Studijní pobyt a lepší vyhlídky pro Veroniku z dětského domova

celá ČR / Sbírku organizuje Eva Pavlová, sociální pracovnice

{}
0 %

Studijní pobyt a lepší vyhlídky pro Veroniku z dětského domova

Vybráno 43 957 Kč z 62 400 Kč
Zbývá 41 dnů
70 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 11. července 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Veronika (17let) se narodila jako druhé dítě v rodině, do které postupně přibylo další 5 mladších sourozenců. Péče o tak početnou rodinou je sama o sobě náročná a k tomu ještě nejstarší sourozenec měl výrazný zdravotní hendikep. Jak rodičům přibývaly starosti s dětmi, tak jim ubývaly síly k péči o ně

Na Verču čekala strastiplná cesta, se kterou se na svůj věk vypořádávala a vypořádává naprosto neuvěřitelně a obdivuhodně. 

Situace rodiny z důvodu nedostatečné péče rodičů i přes podporu okolí se vyhrotila natolik, že všechny děti včetně Verči byly umístěny do dětského domova. Rodiče je v domově pravidelně navštěvovali, uspořádali si bydlení a deklarovali, že jsou připraveni k převzetí dětí do péče a jsou schopni svým dětem zajistit řádnou péči. Na základě toho po několika letech soud rozhodl a děti byly vráceny zpět do péče rodičů

Bohužel se stalo to nejhorší, co se mohlo stát a celá situace se opakovala. Rodiče přestali péči o děti znovu zvládat. 

V té době péči rodičů o sourozence musela suplovat právě Veronika, a to ač byla sama ještě dítětem. Rodiče úplně v péči o děti selhali a opět bylo nutné sáhnout k nejkrajnějšímu řešení a děti svěřit do péče dětského domova. 

Verča se rozhodně nikdy nevzdává a bojuje

A přes tuto strastiplnou cestu, kterou musela Veronika v životě jít, je úžasnou, cílevědomou slečnou. Když ještě byla v péči rodičů a plnila povinnou školní docházku, ukázala, jak moc pevnou vůli má. Během pandemie COVID-19 A distanční výuky ne každé dítko, bylo vždy a řádně přihlášeno a zapojovalo se do výuky, ač toto mohlo činit „i z postele“. Veronika ale každé ráno vstávala a z malé vesničky jezdila autobusem několik kilometrů do krajského města, kde se v prostorách autobusového nádraží připojovala prostřednictvím darovaného notebooku k bezplatné Wi-Fi, aby se mohla připojit k výuce spolu s ostatními. 

V dětském domově se prostřednictvím knihy Veroniky Kašákové upevnila v přesvědčení, že si člověk nemá stěžovat na to co nemá, ale využít to, co má. A Veronice byl do vínku dán značný kus inteligence, kterou nyní využívá k získání vzdělání. V tomto ji patřičně podporují tety z dětského domova. Veronika je nyní studentkou 2. ročníku Hotelové školy v Poděbradech, kde dosahuje vynikajících výsledků. Už nyní je rozhodnuta, že nechce zůstat pouze u středoškolského vzdělání. 

Chce studovat na vysoké škole. Předpoklady k tomu rozhodně má. 

Jak sbírka pomůže?

Přáním Verči je zdokonalení se v anglickém jazyce a poznání života v jiné zemi. Proto by se moc ráda zúčastnila jazykového kurzu v zahraničí

Cena jazykového kurzu v zahraničí od společnosti Student Agency na 14 dní s delegátem se pohybuje v rozmezí 50.000-60.000,- Kč.

Každému, kdo pomůže změnit Verči osud a umožní jí tento studijní i životní posun, z celého srdce moc děkujeme.

Sbírku již podpořilo 78 dárců

„Hodně štěstí ❤️“
450 Kč — Gabriela před 5 dny

100 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Veroniko, hezky si to užijte!“
1 000 Kč — Jan Kašparovský před týdnem

373 Kč — Anonymní dárce před týdnem

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„Veru, splň si své sny.. Hodně štěstí! “
777 Kč — Markéta před 2 týdny

2 000 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

500 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny

„nevzdávej se a makej na sobě ;-) “
252 Kč — Luboš před 3 týdny

1 221 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny