Vyléčily se a chtějí být dobrými mámami!

Praha / Sbírku organizuje SANANIM z.ú.

{}

Vyléčily se a chtějí být dobrými mámami!

0 %

Vybráno 17 932 Kč z 30 000 Kč
Zbývá 47 dnů
Sbírka byla ukončena 31. července 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Do Doléčovacího centra pro matky s dětmi v SANANIMu přichází maminky po úspěšné léčbě, během níž si vyčistily hlavu a vypořádaly se se svým předchozím životem. A také se naučili dennímu a pracovnímu režimu. Možná poprvé v životě něco dotáhly do konce. Naplňuje je to hrdostí a jsou odhodlané žít se svými dětmi a trvale abstinovat. 

Do doléčování vstupují již společně se svými dětmi. Je to poslední článek na cestě k abstinenci a k zásadní změně životního stylu, prostor pro nový začátek. Ten s sebou přináší mnoho obav z neznámého, zároveň ale může být tvůrčím prostorem pro hledání a zkoumání možností, jak znovu nalézt spokojenost a radost ze života. 

Společné trávení času a společné aktivity budují vztah maminek a dětí nejlépe. 

Každá máma o sobě občas pochybuje. Naše klientky se touží stát skvělými mámami. Pro své děti jsou ochotné udělat maximum. Jejich pochybnosti o sobě samých jsou ale následkem minulé závislosti mnohem větší. Právě volnočasové aktivity umožňují přijmout roli rodiče a cítit se v ní bezpečně, najít v ní radost a obohacení. Pomáhají ujistit klientky, že dokáží pro své dítě udělat něco navíc, nejen ho nakrmit a čistě obléknout. Každý nový společný zážitek prohlubuje a upevňuje vztah mezi maminkou a dítětem. Díky společným aktivitám získávají maminky více rodičovského sebevědomí, jsou samostatnější a přestávají se obávat světa za zdmi léčebného zařízení.

Doléčování se může stát i přes veškeré těžkosti nejdůležitějším mezníkem ve změně životního stylu.

Vedle odborných terapeutických služeb věnuje naše Doléčovací centrum velkou pozornost i volnočasovým aktivitám pro maminky s dětmi. Na ně si však musíme shánět finanční prostředky sami, neboť náklady na jejich realizaci nelze krýt z běžných dotací a situace klientek v období krátce po léčbě jejich financování neumožňuje.


Léčba závislostí funguje. Podpořte nás prosím!

Ze získaných prostředků bychom proto chtěli hradit společné volnočasové aktivity a umožnit maminkám a dětem například navštívit ZOO, Botanickou zahradu, zaplatit jim permanentky na plavání, na sportovní aktivity pro starší děti, vstupenky na dětská představení do divadla či do kina. A taky jako v minulých letech bychom chtěli uspořádat týdenní pobyt pro maminky s dětmi mimo Prahu. Jejich přínos popisují nejlépe samy klientky:

Ráda bych vám poděkovala za možnost pobytu na horách, kterou jste mně a mé čtyřleté dceři nabídli. Byl to náš první společný výlet za Prahu. Moc jsme si to užily. Společně strávený čas s ostatními maminkami a dětmi mi dodal větší sebedůvěru v mé budoucí kroky ve výchově dcery.
Děkuju za to, že jste nám umožnili být týden s dětmi mimo prostředí, které nám „chtě nechtě“ stále připomíná naše chyby. Na horách jsem byla se svou dcerou, které jsou dva roky, byla to naše první společná dovolená. Strávily jsme tam spolu čas, který byl jen náš. Moje dcera si odvezla zážitky, ke kterým se jinak v tomto mém životním období nedostane. Ještě jednou díky za tuto možnost. 

Získané prostředky také využijeme na nákup hraček, dětských knížek, výtvarných potřeb, sportovních potřeb a dalšího vybavení naší dětské herny a venkovního hřiště.

SANANIM - Doléčovací centrum pro matky s dětmi

Základním cílem doléčovacího programu je prostřednictvím podpůrných, poradenských, terapeutických a svépomocných aktivit snižovat riziko relapsu závislosti na návykových látkách a podpořit udržení a další rozvíjení pozitivních změn, k nimž u klienta došlo před vstupem do doléčovacího programu.

Kromě toho se program zaměřuje se na veškeré záležitosti spojené s péčí o dítě. Učí rodiče, jak se o děti správně postarat, jak je rozvíjet a vzdělávat, jak se s dětmi společně radovat.

Projekt funguje od roku 2003 a ročně poskytne služby v průměru 55 klientkám matkám + jejich dětem.

Navzdory všeobecnému mínění naše zkušenost dokazuje, že léčba závislosti funguje!


Partneři sbírky 1

Sananim

Organizátorem sbírky je Sananim z.ú.

Sbírku již podpořilo 34 dárců

„Přeji dětem a maminkám hodně společných chvil bez obav.“
1 000 Kč — Barbora Kratochvílová před 2 týdny

500 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny

„Děláte velkou věc. Děkuji.“
777 Kč — Alena Homolková před měsícem

252 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Přeji Karlovu jen dobré. Kdysi jsem tam byl a věřím v léčbu. A jak vždy říkal Petr Vácha: důležité je se z toho nepo*rat.🙃❤️“
500 Kč — Petr Vojtíšek před 2 měsíci

„Moc jste mi pomohli. Děkuji za to, co děláte 🙏❤️“
300 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

1 221 Kč — Anonymní dárce před 4 měsíci

100 Kč — Anonymní dárce před 4 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 4 měsíci

2 000 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci