročným obdobím dospívání a učíme je, jak předejít zranění a traumatu v sexualitě, věnujeme se prevenci pohlavně přenosných infekcí i nechtěné gravidity v raném věku. Nabízíme cesty, jak sexualitu a její emoční a tělesné projevy zbavit tabu.

Naše semináře nemají za úkol dospívající vystrašit nebo odradit skrze negativní informace, ale pozitivní cestou motivovat k zodpovědnosti a respektujícímu přístupu k sobě i k druhým.

Nabízíme 5 seminářů pro mateřské, základní a střední školy v délce 2 nebo 4 vyučovací hodiny a jeden seminář pro rodiče a pedagogy. Vždy vycházíme z individuálních potřeb třídy a program tvoříme na míru přímo dané skupině dle jejich preferencí, věku a rozpoložení. V době uzavřených škol jsme vyšli vstříc poptávce a nabízíme semináře i v on-line variantě. 

Díky darům a grantům můžeme nabídnout školám výrazně zvýhodněnou cenu a dopřát tak seminář většímu počtu žáků. Žádaná částka vystačí například na 56 čtyřhodinových seminářů a zážitek přinese přibližně 1 400 mladých lidí.

Cílem celého projektu je naučit děti a dospívající interaktivní cestou vnímat své tělo a hranice, umět se zdravě vymezit, naučit se sdělovat své potřeby a pocity. Chceme dospívající podpořit v přijetí svého těla, vlastní sexuality a sebehodnoty oproti možným poruchám příjmu potravy, užívání drog, nezdravým sexuálním návykům, rizikovému chování na internetu atd. Nabízíme podporu i následně po realizaci programu na škole, včetně internetové poradny i odkazů na validní zdroje informací. 

Sexuální výchova je součástí vzdělávacích plánů základních i středních škol, dnes si ale nevystačí jen s informacemi z biologie, výčtem sexuálně přenosných infekcí a způsobem, jak zabránit nechtěnému početí. Žáci a žákyně preferují možnost zeptat se na intimní otázky externího lektora, více než učitele nebo rodiče.

Pomozte nám semináře Zdravé dospívání přivést na více škol! Jen Vy nám můžete pomoci dostat tolik potřebné informace do více škol a k většímu počtu studentů a studentek. Podpořte naši práci a my uděláme maximum, aby naši dospívající prošli tímto nelehkým obdobím s lehkostí, s humorem a měli tak co nejlepší start do dospělosti.

Ukázka našich pomůcek

Ukázka našich pomůcek

31. 03. 2021

Naši lektoři a lektorky na semináře pro děti i dospělé vozí nejen zajímavý obsah, ale i modely, pomůcky a užitečnou literaturu. Během seminářů si žáci a žákyně mohou prohlédnout řadu anatomických modelů, celou škálu antikoncepčních pomůcek nebo třeba vyzkoušet třeba těhotenské bříško. Neprobouzí i ve Vás následující fotografie zvědavost?

Sbírku již podpořilo 14 dárců

121 Kč — Anonymní dárce včera

„Tohle je opravdu potřeba! ;) “
121 Kč — Jana včera

500 Kč — Adéla Urbancová včera

„Ať se daří!“
777 Kč — Karla R. před 2 dny

„Fandím!“
300 Kč — Petra Vavrošová před týdnem

„Přijeďte i k nám, na jih Čech 😉“
121 Kč — Monika S. před 3 týdny

„Skvěle“
3 000 Kč — MUDr. Petra Zdobinská před 3 týdny

777 Kč — Ivana Smrčková před 3 týdny

„Diky“
500 Kč — Zdislava Novotna před 3 týdny

33 212 Kč — Lilie Khoustnoutdinová před 3 týdny

Další běžící sbírky

Řidičák pro nemocnou Natalii
25 %

Řidičák pro nemocnou Natalii

Speciální kolo pro nemocného Štěpána
49 %

Speciální kolo pro nemocného Štěpána

Lepší život pro Maggie
42 %

Lepší život pro Maggie