Umožněte vzdělání dětem, které by ho jinak nedostaly

Okongo / Sbírku organizuje Ondřej Auer

{}
0 %

Umožněte vzdělání dětem, které by ho jinak nedostaly

Vybráno 19 856 Kč z 621 000 Kč
Zbývá 71 dnů
3 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 11. prosince 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Sbírka je pořádána ve prospěch Dignity English Private School, za kterou stojí paní Ebba Ndeshipanda Kanana a její rodina. 

Školu založili s úmyslem umožnit vzdělání dětem, které by ho jinak nedostaly a tím jim pomoci se jednou postavit na vlastní nohy. Nyní se ale dostali do fáze, kdy potřebují vaši pomoc!

Škola funguje od roku 2020. Pro školu pracují kromě placených učitelů i dobrovolníci členové rodiny. Rozvoj a provoz je závislý na darech a příspěvcích rodičů dětí a přátel. V chudé oblasti není možnost získat dostatek peněz na rozvoj, a tak se škola na pobídku českých dobrovolníků pustila do sbírky na nové učebny a noclehárny


Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na stavbou elektrifikované školní budovy a noclehárny pro děti, které docházejí z daleka a nemohou se vracet každý den domů. 

Škola stojí v chudé severní Namibii a má teď asi 50 žáků od předškolního věku do 1. stupně základní školy. V současné době chybí připojení školy k elektrické síti a kapacita tříd je malá vzhledem k potřebě vzdělání v této oblasti. Projekt počítá s postavením tříd podle plánu architekta, vše je schváleno a čeká pouze na financovaní. I malý dar na provoz školy pomůže!


Děkujeme!

Sbírku již podpořilo 18 dárců

100 Kč — Anonymní dárce před týdnem

1 221 Kč — David F Wagner před týdnem

20 Kč — Anonymní dárce před týdnem

3 333 Kč — Mr. B před 2 týdny

500 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

500 Kč — Květa před 2 týdny

514 Kč — Alex McGinlay před 2 týdny

„Good luck! <3“
1 787 Kč — Daria před 2 týdny

490 Kč — Hosszú Gábor před 2 týdny