Naděje na život pro Romana

Jesenice, Osnice / Sbírku organizuje Roman Čelikovský

{}
0 %

Naděje na život pro Romana

Vybráno 2 392 661 Kč z 5 000 000 Kč
Zbývá 36 dnů
48 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 05. května 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Ahoj, jmenuji se Roman.

Je mi 30 let a jsem onkologický pacient.

Mám skvělou milující manželku, rodinu, sourozence a přátele. Miluju sport a práci, filmy, dobré jídlo a cestování. Bojuji se vzácným a agresivním onemocněním. Moje diagnóza se jmenuje Rhabdomyosarcoma - neboli rakovina měkké tkáně. Je to především nemoc malých děti, u dospělých se objevuje velmi výjimečně a ojediněle. Lékaři mi řekli, že za celou dobu, co operují tyhle vzácné sarkomy, jsem jejich 7. pacient s touto nemocí. 

V listopadu 2020 se mi udělala velká boule na ruce a v podpaží. Musel jsem čekat dlouhé měsíce na vyšetření magnetické rezonance. Lékaři tomu nepřikládali moc velkou váhu (je to tuková boule, namožený, atd…).

V dubnu 2021 jsem podstoupil operaci (biopsii) a v ten moment přišel šok. Oznámili mi, že mám nádor. Zhoubný nádor. To s člověkem zamává v jakémkoliv věku. Zvlášť, když je člověk mladý.

Podstoupil jsem řadu  dlouhých a vyčerpávajících chemoterapii, ozařování, a 2 operace, kde jsem přišel o část ruky. 

Bohužel všechna ta léčba zabrala jenom dočasně a po roce náročné léčby se mi nádor opět vrátil a metastázoval do svalu, kostí a plic. 

Hledal jsem různé dostupné léčby, které by mi pomohly po Evropě, ale všude mají stejný postup léčby a léky jako v ČR. Nevzdal jsem nic a hledal dál, až jsem našel nemocnici v USA. 

Jak sbírka pomůže

V nemocnici MD Anderson, Texas, Houston mají léky, které v ČR nejsou dostupné a pomohli by mi se vyléčit. "Ušijí" mi léčbu přímo na míru.

Léčba v USA je ale velmi nákladná a prostřednictvím této sbírky sháním peníze na to, aby se vůbec mohla uskutečnit. Další názor mi sice poslala i nemocnice ve Francii (za úhradu), a byl jsem také v Brně na specializovaném pracovišti - nicméně výsledek byl takový, že s léčbou dostupnou v Evropě se nevyléčím. 

Vybrané peníze mi umožní a pomůžou nastartovat léčbu v USA, kde mají i s tímto druhem nemoci zkušenosti. 

"Je mi líto, že moje naděje na uzdravení a - v tomto stavu doslova - na záchranu mého života, stojí na tom, zda seženu peníze nebo ne. Ale to je realita a proto prosím o pomoc a zakládám tuto sbírku. 

Pokud se mi to podaří, chci ukázat dalším, kteří bojují s touto vyčerpávající nemocí, že zvítězit lze a nejdůležitější je - NEVZDÁVAT SE. Jak říká můj oblíbeny citát":

KDO SE NIKDY NEVZDÁ, TOHO NIKDY NEPORAZÍŠ !

Sbírku již podpořilo 3718 dárců

45 Kč — Anonymní dárce před 2 hodinami

„Držíme pěsti. Hodně sil.“
252 Kč — Anonymní dárce před 2 hodinami

777 Kč — Anonymní dárce před 2 hodinami

200 Kč — Anonymní dárce před 4 hodinami

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 hodinami

„Romane uzdrav se, držím palce :). Věřím, Ty to zvládneš :)“
373 Kč — Daniela Ch. před 4 hodinami

252 Kč — Anonymní dárce před 5 hodinami

„Drzim palce😍. “
500 Kč — Domča před 6 hodinami

„Držím palce ! “
777 Kč — Anonymní dárce před 6 hodinami

„Přeji, aby se to povedlo, aby ses vyléčil a byl zdravý.“
5 000 Kč — Marek před 6 hodinami