Větší auto pro Michálka

Ústí nad Labem / Organizer: Věra Kirschnerová zc.manzes@akt05.aksureV

{}
0 %

Větší auto pro Michálka

Amount raised 422 078 Kč of 450 000 Kč goal
Left -1200 days
94 % z původního cíle
The campaign has ended 09. April 2021

Help by sharing

Michálek je 13letý veselý kluk, který se narodil s vrozeným hydrocefalem (zvýšené množství mozkomíšního moku). K tomu se přidaly další diagnózy – epilepsie, kvadruplegie, těžká mentální retardace, hypotonie a zraková vada. O chlapce se od narození starají prarodiče a jeho teta, která je zároveň jeho asistentkou.

Míša odpovídá vývojově 10měsíčnímu dítěti. Potřebuje tak neustálou péči. S naší pomocí si sedne a přetočí se. Mentálně je na tom lépe. Všechno od nás pochopí a odpoví jo anebo kývá hlavou ne. Dorozumívá se zvuky nebo neverbální komunikací.

Vnuk navštěvuje pravidelně terapie, jako jsou intenzivní cvičení nebo hipoterapie. Bohužel musíme dojíždět do vzdálených center, cesta tak zabere 1,5 až 5 hodin. V našem malém autě se cestuje čím dál hůř.

Michálek jízdy autem miluje a pokaždé, když někam jedeme, se těší už den předem.

Roste jako každý kluk, přestože je oproti zdravým dětem menší, do našeho auta už se mnohem hůře usazuje a jeho invalidní vozík je na každodenní nakládání a vykládání dost těžký. Vnuk zároveň potřebuje různé pomůcky, bez kterých se neobejdeme a ani ty se pomalu nevejdou do auta. Společně s tím cestuje také jeho asistenční pes.

V letošním roce 2021 máme po sedmi letech nárok na nový příspěvek na motorové vozidlo. Stát přispívá 200 000 Kč, ale na vyhovující velké auto typu tranzit je to bohužel málo. Autosalony nám nabídly slevu, k tomu prodáme naše auto ale i přesto nám ještě část financí chybí.

Chceme vás proto poprosit o pomoc se zakoupením vyhovujícího auta pro Míšu. V takovém autě bude mít velký prostor na nohy, mohl by mít vyhovující zdravotní autosedačku a taky nebudeme stále přemýšlet, co si sebou na 3týdenní terapii můžeme vzít.

Děkujeme.

Nové auto

25. 10. 2021

Tak už jsme se dočkali😍🚘. To bude jízda a 😍. Ted se s tím jen zkamarádit a budu spokojená😍. Tímto bych ráda poděkovala všem kdo nám sdílel sbírku,kdo přispěl a jakkoliv pomohl🙏. Nejde ani slovy vyjádřit jak si toho vážím a jak jsem za to ráda že se sbírka povedla♥️.

Poděkování

06. 04. 2021

Dobrý den

Tímto bych chtěla poděkovat všem dárcům kteří nám pomohli s naplnění sbírky. Velmi si vaší pomoci vážíme. Díky vám budeme moct pořídít velké auto které bude vyhovovat Michálkovým potřebám. Auto bude s plošinou na které vyvezu rovnou Míšu na vozíku do auta a tak si alespoň ulehčím manipulaci která je s Míšou už dost náročná.

1930 donations

121 Kč — Anonymous donor 3 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

10 € — Terézia Gurová 3 years ago

200 Kč — Anonymous donor 3 years ago

121 Kč — Anonymous donor 3 years ago

121 Kč — Anonymous donor 3 years ago

2 112 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Míšo, máš kolem sebe bezva lidičky :-)”
250 Kč — Hanina 3 years ago

“Aby se Vám lépe a snáze cestovalo :) ”
500 Kč — Barča 3 years ago

200 Kč — Anonymous donor 3 years ago

Discover more

Zachraňme Vilíka – čas běží
108 %

Zachraňme Vilíka – čas běží

Maminka Karolína byla obětí domácího násilí. Pomozme!
42 %

Maminka Karolína byla obětí domácího násilí. Pomozme!

SOS: Pomozme Čížkovým vybudovat domov zničený požárem
47 %

SOS: Pomozme Čížkovým vybudovat domov zničený požárem