Vybavení pokoje pro 3 děti samoživitelky Veroniky

Kunštát / Sbírku organizuje Veronika Večeřová

{}

Vybavení pokoje pro 3 děti samoživitelky Veroniky

0 %

Vybráno 10 504 Kč z 10 000 Kč
Zbývá -655 dnů
Sbírka byla ukončena 31. srpna 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Veronika, jsem matka samoživitelka tří dětí: nejstaršího syna 17letého Dominika, 14leté dcery Martiny, která trpí lehkým mentálním postižení, a pak nejmladší 2leté dcerky Natálky, se kterou jsem na mateřské dovolené.

Neočekávané výdaje pro rodinu: stěhování

S dětmi žiji sama v nájemním bytě v Kunštátě, kam jsme se nedávno přistěhovali. Dříve jsme bydleli všichni čtyři v malém bytě 1+1. Stěhování bylo finančně náročné, ale jsem ráda, že se mi podařilo bydlení pro mě a děti sehnat i zajistit už proto, že kauce a nový nájem se pro náš rozpočet staly velkým zásahem.

Podařilo se mi dát tyto finance dohromady, ale nezbylo mi na vybavení pokoje pro děti.

V současné době si proto vyřizuji dávky na bydleníStěhování bylo nezbytné, starosta totiž ukončil smlouvu všem nájemníkům bytovky, kde jsme také byli v pronájmu, jelikož měl s domem jiné plány. V tomto bytě jsem neměla na příspěvek na bydlení nárok, jelikož náš nájem byl nízký, proto si dávky vyřizuji až teď, kdy již platím vyšší nájem.

Z mateřské dovolené jako samoživitelce se třemi dětmi se mi těžko odkládají peníze bokem. Sice i druhá starší dcera vyžaduje mou péči kvůli jejímu handicapu, ale i tak až bude nejmladší Natálka moci chodit do školky, vrátím se zase do výkonu práce a budu opět rodinu schopná lépe zajistit sama.

Jak sbírka rodině samoživitelky pomůže?

Vlivem naší situace jsou nyní finance palčivé téma, a tak mi bohužel již nezbývají finanční prostředky na dovybavení bytu, především nábytkem pro děti. V bytě máme tedy jen základní vybavení, ale chybí nám skříně, úložné prostory a celkové vybavení dětského pokoje.

Budu moc vděčná za jakoukoliv podporu s vybavením našeho stávajícího domova, aby děti měly konečně kompletní zázemí, ve kterém mohou jak dostudovat, tak poklidně žít a vyrůstat.

Spolupracuji již pět let se sociální službou, která mě na tuto sbírku doporučila za účelem zkvalitnění zázemí pro mé děti, moc si vážím všeho, co pro nás dělají.

Za pomoc všem dárcům z celého srdce moc děkuji.

Sbírku již podpořilo 5 dárců

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

7 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

2 000 Kč — Jaroslav před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety