Snadnější cestování pro autistu Tomáška

Mělník / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Snadnější cestování pro autistu Tomáška

Amount raised 3 252 Kč of 100 000 Kč goal
Left -236 days
3 % z původního cíle
The campaign has ended 30. August 2023

Help by sharing

Tomášek se narodil jako zdravé miminko. Veselý, hravý, šikovný kluk. V dvou letech po kontrolách u specialistů bylo jasné, že jeho vývoj není v pořádku.

Tomášek trpí chronickou motorickou poruchou, hypotonií, kloubní hypermobilitou. Je středně těžký atypický autista s lehkou až středně těžkou mentální retardací, trpí migrenozními bolestmi hlavy, ADHD.

Vzhledem k tomu mu byl přiznán 3. stupeň závislosti na péči. Při každodenních základních věcech musím Tomáškovi pomáhat, sám je nezvládá. Nemůže být ani na minutu sám, pokud není ve škole, kam dochází cca na 3 hodiny denně, potřebuje nepřetržitý dohled.

Nesnáší cestování hromadnou dopravou, dělá se mu špatně, zvrací, má migrény, dojíždění k doktorům nebo na pohotovost, pokud nečekaně onemocní, je problém.

Jak sbírka pomůže?

Vzhledem k tomu jsem požádala o přiznáním příspěvku na pořízení auta, která nám však byla zamítnuta. Rozhodla jsem se proto založit tuto sbírku, abych mu usnadnila utrpení při cestování. 

Jsem s Tomáškem sama, rodiče ani blízkou rodinu již nemáme. Nemohu si dovolit ani onemocnět, protože by se o syna neměl kdo postarat. Ale Tomášek je to nejlepší co mě na tomhle světě potkalo. Dávno jsem se smířila s tím, že je takový, jaký je, to nezměním.

Vybranou použijeme na zakoupení auta.

Moc děkuji všem dárcům, který nám přispějí.

Tomášek a Lenka

2 donations

3 000 Kč — Anonymous donor 8 months ago

252 Kč — Anonymous donor 1 year ago