Vybudujte s Modrým klíčem domov pro lidi s postižením

Praha / Sbírku organizuje Modrý klíč o.p.s

0 %

Vybudujte s Modrým klíčem domov pro lidi s postižením

Vybráno 66 718 Kč z 650 000 Kč
Zbývá 276 dnů
10 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 31. prosince 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Modrý klíč již 30 let pomáhá dětem i dospělým lidem s postižením z Prahy a okolí. Založili ho samotní rodiče, kteří na počátku devadesátých let nenašli jinou kvalitní podporu pro své děti s těžkým mentálním a dalším kombinovaným postižením. Modrý klíč roste se svými klienty a přizpůsobuje se jejich potřebám.

Momentálně je největším strašákem pro stárnoucí rodiče obava: Co bude s jejich dětmi, až oni tu nebudou?

Modrý klíč se snaží na tuto problematiku reagovat, a proto chce rozšířit své služby o domov, kde mohou klienti důstojně prožít své stáří. Tři své klienty již Modrý klíč ubytoval ve chvílích, kdy náhle osiřeli. Dnes už je v domově pět takovýchto klientů a poptávka po službě je obrovská.

Proto postavíme na naší zahradě domeček pro dalších 6 osob se speciálními potřebami! Zatím máme zpracovaný investiční záměr a pracujeme i na prováděcím projektu montované stavby pro rychlou realizaci. Předběžně vyčíslená částka na speciální potřebné vybavení činí 650 000 Kč. Takovou částku ale nejsme schopni dát dohromady, a tak vás moc prosíme o pomoc se stavbou domečku! Když se nám to podaří, postavený bude v roce 2024.

Co budeme do domečku potřebovat?

- polohovací lůžka (pro uživatele, jejichž stav to vyžaduje)

- dekubitní matrace s vodonepropustným povrchem

- asistenční zvedací a transportní systém v ložnicích pro uživatele s těžkým pohybovým postižením

- výškově nastavitelné stoly a úložný nábytek

Klienti se speciálními potřebami

Šárka je v Modrém klíči od útlého dětství. Má těžké mentální postižení s kombinovanými vadami (tělesné postižení – kvadrupareza, epilepsie, zrakové postižení), je na vozíčku a odkázána na pomoc druhých. Mamince Šárky dal kdysi Modrý klíč naději, že bude mít dcera plnohodnotný život a kvalitní vzdělávání i péči. Absolvovala u nás speciální mateřskou a základní školu, momentálně navštěvuje denní stacionář. Dnes už je z Šárky velká dospělá žena a její rodiče, dnes již v mladším seniorském věku, by jí rádi zajistili domov, kde by mohla žít v budoucnu i bez jejich každodenní pomoci. Právě sbírka pro ni zajistí pokojík i s patřičným vybavením.

Proč je Modrý klíč výjimečný?

Rodinná atmosféra Modrého klíče vychází z maximální angažovanosti rodičů. Mnozí rodiče u nás také pracují, samotná paní ředitelka postavila celé zařízení kolem svého syna Tomáše, který má těžké mentální a tělesné postižení. Provázíme naše klienty i jejich rodiny od školní docházky (speciální MŠ a ZŠ) k profesnímu vzdělávání a následné praxi (keramická dílna, dřevodílna, kuchyně či zahrada...). Poskytujeme také pobytové služby, týdenní stacionář a domov, kde naši uživatelé bydlí. Samozřejmostí je široká nabídka terapií.

Máme špičkovou rehabilitaci, bazén, galerii, jezdíme na výlety, pobyty, pořádáme každoročně hudební festival a společné dovolené pro rodiny klientů, nebojíme se vyzkoušet cokoliv, co pomáhá, třeba sbírku na znesnáze21! Připojíte se symbolicky k nám do naší rodiny? Každý je vítaný!

Děkujeme za jakýkoliv příspěvek či sdílení.

Modrý klíč

Pozvánka na vernisáž

17. 03. 2023

Srdečně vás zveme na vernisáž charitativní prodejní výstavy Modrého klíče, která proběhne 22. 3. od 15:30. Kde? V Praze v Café Alternatif na adrese Mezibranská 21. Těšit se můžete na netradiční návštěvu známých hereček, které setkání zahájí přednesem šansonů – Vanda Hybnerová, Jitka Sedláčková, Eva Leinweberová a Dáša Zázvůrková! Výstava potrvá od 5. března do 1. dubna. Svoji práci představí více než 15 umělců s postižením.

Výtěžek akce půjde na vybudování domova pro lidi s postižením. 

PF 2023 a velké poděkování

22. 12. 2022

Přejeme Všem krásné svátky a mnoho štěstí v novém roce! Jsme nadšení a vděční za všechny příspěvky. Množství malých i velkých dárců nás dojímá. Těšíme se, že to spolu dotáhneme do zdárného konce! Mějte krásné Vánoce :)

Partneři sbírky 3

Modrý klíč

Sbírku organizuje Modrý klíč o. p. s.

johns-shop.cz
Partnerem sbírky je e–shop johns-shop.cz a jeho zákazníci.
Pottershop

Partnerem sbírky je e-shop Pottershop.cz a jeho zákazníci.

Sbírku již podpořilo 69 dárců

1 000 Kč — Anonymní dárce před týdnem

2 112 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

500 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Diky! 🌈“
252 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„FANDÍME VÁM!“
2 000 Kč — Kateřina Malá před 2 měsíci

„Fandím vám“
1 000 Kč — Irena Hrabovská před 2 měsíci

„Držím palce“
5 000 Kč — Marta Švajdová před 2 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

5 000 Kč — V. Plechatá před 3 měsíci

1 221 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci