Ubytovna pro maminky s dětmi z Ukrajiny ve vile Lichtenberg

Choceň / Sbírku organizuje Vladimír Niščák

{}

Ubytovna pro maminky s dětmi z Ukrajiny ve vile Lichtenberg

0 %

Vybráno 66 500 Kč z 65 000 Kč
Zbývá -762 dnů
Sbírka byla ukončena 14. června 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Na začátku roku 2022 jsme si objekt vily Lichtenberg pronajali na deset let s podnikatelským záměrem využívat jej nejen jako zázemí pro naše vlastní dílny a ateliéry, ale taky vybudovat postupně galerii, kavárnu a ubytování. Poslední tři jmenované projekty by měly zajistit dostatečné financování rekonstrukce a rozvoje objektu a jeho propojení s potřebami města (zvýšení turistického ruchu) a lokální komunity (zóna odpočinku, výstavní prostory).

Před dvěma týdny se však zcela zásadně změnila geopolitická situace a nám bylo jasné, že nedokážeme pouze přihlížet, obzvláště s tak velkým a prázdným objektem v nájmu.

Vzhledem k současné situaci ohledně války na Ukrajině a vlně přicházejících žen s dětmi, jsme se rozhodli využít tento prostor a přestavět jej na ubytování.

V prostoru vznikají tři pokoje - první pojme jednu rodinu, druhý matku s jedním až dvěma malými dětmi, třetí větší rodinnou jednotku. Celková kapacita je 10 osob, které budou sdílet sociální zázemí - koupelnu, toalety a kuchyni s jídelnou. Ubytovna by neměla být pouhou noclehárnou, ale maximálně využitelným prostorem, který poskytne pocit zázemí, bezpečí a propojí je s místní komunitou.

Díky darům obyvatel města se nám podařilo sehnat kompletní vybavení ubytovny - včetně spotřebičů (elektrický sporák, myčka, pračka, aj). Brigády vedly ke kompletnímu vyčištění prostoru, odpadů, opravě podlah, stěn a přípravě nové elektrifikace. Fotografie mluví za vše.

V současné době je zaváděna voda a renovována elektřina, obojí nezbytně nutné k vytápění celého křídla a využívání teplé vody ve sprchách elektrokotlem. Ačkoliv jsme počítali s velkou mírou investice, práce na opravě elektřiny, topení a vody se ukázaly daleko za předpoklady a ubytování je pro potřebné nutné zajistit co nejdříve.

Rádi bychom Vás tímto požádali o Vaši pomoc, abychom vše zvládli dokončit co nejdříve a pomohli tak zajistit ubytování pro maminky s dětmi.

Sbírka zafinancuje:

elektroinstalaci 30 000 Kč, poslední etapu topenářských a instalatérských prací 20 000 Kč, drobné opravy (především materiál) 15 000 Kč


Potravinové a drogistické balíčky naskladňujeme od místních organizací a sbírek, k dispozici je také komunitní kavárna ve městě, kde se pořádají setkání rodin Ukrajiny a koordinátoři.

K budově vily Lichtenberg nasedají dva přístavky - pravý je v současné době využíván jako ateliér a sklad. Levý byl původně zázemí internátu, zůstalo nevyužitých pět místností. Oba přístavky jsou propojeny chodbou - skleníkem.

Rádi bychom zdůraznili, že ubytování je bezplatné a nejedná se o výdělečný podnik. V případě rychlého vyřešení situace a návratu rodin do vlasti jsme rozhodnuti renovovaný prostor nabídnout k aktivitám a projektům místní komunitě, která se ukázala jako funkční a kooperující.

Děkujeme každému, kdo nám pomůže maminkám a dětem toto ubytování zajistit.

Prodloužení sbírky

16. 05. 2022

Děkujeme všem, kteří nám pomohli s budouváním ubytování pro ukrajinské maminky s dětmi. Centrum funguje a máme radost, že poskytuje plnohodnotné zázemí pro deset osob.

Rádi bychom maminkám s malými dětmi ulehčili jejich situaci a proto jsme se rozhodli, že naši sbírku ještě o měsíc prodloužíme. Za vybrané peníze navíc našeho původního rozpočtu bychom rádi nakoupili zejména hygienické potřeby pro ženy, kterých máme nedostatek, plenky a ostatní nezbytnosti.

V současné době jsme zavaleni žádostmi o ubytování a rozhodli jsme se zprovoznit ještě dva pokoje v přízemí vily navíc. Veškeré ostatní finance mimo nákup drogerie budou směřovat do úpravy těchto prostor.

Děkujeme.

Centrum otevřeno a zabydleno

25. 04. 2022

Děkujeme všem přispěvatelům, i díky vám se podařilo vše dokončit o otevřít naše ubytování pro maminky s dětmi z Ukrajiny na vile Lichtenberg. V současné době jsou pokoje již zabydleny a využívány k účelu, k jakému byly opraveny. Podívejte se spolu s námi na pár fotografií proměny prostoru.

Mílovými skoky k cíli

19. 03. 2022

Děkujeme vám všem, kteří jste nás svými příspěvky podpořili. Projekt se chýlí ke zdárnému konci , alespoň co se týče stavebních prací. Objekt, který dekádu chátral nyní znovu ožije a naplní se životem. Jsme v cílové rovince výstavby a posíláme vám ukázku jednoho z pokojíčků - nejmenšího prostoru, který poslouží jako zázemí pro maminku s kojencem, která bude mít kromě standardního vybavení také malou "kuchyni" na přípravu dětské výživy, aby nemusela v noci, nebo když bude mít miminko hlad, chvátat do společné kuchyně na konci chodby....na krátké video se můžete podívat zde: https://www.facebook.com/vila.lichtenberg/

Po víkendové brigádě budeme přes týden kompletovat vybavení a konečně nastane čas na všechny ty ručníky, peřiny a užitkové předměty, které nám ve zprávách nabízíte. Děkujeme.

Sbírku již podpořilo 41 dárců

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

105 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Děkujeme za to, co děláte.“
1 000 Kč — Ludmila Borovcová před 2 lety

„Diky ze pomahate“
2 112 Kč — JM před 2 lety

„Ať se dílo daří a zejména hodně trpělivosti a milosrdenství do vzájemného soužití ;)“
1 000 Kč — Ludmila Barborková před 2 lety

373 Kč — Katerina Vychytilova před 2 lety

1 221 Kč — Cherry před 2 lety

2 112 Kč — Martin Pluskal před 2 lety

777 Kč — Jan Teplý před 2 lety

„Pro každého jedno ❤❤ “
1 000 Kč — Oňďa před 2 lety