Společně posuneme Páťu k prvním krůčkům!

Sulice Želivec / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}
0 %

Společně posuneme Páťu k prvním krůčkům!

Vybráno 106 294 Kč z 128 000 Kč
Zbývá 51 dnů
83 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 13. listopadu 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Náš malý bojovníček Páťa se narodil o několik týdnů později, než bylo plánováno. Jeho příchod na svět byl náročný, a hned na začátku se musel vypořádat s několika zdravotními komplikacemi.

Infekce ho postihla hned po porodu a přivedla nás do nemocnice. Jeho první dny života byly plné strachů a obav.

Byl připojený na hadičky a dlouhých 10 dní zůstal v inkubátoru. Jako jeho maminka jsem si ho směla pochovat až po nekonečných 8 dnech, jinak jsem se na něj dívala, jak na malou rybičku ve velkém akvárku.

Když jsme se konečně dostali domů, bylo jasné, že zápas teprve začíná.

Následky toho zákeřného období nás provázejí dodnes. Malý Páťa se potýká s centrální hypotonií, což jsou ochablé svaly, ale zároveň má také ztuhlé končetiny. Doktoři stanovili diagnózu kvadruspastického postižení a zároveň zjistili problémy se zrakem – astigmatismus a podezření na centrální postižení zraku (CVI).

Ve 3,5 letech by Páťa už měl plně objevovat svět kolem sebe, chodit a mluvit. Ale našemu malému bojovníčkovi zůstávají zatím tyto věci cizí.

Je na nás závislý – musíme ho oblékat, přebalovat, neustále s ním cvičit, abychom posílili jeho svaly. Společně se snažíme, a i když je to náročné, nikdy se nevzdáme.

Jak sbírka pomůže?

Před tím, než jsem zůstala doma s Páťou, tak jsem měla své podnikání jako kosmetička, kterého jsem se musela vzdát. Tatínek pracuje jako technik a společně se staráme o Páťu a jeho speciální potřeby. Je toho hodně, a také jsme začali absolvovat různé terapie, které by měly Páťovi pomoci jako hypoterapii na koni, kraniosakrální terapii, Feldenkraisovu metodu, plavání a návštěvy neurorehabilitační kliniky.

Všechny tyto terapie jsou pro Páťu důležité, ale bohužel stojí velké peníze.

Nyní bychom se chtěli obrátit na vás, protože to je boj, který sami nezvládneme. Vaše příspěvky půjdou na Páťovy terapie, které mu umožní posunout se dál. Každý váš příspěvek nám pomůže, a my budeme nesmírně vděční za každou pomocnou ruku, kterou nám podáte. Děkujeme.

Sbírku již podpořilo 59 dárců

777 Kč — Anonymní dárce přibližně před hodinou

1 500 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

„Držím palečky!“
500 Kč — Ilona před 4 dny

„Get better little buddy!“
500 Kč — Johnny před 4 dny

500 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„Držím palce.“
2 000 Kč — Laďka Frčková před 2 týdny

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

300 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

1 000 Kč — Petra Šolcová před 3 týdny