Společně posuneme Páťu k prvním krůčkům!

Sulice, Želivec / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Společně posuneme Páťu k prvním krůčkům!

0 %

Vybráno 247 721 Kč z 320 000 Kč
Zbývá -161 dnů
Sbírka byla ukončena 13. února 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Náš malý bojovníček Páťa se narodil o několik týdnů později, než bylo plánováno. Jeho příchod na svět byl náročný, a hned na začátku se musel vypořádat s několika zdravotními komplikacemi.

Infekce ho postihla hned po porodu a přivedla nás do nemocnice. Jeho první dny života byly plné strachů a obav.

Byl připojený na hadičky a dlouhých 10 dní zůstal v inkubátoru. Jako jeho maminka jsem si ho směla pochovat až po nekonečných 8 dnech, jinak jsem se na něj dívala, jak na malou rybičku ve velkém akvárku.

Když jsme se konečně dostali domů, bylo jasné, že zápas teprve začíná.

Následky toho zákeřného období nás provázejí dodnes. Malý Páťa se potýká s centrální hypotonií, což jsou ochablé svaly, ale zároveň má také ztuhlé končetiny. Doktoři stanovili diagnózu kvadruspastického postižení a zároveň zjistili problémy se zrakem – astigmatismus a podezření na centrální postižení zraku (CVI).

Ve 3,5 letech by Páťa už měl plně objevovat svět kolem sebe, chodit a mluvit. Ale našemu malému bojovníčkovi zůstávají zatím tyto věci cizí.

Je na nás závislý – musíme ho oblékat, přebalovat, neustále s ním cvičit, abychom posílili jeho svaly. Společně se snažíme, a i když je to náročné, nikdy se nevzdáme.

Jak sbírka pomůže?

Před tím, než jsem zůstala doma s Páťou, tak jsem měla své podnikání jako kosmetička, kterého jsem se musela vzdát. Tatínek pracuje jako technik a společně se staráme o Páťu a jeho speciální potřeby. Je toho hodně, a také jsme začali absolvovat různé terapie, které by měly Páťovi pomoci jako hypoterapii na koni, kraniosakrální terapii, Feldenkraisovu metodu, plavání a návštěvy neurorehabilitační kliniky.

Všechny tyto terapie jsou pro Páťu důležité, ale bohužel stojí velké peníze.

Nyní bychom se chtěli obrátit na vás, protože to je boj, který sami nezvládneme. Vaše příspěvky půjdou na Páťovy terapie, které mu umožní posunout se dál. Každý váš příspěvek nám pomůže, a my budeme nesmírně vděční za každou pomocnou ruku, kterou nám podáte. Děkujeme.

Poděkování vám všem!

10. 10. 2023

Všem dárcům z celého srdce děkujeme za pomoc s vybráním a darováním peněz. Peníze budou využity na Páťovy terapie, které potřebuje k tomu, aby se mohl posouvat dále. Můžete nás také sledovat a fandit na Instagramu! Zde můžete vidět, kam penízky putují a jak pomáhají. 

Lenka, Páťova mamka

Partneři sbírky 1

Znesnáze21 a Roman Čelikovský

Patronem sbírky je Znesnáze a in memoriam Roman Čelikovský

Sbírku již podpořilo 176 dárců

„Jeden milion - převod ze sbírky "Naděje na život pro Romana“
50 000 Kč — Znesnáze před 4 měsíci

1 000 Kč — Eliška Pellešová před 5 měsíci

„Zaměstnanci firmy Accenture s radostí posílají Páťovi výtěžek z firemního charitativního pečení. Přejeme mnoho sil a úsměvů ❤️“
22 494 Kč — Accenture Operations před 5 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

„Přeji mnoho sil a úspěchů Páťovi i vám ❤️“
1 000 Kč — Renata před 5 měsíci

500 Kč — Nikol Ďurišová před 5 měsíci

„Protože to nevzdáte! Držím vám palce❤️“
1 333 Kč — Pavlína před 6 měsíci

„QR platby ze dne 29.1.-4.2.2024“
100 Kč — znesnáze21 před 6 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci