Snadnější cestování pro autistu Tomáška

Mělník / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}
0 %

Snadnější cestování pro autistu Tomáška

Vybráno 3 252 Kč z 100 000 Kč
Zbývá -24 dnů
3 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 30. srpna 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Tomášek se narodil jako zdravé miminko. Veselý, hravý, šikovný kluk. V dvou letech po kontrolách u specialistů bylo jasné, že jeho vývoj není v pořádku.

Tomášek trpí chronickou motorickou poruchou, hypotonií, kloubní hypermobilitou. Je středně těžký atypický autista s lehkou až středně těžkou mentální retardací, trpí migrenózními bolestmi hlavy, ADHD.

Vzhledem k tomu mu byl přiznán 3. stupeň závislosti na péči. Při každodenních základních věcech musím Tomáškovi pomáhat, sám je nezvládá. Nemůže být ani na minutu sám, pokud není ve škole, kam dochází cca na 3 hodiny denně, potřebuje nepřetržitý dohled.

Nesnáší cestování hromadnou dopravou, dělá se mu špatně, zvrací, má migrény, dojíždění k doktorům nebo na pohotovost, pokud nečekaně onemocní, je problém.

Jak sbírka pomůže?

Vzhledem k tomu jsem požádala o přiznáním příspěvku na pořízení auta, která nám však byla zamítnuta. Rozhodla jsem se proto založit tuto sbírku, abych mu usnadnila utrpení při cestování. 

Jsem s Tomáškem sama, rodiče ani blízkou rodinu již nemáme. Nemohu si dovolit ani onemocnět, protože by se o syna neměl kdo postarat. Ale Tomášek je to nejlepší, co mě na tomhle světě potkalo. Dávno jsem se smířila s tím, že je takový, jaký je, to nezměním.

Vybranou použijeme na zakoupení auta.

Moc děkuji všem dárcům, který nám přispějí.

Tomášek a Lenka

Sbírku již podpořilo 2 dárců

3 000 Kč — Anonymní dárce před měsícem

252 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci