Studenti střední školy vydají díky vám učebnici!

Praha / Sbírku organizuje Michal Záškoda

{}

Studenti střední školy vydají díky vám učebnici!

0 %

Vybráno 74 203 Kč z 70 000 Kč
Zbývá -392 dnů
Sbírka byla ukončena 19. května 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Máme napsanou učebnici do chemie pro prváky – jsou tam super pokusy, které jsou vysvětleny laicky. Všichni je pochopí a wau efekt je zaručen! Problém je jinde...

Tisk bude dosahovat až ke 100 tisícům, což je trochu víc, než jaké máme jako studenti kapesné. Proto se pokoušíme o tuto cestu!

Studujeme EDUCAnet – gymnázium, střední odborná škola a základní škola Praha, s. r. o.

Jakožto studenti prvního ročníku se již tradičně účastníme celoročníkového postupového projektu, kterým se kvalifikujeme do ročníku druhého. 

Vybrali jsme si za koordinátora postupového projektu (dále jako PP) našeho učitele chemie a biologie Michala Záškodu. Společnými silami jsme dali dohromady sbírku chemických pokusů, která má výrazně zlepšit formu výuky chemie v prvním ročníku SŠ. Pokusy jsou použitelné nejen pro tento stupeň vzdělávání, ale například i jako doplňková forma ke vzdělávání na stupni základním. 

De facto jsme napsali učebnici pro laboratorní cvičení dokreslující teorii chemie, která se v prváku na střední probírá. 

Reálné náklady na vydání učebnice však značně převyšují možnosti školy, která kvůli nadcházející renovaci bude mít velké výdaje a není tak schopná nám být nápomocná. Proto jsme se rozhodli zkusit financování cestou veřejné sbírky. Za odměnu pak rádi všechny případné podporovatele vřele přivítáme na křtu, uvedeme v knize poděkování, případně pak můžeme zajistit další možnost spolupráce na jiných projektech, které se v budoucnu budou na naší škole konat. 

Peníze použijeme na tisk a zaplacení vydavateli. V dnešní době tisk stojí mnoho peněz a jedna kniha vychází v rozmezí od 300 do 600 korun v závislosti na množství učebnic, což je pro náš rozpočet v tuto chvíli nepředstavitelné. Změnit to ale můžete vy! Největším úskalím pro nás je, že nejsme titulování odborníci, za kterými nestojí fakulta. Jsme středoškolští studenti, kteří tak mají zbytečně drahý tisk. 

Přijďte mezi nás!

Budeme rádi, když budeme vědět od koho peníze přijdou, protože naše dobrosrdečné dárce bychom velmi rádi přivítali v červnu v prostorách naší školy na společný křest knihy, který se uskuteční 9. června. Raut, červený koberec a příjemná atmosféra zaručena – stejně tak jako podepsaný výtisk od nás jako poděkování za možnost zrealizovat projekt.

Budeme se na vás těšit a moc děkujeme za každou podporu!

Dosáhli jsme toho!

19. 05. 2023

Mockrát děkujeme všem sponzorům, kteří se podíleli na tomto projektu!

Díky vám se můžou realizovat a rozvíjet talentovaní mladí lidé, kteří vám to, snad, jednou vrátí například v podobě úspěšného výzkumu nebo společenského konsenzu!

Děkujeme ze srdce za každou korunu, která nám pomohla dosáhnout cíle - vydat učebnici!

Všichni jste srdečně zváni na křest učebnice, který se uskuteční 9.6.2023 v prostorách naší školu EDUCAnet Chodov Roztylská, od 16 00. Na křtu vás bude čekat občerstvení, příjemná společnost a my, autoři, kteří vám rádi věnujeme výtisk s podpisem!


Ještě jednou děkujeme!


Lucka, Natka, Luky, Sarah, Oliver a Michal Z. 🫶

Co s penězi navíc?

19. 05. 2023

Vzhledem k tomu, že se vybrala větší částka než kterou jsme potřebovali. Rozhodli jsme se část těchto peněz věnovat vám, kterým přijdete na křest a to ve formě dobrého občerstvení a prostředí. Určitě tedy přijďte společně s námi oslavit tento úžasný den!

Zároveň druhou část přebytečných financí jsme se rozhodli věnovat na některou již existující sbírku, která se na znesnaze.cz již nachází, ať taky i my můžeme pomoci jinde a štafeta dobrých skutků se předává dál ❤️.

Lucka, Natka, Luky, Sarah, Oliver a Michal Z. 🫶


Sbírku již podpořilo 53 dárců

„Naty, posílám příspěvek a prosím, jednu mi schovej až budu velká 🙏🏻 protože moje máma mi asi chemii nevysvětlí… Díky Aguš“
373 Kč — Agátka před rokem

„Jste úžasní! Jen tak dál!“
1 234 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 000 Kč — Ing. Martin Hrubý před rokem

10 000 Kč — Skils - nadační fond před rokem

777 Kč — Kamil Zelenka před rokem

„Naty,posilam dvojky pro štěstí.Klobouk dolů,naše “chemikářko”👍“
222 Kč — Honza před rokem

„Zasílám alespoň symbolickou částku. Věda se má podporovat na všech úrovních. Jak říkal Comte: "Věda je cestou k úspěšné společnosti" (hodně zkráceně) “
373 Kč — Antonín Vanko před rokem

1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

2 500 Kč — Anonymní dárce před rokem