Větší auto pro Michálka

Ústí nad Labem / Sbírku organizuje Věra Kirschnerová

{}

Větší auto pro Michálka

0 %

Vybráno 422 078 Kč z 450 000 Kč
Zbývá -1193 dnů
Sbírka byla ukončena 09. dubna 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Michálek je 13letý veselý kluk, který se narodil s vrozeným hydrocefalem (zvýšené množství mozkomíšního moku). K tomu se přidaly další diagnózy – epilepsie, kvadruplegie, těžká mentální retardace, hypotonie a zraková vada. O chlapce se od narození starají prarodiče a jeho teta, která je zároveň jeho asistentkou.

Míša odpovídá vývojově 10měsíčnímu dítěti. Potřebuje tak neustálou péči. S naší pomocí si sedne a přetočí se. Mentálně je na tom lépe. Všechno od nás pochopí a odpoví jo anebo kývá hlavou ne. Dorozumívá se zvuky nebo neverbální komunikací.

Vnuk navštěvuje pravidelně terapie, jako jsou intenzivní cvičení nebo hipoterapie. Bohužel musíme dojíždět do vzdálených center, cesta tak zabere 1,5 až 5 hodin. V našem malém autě se cestuje čím dál hůř.

Michálek jízdy autem miluje a pokaždé, když někam jedeme, se těší už den předem.

Roste jako každý kluk, přestože je oproti zdravým dětem menší, do našeho auta už se mnohem hůře usazuje a jeho invalidní vozík je na každodenní nakládání a vykládání dost těžký. Vnuk zároveň potřebuje různé pomůcky, bez kterých se neobejdeme a ani ty se pomalu nevejdou do auta. Společně s tím cestuje také jeho asistenční pes.

V letošním roce 2021 máme po sedmi letech nárok na nový příspěvek na motorové vozidlo. Stát přispívá 200 000 Kč, ale na vyhovující velké auto typu tranzit je to bohužel málo. Autosalony nám nabídly slevu, k tomu prodáme naše auto ale i přesto nám ještě část financí chybí.

Chceme vás proto poprosit o pomoc se zakoupením vyhovujícího auta pro Míšu. V takovém autě bude mít velký prostor na nohy, mohl by mít vyhovující zdravotní autosedačku a taky nebudeme stále přemýšlet, co si sebou na 3týdenní terapii můžeme vzít.

Děkujeme.

Nové auto

25. 10. 2021

Tak už jsme se dočkali😍🚘. To bude jízda a 😍. Ted se s tím jen zkamarádit a budu spokojená😍. Tímto bych ráda poděkovala všem kdo nám sdílel sbírku,kdo přispěl a jakkoliv pomohl🙏. Nejde ani slovy vyjádřit jak si toho vážím a jak jsem za to ráda že se sbírka povedla♥️.

Poděkování

06. 04. 2021

Dobrý den

Tímto bych chtěla poděkovat všem dárcům kteří nám pomohli s naplnění sbírky. Velmi si vaší pomoci vážíme. Díky vám budeme moct pořídít velké auto které bude vyhovovat Michálkovým potřebám. Auto bude s plošinou na které vyvezu rovnou Míšu na vozíku do auta a tak si alespoň ulehčím manipulaci která je s Míšou už dost náročná.

Sbírku již podpořilo 1930 dárců

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

10 € — Terézia Gurová před 3 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

2 112 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Míšo, máš kolem sebe bezva lidičky :-)“
250 Kč — Hanina před 3 lety

„Aby se Vám lépe a snáze cestovalo :) “
500 Kč — Barča před 3 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 3 lety