Naděje na život pro Romana

Jesenice, Osnice / Sbírku organizuje Roman Čelikovský

{}
0 %

Naděje na život pro Romana

Vybráno 3 032 973 Kč z 5 000 000 Kč
Zbývá -159 dnů
61 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 19. dubna 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Ahoj, jmenuji se Roman.

Je mi 30 let a jsem onkologický pacient.

Mám skvělou milující manželku, rodinu, sourozence a přátele. Miluju sport a práci, filmy, dobré jídlo a cestování. Bojuji se vzácným a agresivním onemocněním. Moje diagnóza se jmenuje Rhabdomyosarcoma - neboli rakovina měkké tkáně. Je to především nemoc malých děti, u dospělých se objevuje velmi výjimečně a ojediněle. Lékaři mi řekli, že za celou dobu, co operují tyhle vzácné sarkomy, jsem jejich 7. pacient s touto nemocí. 

V listopadu 2020 se mi udělala velká boule na ruce a v podpaží. Musel jsem čekat dlouhé měsíce na vyšetření magnetické rezonance. Lékaři tomu nepřikládali moc velkou váhu (je to tuková boule, namožený, atd…).

V dubnu 2021 jsem podstoupil operaci (biopsii) a v ten moment přišel šok. Oznámili mi, že mám nádor. Zhoubný nádor. To s člověkem zamává v jakémkoliv věku. Zvlášť, když je člověk mladý.

Podstoupil jsem řadu  dlouhých a vyčerpávajících chemoterapii, ozařování, a 2 operace, kde jsem přišel o část ruky. 

Bohužel všechna ta léčba zabrala jenom dočasně a po roce náročné léčby se mi nádor opět vrátil a metastázoval do svalu, kostí a plic. 

Hledal jsem různé dostupné léčby, které by mi pomohly po Evropě, ale všude mají stejný postup léčby a léky jako v ČR. Nevzdal jsem nic a hledal dál, až jsem našel nemocnici v USA. 

Jak sbírka pomůže

V nemocnici MD Anderson, Texas, Houston mají léky, které v ČR nejsou dostupné a pomohli by mi se vyléčit. "Ušijí" mi léčbu přímo na míru.

Léčba v USA je ale velmi nákladná a prostřednictvím této sbírky sháním peníze na to, aby se vůbec mohla uskutečnit. Další názor mi sice poslala i nemocnice ve Francii (za úhradu), a byl jsem také v Brně na specializovaném pracovišti - nicméně výsledek byl takový, že s léčbou dostupnou v Evropě se nevyléčím. 

Vybrané peníze mi umožní a pomůžou nastartovat léčbu v USA, kde mají i s tímto druhem nemoci zkušenosti. 

"Je mi líto, že moje naděje na uzdravení a - v tomto stavu doslova - na záchranu mého života, stojí na tom, zda seženu peníze nebo ne. Ale to je realita a proto prosím o pomoc a zakládám tuto sbírku. 

Pokud se mi to podaří, chci ukázat dalším, kteří bojují s touto vyčerpávající nemocí, že zvítězit lze a nejdůležitější je - NEVZDÁVAT SE. Jak říká můj oblíbeny citát":

KDO SE NIKDY NEVZDÁ, TOHO NIKDY NEPORAZÍŠ !

Smuteční oznámení

21. 04. 2023

Milí dárci,

s obrovským zármutkem oznamujeme, že Roman 17. 4. podlehl po usilovném boji svému onemocnění. Dnes se koná jeho pohřeb, myslete prosím na celou jeho rodinu s námi, včetně jeho milující manželky, která mu byla po celou dobu tou nejúžasnější oporou. Nevyužité finance ze sbírky půjdou na pomoc nemocným dětem, čímž uctíme Romanovu památku, jelikož přesně takto si to Roman přál. Všem vám z celého srdce děkujeme za pomoc a slova podpory, která jste po celou dobu Romanovi psali a dodávali mu tak odvahu a sílu dál bojovat a nikdy se nevzdat. Romanův příběh je příběhem statečného dobrosrdečného muže, který navždy zůstane v našich srdcích. Děkujeme a opatrujte se.

Sbírku již podpořilo 5032 dárců

„Převod do sbírky Podporte smrteľne chorého Martinka.“
-80 000 Kč — znesnáze21 před 2 týdny

„Převod do sbírky Cena za život pro Martínka: 100 milionů.“
-121 000 Kč — znesnáze21 před 2 týdny

„Romane, určitě se uzdravíš, přeju Ti hodně síly .💛🧡🍀🍀🍀🌞🌞“
400 Kč — Martina Kněžková před 4 měsíci

„Držím palce ať operaci Romane zvládneš!!! Buď velkým bojovníkem! “
500 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

„Hodně sil🍀“
200 Kč — Jana před 5 měsíci

„Drž se chlape! Jsi silný a určitě to zvládneš!“
373 Kč — Domča před 5 měsíci

200 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

„Silwinmar“
5 000 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci