Terezka boj nevzdává. Pojďme jí ho ulehčit

Bílina / Organizer: Vladimíra Baumgartnerová zc.manzes@1vgmuab

{}
0 %

Terezka boj nevzdává. Pojďme jí ho ulehčit

Amount raised 122 927 Kč of 100 000 Kč goal
Left -1410 days
123 % z původního cíle
The campaign has ended 17. July 2020

Help by sharing

Terezka se narodila předčasně, na svět se podívala již ve 26.týdnu těhotenství. Hned po narození jí osud nadělil první životní výzvu a malá bojovnice prodělala krvácení do mozku, posléze následoval hydrocefalus (zavodnění mozku). Drobounká holčička vážila při příchodu na svět pouhých 980 g a měřila 37 cm.

Ve 2 měsících jí byl zaveden V-P shunt, katétr zajišťující odtok mozkomíšního moku hromadícího se v mozkových komorách. Osud nenechal malou Terezku vydechnout a nadělil jí další životní podpásovku v podobě spastické kvadruparézy (jedna z nejtěžších forem dětské mozkové obrny, kdy dochází k ochrnutí všech končetin).Ve 4 letech jí byla diagnostikována epilepsie, a navíc je Terezka téměř slepá.

Rodina naráží na byrokracii…

Přes špatné prognózy lékařů, kdy konstatovali naději na dožití pouhých sedmi let, je dnes Terezka 18letá slečna statečně bojující, i přes nepřízeň osudu, o každý další den na tomto světě. Jako by rodina Terezky neprožívala již tak těžkou životní situaci, musí se navíc pouštět do boje s byrokracií.

Aktuálně maminka Terezky řeší pořízení nového invalidního vozíku a trupové ortézy. Žádost o nový vozík, který by Terezka potřebovala a byl navržen přímo pro její diagnózu, VZP zamítla a ani odvolání nebylo úspěšné.

Navíc VZP zamítla i požadavek na novou trupovou ortézu, a to i přes vyjádření protetika o nevyhovujícím stavu stávající ortézy, kterou rodina používá již 2,5 roku. Opěrky hlavy tlačí Terezku do ramen, upínací bezpečnostní pásy (které mají vést od krku) jsou už v oblasti lopatek a boční peloty, rovnající skoliózu podpěrou v podpaží, má pod prsy a z toho důvodu padá na stranu. Poněkud se totiž zapomnělo na to, že mladá dáma roste.

Poslední invalidní vozík dostala Terezka v roce 2014 od VZP. Ten ale již nemá a byl vyřazen i na VZP. V roce 2014 vážila Terka 30 kg, dnes už má ale 50 kg. Také měřila 140 cm a nyní měří 163 cm. Evidentně zdravotní pojišťovnu nezajímá, že je Terka dospělý člověk, který má jiné potřeby než dvanáctileté dítě.

Pojďte a ukažme, že u nás v severočeské Bílině umíme podpořit dobrou věc a pomoci někomu, kdo naši pomoc opravdu potřebuje a udělat mu ten život příjemnější. Vždyť Terezka je NAŠE, bílinská...

91 donations

22 222 Kč — Anonymous donor 4 years ago

300 Kč — Anonymous donor 4 years ago

“Darujeme ze srdce”
400 Kč — Michaela 4 years ago

400 Kč — Anonymous donor 4 years ago

“Darujeme ze srdce”
305 Kč — Michaela Meisnerová 4 years ago

30 000 Kč — Anonymous donor 4 years ago

200 Kč — Anonymous donor 4 years ago

“Hodně štěstíčka ”
400 Kč — Anonymous donor 4 years ago

300 Kč — Anonymous donor 4 years ago

“Od Terezky pro Terezku ♡”
1 000 Kč — Anonymní dárce 4 years ago

Discover more

Miloš je 15 let upoután na vozík. Přídáme mu na nový!
19 %

Miloš je 15 let upoután na vozík. Přídáme mu na nový!

David bojuje s následky úrazu: podpořme ho!
185 %

David bojuje s následky úrazu: podpořme ho!

Valinka po amputacích všech končetin bojuje dál! Podpořme statečnou dívku!
695 %

Valinka po amputacích všech končetin bojuje dál! Podpořme statečnou dívku!