Vraťme Dušana domů

Český Brod - Štolmíř / Sbírku organizuje Blanka Svobodová zc.manzes@akribs.nasud

{}
0 %

Vraťme Dušana domů

Vybráno 644 213 Kč z 600 000 Kč
Zbývá 14 dnů 107 % z původního cíle

Sbírce pomůžete i sdílením

Chuť pomáhat nepřestává a proto SBÍRKA POKRAČUJE DÁL! A to i na vaše přání. Jste úžasní a my jsme neskutečně dojatí a vděční. Dušan má před sebou ještě dlouhou cestu a proto jsme se rozhodli sbírku nechat i nadále běžet. Léčba bude skutečně nákladná a každý příspěvek nám pomůže. Děkujeme.

Dušan Ďurčo je skvělý člověk, táta dvou dětí, chlap do nepohody, báječný kamarád vždy ochotný pomoci. Prvního června tohoto roku měl nehodu. Jel se navečer po práci projet na kole a po nešťastném pádu utrpěl závažné zranění míchy. Jen zázrakem bez pomoci v lese nezemřel.

Velký dík patří panu Zadražilovi z nedaleké Tuchorazi, který zraněného Dušana našel a přivolal pomoc. Bez jeho rychlé reakce by tu Dušan dnes už zřejmě nebyl. Letecká záchranná služba ho transportovala do Ústřední vojenské nemocnice a pro jeho rodinu začaly nekonečné hodiny bezmoci.

Zjištění lékařů traumatologického oddělení bylo zdrcující. Dušan je po úrazu od ramen ochrnutý, nemůže sám dýchat a selhává mu srdce. Prognóza nebyla ani trochu optimistická.Spastická kvadruplegie, v důsledku protržené vertebrální arterie ochrnutí v úseku C2 až C6, tedy ochrnutí 90 % těla. Život celé Dušanovy rodiny se obrátil naruby.

Náš kamarád je ale obrovský bojovník, za necelých šest týdnů od úrazu dokázal začít opět dýchat bez plicní ventilace a tracheostomie, která mu znemožňovala mluvení. Nyní je v péči lékařů Spinální jednotky v Brně.Další etapou bude několikaměsíční pobyt v Rehabilitačním centru v Kladrubech. Rozhodl se nevzdat to a my mu chceme pomoci překonat těžkou situaci.

Každý, kdo Dušana zná, potvrdí, že neumí žít v nečinnosti. Nikdy nedokázal sedět s rukama v klíně, pořád něco dělal. Pro svou rodinu vlastníma rukama postavil dům, volné chvíle trávil nejraději v dílně nebo trénováním dětí v basketbalovém oddíle. Od mládí aktivně sportoval, hrál závodně basket a jezdil na kole.

Chceme mu v jeho domově vytvořit prostředí, ve kterém bude moci žít, cvičit a pracovat na svém návratu do života.Bude to znamenat velké stavební úpravy domua pořízení speciálních pomůcek, jako je například závěsné transportní zařízení, speciální polohovací lůžko a kompenzační pomůcky. V neposlední řadě bude potřebovat další rehabilitační pobyty.

Víme, že Dušana a jeho rodinu čeká dlouhá a náročná cesta. Pevně věříme, že s jeho nezdolnou vůlí, s naší vírou a pomocí dobrých lidí dokážeme kamaráda vrátit domů a do života. Ke sbírce nás inspiroval MUDr. David Doubek, záchranář letecké služby, který byl u prvního ošetření a kterému jako sportovci a basketbalistovi není Dušanův osud lhostejnýa kterému bychom touto cestou rádi poděkovali.

A vám všem děkujeme za každý příspěvek na pořízení potřebného vybavení, které nám pomůže vrátit našeho kamaráda domů.

kamarádi Štomířáci a rodina

Patronem sbírky je David Doubek, lékař letecké záchranné služby

Kdysi jsem taky hodně jezdil na kole, dnes tedy spíše už na motorce, a představil jsem si, kdybych si vyrazil jen tak se projet a domů se už nevrátil… Pro Dušana se ve vteřině rozehrál příběh s velmi těžkým průběhem, který nyní musí prožívat, spolu se svou rodinou. Lidem v této situaci je každá pomoc dobrá, protože si musejí skutečně úplně předělat celý život.My, kteří máme to neskutečné štěstí, že si něčím podobným neprocházíme, si často ani nedokážeme představit, co všechno je jinak. Tak třeba takto alespoň trochu pomůžeme, aby to šlo o něco snáz.

Spolupráce pražské záchranky se znesnází21 začala už při sbírce pro Olivku. Oba příběhy si jsou podobné v tom, že při práci záchranářů se potkáváme s okamžiky, které rozhodují o tom, kam se budou ubírat osudy mnoha lidí, a to bohužel často i jiným směrem, než by si zúčastnění přáli.

Propojovat naše pacienty se znesnází21 je pro nás možnost, jak můžeme pomáhat ještě jinak, než jako zdravotníci na místě těchto událostí.

Obrovské díky vám všem!

16. 09. 2020

Za 9 dní od spuštění sbírky se podařilo vybrat téměř 500 tisíc korun. Jsme neskutečně vděční a zaskočení Vaší solidaritou. Děkujeme za vyjádření podpory i finanční příspěvky nejen našim přátelům, ale také všem ostatním dárcům, kteří nás neznají osobně.

Léčba je bohužel nákladná, a proto jsme se rozhodli nechat sbírku i nadále běžet. Do budoucna Dušana čekají nákladné rehabilitace, budeme muset uzpůsobit bydlení a pořídit kompenzační pomůcky - velkou část z toho všeho bohužel pojišťovna nehradí. 

Dušan má před sebou ještě dlouhou cestu. Díky vám na to ale není sám!

Děkujeme! - rodina a kamarádi

Dušana podpoří M’am’aloca

Dušana podpoří M’am’aloca

11. 09. 2020

S radostí vám chceme oznámit, že partnerem sbírky se stalo sdružení M’am’aloca. Celý výtěžek zítřejšího pečení chleba ve Štolmíři poputuje na konto sbírky pro Dušana. Další benefiční akce na sebe určitě nenechá dlouho čekat. Přijďte i vy, jste srdečně zváni! 

Děkujeme M’am’aloce a všem lidem kolem ní :-) 

Partneři sbírky 2

David Doubek

Patronem sbírky je David Doubek, lékař letecké záchranné služby

Tým dopravního inženýrství s.r.o

Tým dopravního inženýrství s.r.o. je společně s Karlem Janečkem patronem sbírky a podílí se na násobení zlatým řezem ve výši 12^4 Kč.

Sbírku již podpořilo 491 dárců

Sbírku již podpořil Tým dopravního inženýrství s.r.o částkou 20 000 Kč.

Tým dopravního inženýrství s.r.o každý příspěvek navyšuje poměrem zlatého řezu, až do celkové hodnoty podpory 20 000 Kč.

100 Kč — stano před 2 dny

373 Kč — Mache před 5 dny

„Drž se a bojuj! “
1 500 Kč — Anonymní dárce před 5 dny

2 000 Kč — Daniela a Pepa před týdnem

„Drzim palce“
200 Kč — Martin před týdnem

200 Kč — Anonymní dárce před týdnem

200 Kč — Anonymní dárce před týdnem

150 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Držíme palce✊🏻“
200 Kč — Moo před týdnem

100 Kč — Anonymní dárce před týdnem

Další běžící sbírky

Sestřičky sestřičkám
10 %

Sestřičky sestřičkám

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí
48 %

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí

Notebooky pro distanční výuku dětí samoživitelů
4524 %

Notebooky pro distanční výuku dětí samoživitelů