Staňte se součástí přelomového kulturního počinu! Trillium X vychází

Praha / Sbírku organizuje Prague Music Performance, z.s.

Staňte se součástí přelomového kulturního počinu! Trillium X vychází

0 %

Vybráno 69 184 Kč z 350 000 Kč
Zbývá -63 dnů
Sbírka byla ukončena 19. února 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

PMP Orchestra připravuje vydání kompletu 8 CD se záznamem světové premiéry opery Anthonyho Braxtona Trillium X a studiovou verzí nahrávky z Darmstadtu pod vedením švýcarského dirigenta Rolanda Dahindena.

Součástí CD boxu bude Blue-ray s kompletním záznamem světové premiéry a dokument s názvem Making Trillium X od režiséra Marka Boudy.

Přidejte se k dalším milovníkům současné hudby, kteří si tento mimořádný kulturní počin nedají ujít a podpořte vydání tohoto unikátního souboru, který díky vám spatří světlo světa na jaře 2024.

Vybíraná částka 350 000 Kč / EUR 15,000 odpovídá nákladům na vydání CD boxu, zpracování grafiky, vyrobení bookletu, výrobu masterů a vylisování osmi CD a jednoho Blue-ray disku.

Každý, kdo daruje 10,000 Kč / EUR 500 nebo více obdrží jako poděkování CD Box poštou domů!

Udělejte si radost a přidejte se k těm, kterým záleží na tom, aby záznam tohoto mimořádného díla spatřil světlo světa.

Multimediální operní projekt Trillium Anthony Braxtona vzniká od 90. let. Braxton, legenda americké experimentální hudby a unikátní improvizátor, v něm zkoumá témata metafyziky, mystiky i lidského vědomí. Světová premiéra pětihodinové opery Trillium X zazněla 1. srpna 2023 na mezinárodním festivalu Prague Music Performance a setkala se s mimořádným zájmem veřejnosti i světových médií. Hudební kritik a publicista Boris Klepal premiéru označil za "kulturní událost roku 2023" a v recenzi New York Times se psalo: „Celkově představení vyznělo jako významný milník v Braxtonově operní kariéře, a to díky pozoruhodnému výkonu PMP Orchestra a dirigenta Rolanda Dahindena, dlouholetého Braxtonova spolupracovníka… Toto pražské představení ukázalo, o jak mnoho americké operní soubory i publikum přicházejí… Dahindenův orchestr reagoval na strhující momenty partitury přesnou intonací a záviděníhodnou vyvážeností.

PMP Orchestra s Dahindenem byli také v srpnu pozváni na slavné Letní kurzy do Darmsatdtu, ke koncertnímu provedení Braxtonovy řízené improvizace Language Music a nahrání opery Trillium X. 

Realizace světové premiéry a financování nahrávání bylo finančně velmi náročné a podílelo se na něm více institucí – Prague Music Performance, Centrum současného umění DOX, Akademie múzických umění v Praze a Mezinárodní institut v Darmstadtu. Vydání kompletu vyžaduje ovšem další investici. V naší dvanáctileté historii se proto poprvé obracíme na naše příznivce a milovníky současné hudby s žádostí o finanční podporu tohoto projektu, protože vydání opery Trillium X považujeme za zásadní příspěvek na poli současného umění a soudobé hudby v celosvětovém kontextu.

Kdo za projektem stojí

Vydavatelství PMP dokumentuje činnost Prague Music Performance a PMP Orchestra. Prague Music Performance, který v roce 2011 založil český klavírista Jan Bartoš, vychází z organického spojení festivalu a vzdělávací instituce. Tematicky propojuje koncerty, workshopy, přednášky a residence významných umělců. PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu, do svých projektů integruje i další umělecké oblasti jako je výtvarné, filmové a slovesné umění. Během dvanácti let existence PMP vystoupilo na jeho akcích mnoho významných umělců např. Alfred Brendel, Anthony Braxton, Roscoe Mitchell, John Zorn, Kronos Quartet, Brad Mehldau, Esperanza Spalding, Uri Caine, Thurston Moore, Quatuor Diotima, Miroslav Srnka, Mahan Esfahani, Gareth Davis, Robin Rimbaud aka Scanner, Marc Ribot, a mnoho dalších. 

Myšlenka souboru je založena na experimentálním hudebním přístupu a nespoutané hudební tvořivosti. PMP Orchestra se zaměřuje na různé formy řízené improvizace a kombinuje klasickou notaci s grafickými partiturami, notované, aleatorické i zcela improvizované pasáže. Pod uměleckým vedením Rolanda Dahindena hudebníci úzce spolupracují se skladateli a celosvětově uznávanými hudebníky, např. Anthonym Braxtonem, Roscoe Mitchellem, Jonem Irabagonem a dalšími. Mezinárodní soubor tvoří přední představitelé experimentální a improvizační hudební scény.

Více se o nás dozvíte na www.pmpif.org

Náš facebook 

a naše další nová videa:

https://1drv.ms/v/s!AmlDFiqoxsv_gdN7lChf__M2CbhUqw

Trillium X - klip03.mov

Poděkování

13. 03. 2024

Vážení, 

Chtěli bychom vyjádřit upřímné poděkování za váš příspěvek k naší crowdfundingové kampani pro připravovaný komplet se světovou premiérou opery Anthonyho Braxtona Trillium X. Váš příspěvek pomůže pokrýt část nákladů spojených s grafikou a výrobou osmi CD a jednoho Blu-ray disku. Vaše podpora pro nás nesmírně znamená a jsme opravdu vděční za vaši víru v tento kulturní projekt. 

Zatímco procházíme posledními fázemi kampaně, chtěli jsme vám poskytnout aktuální informace. I když nás vaše štědrost přiblížila k našemu cíli, bohužel se nám nepodařilo zajistit celou finanční částku potřebnou k pokrytí všech aspektů tohoto ambiciózního projektu. Ocitli jsme se v pozici, kdy potřebujeme další zdroje, abychom plně realizovali vizi uvedení Trillium X na svět. Ve světle toho aktivně zkoumáme alternativní cesty a hledáme další podporu. Jsme odhodláni zajistit úspěch tohoto projektu a oslovujeme další potenciální zdroje.   

Vaše podpora byla klíčovou součástí této cesty a my vás chceme ujistit, že je vynaloženo veškeré úsilí k zajištění nezbytných finančních prostředků. Budeme vás průběžně informovat o našem pokroku. 

Ještě jednou vám děkujeme za vaši podporu a víru v důležitost současného umění a hudby.    

Se srdečnými pozdravy,   

Jan Bartoš

Zakladatel a ředitel Prague Music Performance 

Partneři sbírky 1

185

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 2302302388/5500 s variabilním symbolem 185. Nebo využijte tlačítko DAROVAT pro běžný převod, platbu kartou a Apple/Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko darovat.

 

Sbírku již podpořilo 13 dárců

„Převod ze sbírky VÝJIMEČNÍ PRO VÝJIMEČNÉ“
994 Kč — Znesnáze před 2 měsíci

20 000 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

5 500 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

2 112 Kč — Jan Dobiáš před 3 měsíci

2 112 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

777 Kč — Anonymní dárce před 4 měsíci

„VELMI SI CENÍM VAŠICH PROJEKTŮ A POKUD BUDU MOCI JAKO SENIOR POMÁHAT-RÁD POMOHU.“
1 000 Kč — Pravoslav Tomek před 4 měsíci

„Byl to krásný večer a těším se na jeho zvěčnění.“
10 000 Kč — Ladislav Šenkyřík před 4 měsíci

15 000 Kč — Marc Rubenstein před 4 měsíci

2 112 Kč — Anonymní dárce před 4 měsíci