Zázemí pro hiporehabilitaci a Lesní dětský klub

Písek, Božetice / Sbírku organizuje Majoránek, z.s. zc.manzes@kenarojam.kva

{}
0 %

Zázemí pro hiporehabilitaci a Lesní dětský klub

Vybráno 5 694 Kč z 200 000 Kč
Zbývá 25 dnů
3 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 09. června 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Hiporehabilitační středisko Majoránek pomáhá dětem se závažnějšími formami tělesných i mentálních postižení, dětem s autismem, nebo s problémy v komunikaci, dále podporuje děti z dětského domova či pěstounské péče, a ukazuje, jak může kontakt s koněm, profesionálně vedená terapie a pobyt v přírodě pomoci znevýhodněným dětem rozvinout jejich potenciál.

Jsme členy České hiporehabilitační společnosti a Asociace lesních mateřských škol.

Naše specializace

Specializujeme se na ranou péči, děti od 3 měsíců věku, kdy je šance na zlepšení obtíží nejvyšší. Děti postupně odrůstají, ale zůstávají v naší péči, takže u nás potkáte děti od miminek po školáky. V roce 2021 jsme, přes všechna omezení kolem COVID-19, zrealizovali cca 800 rehabilitací. A zájem stále převyšuje naše kapacity.

Patříme ke čtyřem střediskům v ČR s touto specializací a v okruhu 100 km jsme jediní.

Snažíme se tvořit pro rodiny „našich“ dětí klidné, bezpečné a hlavně přátelské prostředí, kde se mohou setkat, sdílet zkušenosti a třeba i vytvořit nová přátelství s lidmi „na jedné lodi“.

V rámci rozšiřování služeb, bychom rádi zúročili další naše specializace (logopedickou prevenci, speciální pedagogiku, atd) a proto jsme založili Lesní klub – alternativu Lesní mateřské školy, kde by se uprostřed přírody mohly vzdělávat děti jak zdravé, tak i ty s handicapem.

Lesní školky kladou důraz na celoroční každodenní pobyt dětí v přírodě a vzdělávání mimo učebny. Odpočinek, stravování a hygiena dětí probíhá v zázemí.

Zájem rodičů o vzdělávání malých dětí v lesních školkách je velký, míst však málo, protože vzhledem k individuálnímu přístupu k dětem a pro zachování bezpečnosti, je počet míst ve školkách omezený. Pro děti s handicapem je míst ještě méně, vzhledem ke specifickým potřebám a nárokům. K nám může docházet až 15 dětí. A v našem okrese jsme jediní.

Jak sbírka pomůže?

Účelem celého projektu je vytvoření důstojného zázemí pro hiporehabilitaci (vyšetřování dětí fyzioterapeuty, možnost dalších návazných terapií, malá kancelář, sociální zařízení) a zároveň pro Lesní klub.

Současné zázemí pro hiporehabilitaci není vhodné a zázemí pro Lesní klub je zcela nevyhovující a neodpovídá požadavkům Standardů kvality ALMŠ.

Výtěžek sbírky nám pomůže zaplatit dvě profesionálně repasované obytné buňky, které odpovídají požadovaným standardům na prostor i hygienu pro obě aktivity.

Zakoupením buněk získáme vlastní prostor na odděleném, dlouhodobě pronajatém pozemku, který bude sloužit pouze pro naše potřeby a bude vyhovovat požadavkům jak pro rehabilitace, tak pro školku. Prostor využijeme celoročně.

Jsme si vědomi, že takto velký projekt nelze financovat pouze z jednoho zdroje, a proto jsme oslovili s prosbou o spolupráci i další subjekty.

Děkujeme za jakýkoli příspěvek do této sbírky.

Partneři sbírky 1

Majoránek, z.s.

Organizátorem sbírky je Majoránek, z.s.

Sbírku již podpořilo 10 dárců

2 000 Kč — Anonymní dárce před 17 hodinami

100 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

100 Kč — Katka před 2 dny

„Držím palce. “
200 Kč — Didi před 3 dny

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

„ať se vám daří“
200 Kč — Hana Bačevská před 4 dny

500 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Moje troška do mlýna :) Díky za Vaši práci !“
373 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Ať to máme v tom lesíku zase o něco hezčí!🙌🏻♥️“
444 Kč — Karolínka před týdnem

„Tak něco málo do začátku :-) At se daří :-)“
777 Kč — Anonymní dárce před týdnem