Vraťme Dušana domů

Český Brod - Štolmíř / Sbírku organizuje Blanka Svobodová zc.manzes@akribs.nasud

{}
0 %

Vraťme Dušana domů

Vybráno 687 553 Kč z 600 000 Kč
Zbývá -81 dnů
115 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 08. prosince 2020

Sbírce pomůžete i sdílením

Chuť pomáhat nepřestává a proto SBÍRKA POKRAČUJE DÁL! A to i na vaše přání. Jste úžasní a my jsme neskutečně dojatí a vděční. Dušan má před sebou ještě dlouhou cestu a proto jsme se rozhodli sbírku nechat i nadále běžet. Léčba bude skutečně nákladná a každý příspěvek nám pomůže. Děkujeme.

DušanĎurčo je skvělý člověk, táta dvou dětí, chlap do nepohody, báječný kamarád vždyochotný pomoci. Prvníhočervna tohoto roku měl nehodu. Jel se navečer po práci projet na kole a ponešťastném pádu utrpěl závažné zranění míchy. Jen zázrakem bez pomociv lese nezemřel.

Velký dík patří panu Zadražilovi z nedaleké Tuchorazi,který zraněného Dušana našel a přivolal pomoc. Bez jeho rychlé reakce by tuDušan dnes už zřejmě nebyl. Letecká záchranná služba ho transportovala doÚstřední vojenské nemocnice a pro jeho rodinu začaly nekonečné hodiny bezmoci.

Zjištěnílékařů traumatologického oddělení bylo zdrcující. Dušan je po úrazu od ramenochrnutý, nemůže sám dýchat a selhává mu srdce. Prognóza nebyla ani trochuoptimistická.Spastická kvadruplegie, v důsledku protržené vertebrální arterieochrnutí v úseku C2 až C6, tedy ochrnutí 90 % těla. Život celé Dušanovy rodinyse obrátil naruby.

Náškamarád je ale obrovský bojovník, za necelých šest týdnů od úrazu dokázal začítopět dýchat bez plicní ventilace a tracheostomie, která mu znemožňovalamluvení. Nyní je v péči lékařů Spinální jednotky v Brně.Další etapou budeněkolikaměsíční pobyt v Rehabilitačním centru v Kladrubech. Rozhodl se nevzdatto a my mu chceme pomoci překonat těžkou situaci.

Každý,kdo Dušana zná, potvrdí, že neumí žít v nečinnosti. Nikdy nedokázal sedět srukama v klíně, pořád něco dělal. Pro svou rodinu vlastníma rukama postavildům, volné chvíle trávil nejraději v dílně nebo trénováním dětí vbasketbalovém oddíle. Od mládí aktivně sportoval, hrál závodně basket a jezdilna kole.

Chcememu v jeho domově vytvořit prostředí, ve kterém bude moci žít, cvičit a pracovatna svém návratu do života.Bude to znamenat velké stavební úpravy domuapořízení speciálních pomůcek, jako je například závěsné transportní zařízení,speciální polohovací lůžko a kompenzační pomůcky. V neposlední řadě bude potřebovat další rehabilitační pobyty.

Víme,že Dušana a jeho rodinu čeká dlouhá a náročná cesta. Pevně věříme, že s jehonezdolnou vůlí, s naší vírou a pomocí dobrých lidí dokážeme kamaráda vrátitdomů a do života. Ke sbírce nás inspiroval MUDr. David Doubek, záchranář leteckéslužby, který byl u prvního ošetření a kterému jako sportovci a basketbalistovinení Dušanův osud lhostejnýa kterému bychom touto cestou rádi poděkovali.

Avám všem děkujeme za každý příspěvek na pořízení potřebného vybavení, které námpomůže vrátit našeho kamaráda domů.

kamarádiŠtomířáci a rodina

Patronem sbírky je David Doubek, lékař letecké záchranné služby

Kdysi jsem taky hodně jezdil na kole, dnes tedy spíše už na motorce, a představil jsem si, kdybych si vyrazil jen tak se projet a domů se už nevrátil… Pro Dušana se ve vteřině rozehrál příběh s velmi těžkým průběhem, který nyní

poděkování

15. 12. 2020

Milí známí i neznámí dárci,

sbírka na podporu našeho kamaráda Dušana a jeho rodiny je u konce. Díky vám se vybralo téměř 700 tisíc, tedy skoro třikrát víc, než byl původní záměr. 

Pro Dušana to znamená možnost vrátit se na jaře z rehabilitačního ústavu do svého domova, který bude k jeho závážnému handicapu vstřícný a jak doufáme, postupně vybavený všemi nezbytnými úpravami - bezbarierovou koupelnou, polohovacích lůžkem, závěsným transportním systémem a třeba i hlasovým ovládáním počítače.

Moc se těšíme, až bude Dušan zase zpátky doma se svojí rodinou. Díky vám a celému týmu Znesnáze21 jsme o té chvíli o mnoho blíž. Velmi si vážíme veškeré vaší pomoci, děkujeme, že jste do toho šli s námi a dali nám tolik potřebnou víru, že to společně zvládneme! 

Blanka Svobodová a Štolmířáci


Obrovské díky vám všem!

16. 09. 2020

Za 9 dní od spuštění sbírky se podařilo vybrat téměř 500 tisíc korun. Jsme neskutečně vděční a zaskočení Vaší solidaritou. Děkujeme za vyjádření podpory i finanční příspěvky nejen našim přátelům, ale také všem ostatním dárcům, kteří nás neznají osobně.

Léčba je bohužel nákladná, a proto jsme se rozhodli nechat sbírku i nadále běžet. Do budoucna Dušana čekají nákladné rehabilitace, budeme muset uzpůsobit bydlení a pořídit kompenzační pomůcky - velkou část z toho všeho bohužel pojišťovna nehradí. 

Dušan má před sebou ještě dlouhou cestu. Díky vám na to ale není sám!

Děkujeme! - rodina a kamarádi

Dušana podpoří M’am’aloca

Dušana podpoří M’am’aloca

11. 09. 2020

S radostí vám chceme oznámit, že partnerem sbírky se stalo sdružení M’am’aloca. Celý výtěžek zítřejšího pečení chleba ve Štolmíři poputuje na konto sbírky pro Dušana. Další benefiční akce na sebe určitě nenechá dlouho čekat. Přijďte i vy, jste srdečně zváni! 

Děkujeme M’am’aloce a všem lidem kolem ní :-) 

Partneři sbírky 2

David Doubek

Patronem sbírky je David Doubek, lékař letecké záchranné služby

Tým dopravního inženýrství s.r.o

Tým dopravního inženýrství s.r.o. je společně s Karlem Janečkem patronem sbírky a podílí se na násobení zlatým řezem ve výši 12^4 Kč.

Sbírku již podpořilo 511 dárců

Sbírku již podpořil Tým dopravního inženýrství s.r.o částkou 20 000 Kč.

Tým dopravního inženýrství s.r.o každý příspěvek navyšuje poměrem zlatého řezu, až do celkové hodnoty podpory 20 000 Kč.

„Marcelko, Tobě hodně sil a Dušanovi silnou vůli“
10 000 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

„Držte se“
1 221 Kč — Veverky před 3 měsíci

„Držíme palce celé rodině. “
2 222 Kč — Honza s rodinou před 3 měsíci

„Macku, zvládnete to! “
1 000 Kč — Alena před 3 měsíci

„Matilda“
1 000 Kč — Lenka před 3 měsíci

„Macku a Dušane, ať přijde kouzelník a dílo se podaří. “
500 Kč — Míla B. před 3 měsíci

1 000 Kč — Vlasta Beranová před 3 měsíci

„Držím pěsti a moc Vám přeji takovou prima partu, kterou kolem sebe máte.“
1 000 Kč — Ráďa před 3 měsíci

„for you“
500 Kč — Iva-aukce před 3 měsíci

„Hodně síly a lásky Dušane🙂 Jolča“
1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

Další běžící sbírky

Nevzdávám se! Ochrnutý záchranář se znovu učí chodit
29 %

Nevzdávám se! Ochrnutý záchranář se znovu učí chodit

Nový start pro samoživitelku a její děti
89 %

Nový start pro samoživitelku a její děti

Větší auto pro Michálka
70 %

Větší auto pro Michálka