Terezka boj nevzdává. Pojďme jí ho ulehčit

Bílina / Sbírku organizuje Vladimíra Baumgartnerová

{}
0 %

Terezka boj nevzdává. Pojďme jí ho ulehčit

Vybráno 122 927 Kč z 100 000 Kč
Zbývá -1053 dnů
123 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 17. července 2020

Sbírce pomůžete i sdílením

Terezka se narodila předčasně, na svět se podívala již ve 26.týdnu těhotenství. Hned po narození jí osud nadělil první životní výzvu a malá bojovnice prodělala krvácení do mozku, posléze následoval hydrocefalus (zavodnění mozku). Drobounká holčička vážila při příchodu na svět pouhých 980 g a měřila 37 cm.

Ve 2 měsících jí byl zaveden V-P shunt, katétr zajišťující odtok mozkomíšního moku hromadícího se v mozkových komorách. Osud nenechal malou Terezku vydechnout a nadělil jí další životní podpásovku v podobě spastické kvadruparézy (jedna z nejtěžších forem dětské mozkové obrny, kdy dochází k ochrnutí všech končetin).Ve 4 letech jí byla diagnostikována epilepsie, a navíc je Terezka téměř slepá.

Rodina naráží na byrokracii…

Přes špatné prognózy lékařů, kdy konstatovali naději na dožití pouhých sedmi let, je dnes Terezka 18letá slečna statečně bojující, i přes nepřízeň osudu, o každý další den na tomto světě. Jako by rodina Terezky neprožívala již tak těžkou životní situaci, musí se navíc pouštět do boje s byrokracií.

Aktuálně maminka Terezky řeší pořízení nového invalidního vozíku a trupové ortézy. Žádost o nový vozík, který by Terezka potřebovala a byl navržen přímo pro její diagnózu, VZP zamítla a ani odvolání nebylo úspěšné.

Navíc VZP zamítla i požadavek na novou trupovou ortézu, a to i přes vyjádření protetika o nevyhovujícím stavu stávající ortézy, kterou rodina používá již 2,5 roku. Opěrky hlavy tlačí Terezku do ramen, upínací bezpečnostní pásy (které mají vést od krku) jsou už v oblasti lopatek a boční peloty, rovnající skoliózu podpěrou v podpaží, má pod prsy a z toho důvodu padá na stranu. Poněkud se totiž zapomnělo na to, že mladá dáma roste.

Poslední invalidní vozík dostala Terezka v roce 2014 od VZP. Ten ale již nemá a byl vyřazen i na VZP. V roce 2014 vážila Terka 30 kg, dnes už má ale 50 kg. Také měřila 140 cm a nyní měří 163 cm. Evidentně zdravotní pojišťovnu nezajímá, že je Terka dospělý člověk, který má jiné potřeby než dvanáctileté dítě.

Pojďte a ukažme, že u nás v severočeské Bílině umíme podpořit dobrou věc a pomoci někomu, kdo naši pomoc opravdu potřebuje a udělat mu ten život příjemnější. Vždyť Terezka je NAŠE, bílinská...

Sbírku již podpořilo 91 dárců

22 222 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Darujeme ze srdce“
400 Kč — Michaela před 3 lety

400 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Darujeme ze srdce“
305 Kč — Michaela Meisnerová před 3 lety

30 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Hodně štěstíčka “
400 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Od Terezky pro Terezku ♡“
1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety