Vraťme Dušana domů

Český Brod - Štolmíř / Organizer: Blanka Svobodová zc.manzes@akribs.nasud

{}
0 %

Vraťme Dušana domů

Amount raised 687 553 Kč of 600 000 Kč goal
Left -1222 days
115 % z původního cíle
The campaign has ended 08. December 2020

Help by sharing

Dušan Ďurčo je skvělý člověk, táta dvou dětí, chlap do nepohody, báječný kamarád vždy ochotný pomoci. Prvního června tohoto roku měl nehodu. Jel se po práci projet na kole a po nešťastném pádu utrpěl závažné zranění míchy. Jen zázrakem bez pomoci v lese nezemřel.

Velký dík patří panu Zadražilovi z nedaleké Tuchorazi, který zraněného Dušana našel a přivolal pomoc. Bez jeho rychlé reakce by tu Dušan dnes už zřejmě nebyl. Letecká záchranná služba ho transportovala do Ústřední vojenské nemocnice a pro jeho rodinu začaly nekonečné hodiny bezmoci.

Zjištění lékařů traumatologického oddělení bylo zdrcující. Dušan je po úrazu od ramen ochrnutý, nemůže sám dýchat a selhává mu srdce. Prognóza nebyla ani trochu optimistická. Spastická kvadruplegie, v důsledku protržené vertebrální arterie ochrnutí v úseku C2 až C6, tedy ochrnutí 90 % těla. Život celé Dušanovy rodiny se obrátil naruby.

Náš kamarád je ale obrovský bojovník, za necelých 6 týdnů od úrazu dokázal začít opět dýchat bez plicní ventilace a tracheostomie, která mu znemožňovala mluvení. Nyní je v péči lékařů Spinální jednotky v Brně. Další etapou bude pobyt v Rehabilitačním centru v Kladrubech. Rozhodl se nevzdat to a my mu chceme pomoci překonat těžkou situaci.

Každý, kdo Dušana zná, potvrdí, že neumí žít v nečinnosti. Nikdy nedokázal sedět s rukama v klíně, pořád něco dělal. Pro svou rodinu vlastníma rukama postavil dům, volné chvíle trávil nejraději v dílně či trénováním dětí v basketbalovém oddíle. Od mládí aktivně sportoval, hrál závodně basket a jezdil na kole.

Chceme mu v jeho domově vytvořit prostředí, ve kterém bude moci žít, cvičit a pracovat na svém návratu do života. Bude to znamenat velké stavební úpravy domu a pořízení speciálních pomůcek, jako je například závěsné transportní zařízení, speciální polohovací lůžko a kompenzační pomůcky. V neposlední řadě bude potřebovat další rehabilitační pobyty.

Víme, že Dušana a jeho rodinu čeká dlouhá a náročná cesta. Pevně věříme, že s jeho nezdolnou vůlí, s naší vírou a pomocí dobrých lidí dokážeme kamaráda vrátit domů a do života. Ke sbírce nás inspiroval MUDr. David Doubek, záchranář letecké služby, který byl u prvního ošetření a kterému jako sportovci a basketbalistovi není Dušanův osud lhostejný a kterému bychom touto cestou rádi poděkovali.

A vám všem děkujeme za každý příspěvek na pořízení potřebného vybavení, které nám pomůže vrátit našeho kamaráda domů.

kamarádi Štomířáci a rodina

Patron David Doubek

Kdysi jsem taky hodně jezdil na kole, dnes tedy spíše už na motorce, a představil jsem si, kdybych si vyrazil jen tak se projet a domů se už nevrátil. Pro Dušana se ve vteřině rozehrál příběh s velmi těžkým průběhem, který nyní musí prožívat, spolu se svou rodinou. Lidem v této situaci je každá pomoc dobrá, protože si musejí skutečně úplně předělat celý život. My, kteří máme to neskutečné štěstí, že si něčím podobným neprocházíme, si často ani nedokážeme představit, co všechno je jinak. Tak třeba alespoň trochu pomůžeme, aby to šlo o něco snáz.

poděkování

15. 12. 2020

Milí známí i neznámí dárci,

sbírka na podporu našeho kamaráda Dušana a jeho rodiny je u konce. Díky vám se vybralo téměř 700 tisíc, tedy skoro třikrát víc, než byl původní záměr. 

Pro Dušana to znamená možnost vrátit se na jaře z rehabilitačního ústavu do svého domova, který bude k jeho závážnému handicapu vstřícný a jak doufáme, postupně vybavený všemi nezbytnými úpravami - bezbarierovou koupelnou, polohovacích lůžkem, závěsným transportním systémem a třeba i hlasovým ovládáním počítače.

Moc se těšíme, až bude Dušan zase zpátky doma se svojí rodinou. Díky vám a celému týmu Znesnáze21 jsme o té chvíli o mnoho blíž. Velmi si vážíme veškeré vaší pomoci, děkujeme, že jste do toho šli s námi a dali nám tolik potřebnou víru, že to společně zvládneme! 

Blanka Svobodová a Štolmířáci


Obrovské díky vám všem!

16. 09. 2020

Za 9 dní od spuštění sbírky se podařilo vybrat téměř 500 tisíc korun. Jsme neskutečně vděční a zaskočení Vaší solidaritou. Děkujeme za vyjádření podpory i finanční příspěvky nejen našim přátelům, ale také všem ostatním dárcům, kteří nás neznají osobně.

Léčba je bohužel nákladná, a proto jsme se rozhodli nechat sbírku i nadále běžet. Do budoucna Dušana čekají nákladné rehabilitace, budeme muset uzpůsobit bydlení a pořídit kompenzační pomůcky - velkou část z toho všeho bohužel pojišťovna nehradí. 

Dušan má před sebou ještě dlouhou cestu. Díky vám na to ale není sám!

Děkujeme! - rodina a kamarádi

Dušana podpoří M’am’aloca

11. 09. 2020

S radostí vám chceme oznámit, že partnerem sbírky se stalo sdružení M’am’aloca. Celý výtěžek zítřejšího pečení chleba ve Štolmíři poputuje na konto sbírky pro Dušana. Další benefiční akce na sebe určitě nenechá dlouho čekat. Přijďte i vy, jste srdečně zváni! 

Děkujeme M’am’aloce a všem lidem kolem ní :-) 

Patrons 2

David Doubek

Patronem sbírky je David Doubek, lékař letecké záchranné služby

Nadační fond pomoci a Tým dopravního inženýrství s.r.o

Tým dopravního inženýrství s.r.o. je společně s Karlem Janečkem patronem sbírky a podílí se na násobení zlatým řezem.

511 donations

Nadační fond pomoci a Tým dopravního inženýrství s.r.o donors sent amount 20 000 Kč.

Nadační fond pomoci a Tým dopravního inženýrství s.r.o increases every donation with the of the golden ratio, up to the total support of 20 000 Kč.

“Marcelko, Tobě hodně sil a Dušanovi silnou vůli”
10 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Držte se”
1 221 Kč — Veverky 3 years ago

“Držíme palce celé rodině. ”
2 222 Kč — Honza s rodinou 3 years ago

“Macku, zvládnete to! ”
1 000 Kč — Alena 3 years ago

“Matilda”
1 000 Kč — Lenka 3 years ago

“Macku a Dušane, ať přijde kouzelník a dílo se podaří. ”
500 Kč — Míla B. 3 years ago

1 000 Kč — Vlasta Beranová 3 years ago

“Držím pěsti a moc Vám přeji takovou prima partu, kterou kolem sebe máte.”
1 000 Kč — Ráďa 3 years ago

“for you”
500 Kč — Iva-aukce 3 years ago

“Hodně síly a lásky Dušane🙂 Jolča”
1 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

Discover more

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!
11 %

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!

Kdo nepomáhá, není Čech: Mistrovství v dárcovství!
5 %

Kdo nepomáhá, není Čech: Mistrovství v dárcovství!

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou
96 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou