Snadnější cesta k domácí péči pro seniory na Hodonínsku

Hodonínsko, Rohatec / Sbírku organizuje EuroCentrumHelp z.s.

{}

Snadnější cesta k domácí péči pro seniory na Hodonínsku

0 %

Vybráno 0 Kč z 250 000 Kč
Zbývá -1139 dnů
Sbírka byla ukončena 15. dubna 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Lenka Krmíčková je zdravotní sestra, lidem pomáhá nejen v práci, ale i mimo ni. Už 7 let se ve svém volnu věnuje seniorům na Hodonínsku. Nyní svou činnost rozšířila o ošetřovatelskou a paliativní péči v domácím prostředí. „Jsme tady, abychom našim seniorům alespoň trochu vrátili péči, kterou oni věnovali nám.“

Pro převoz nejen všech sestřiček, které nám chtějí pomáhat, ale i pro zajištění nutné přepravy seniorů, bychom chtěli zakoupit ojetý větší automobil v ceně kolem 250 000 Kč.

Auto bude sloužit k zabezpečení nezbytné péče pro seniory, ale i k zajištění jejich setkávání se s nejbližšími, a to včetně přepravy s invalidním vozíkem. Mnoho seniorů je totiž imobilní a vzhledem k aktuální situaci je jejich život nyní více než kdy dříve uzamčen do jakési pomyslné krabice.

Vzhledem k vývoji pandemie chce spolek pomáhat také s testováním seniorů a s očkováním. Vyhovující automobil by tuto práci značně ulehčil. „Předem všem moc děkuji za pomoc.“

Lenka zúročila své mnohaleté zkušenosti při práci u lůžka – 19 let v nemocnici a 2 roky v domově se zvláštním režimem, kde stále pracuje. S týmem sestřiček poskytuje v okolí Hodonína a Kyjova nově také domácí zdravotní péči. Rozšířila tak činnost svého spolku EuroCentrumHelp z.s., který funguje od roku 2014.

„K rozšíření pomoci mě přivedla osobní zkušenost. Moje maminka onemocněla, prožívali jsme s ní vše, od pobytu v nemocnici až po domácí léčbu. Nyní je maminka doma, má kyslíkový přístroj a pohybuje se jen na vozíku. Je ale šťastná, protože je s námi,“ uzavírá příběh Lenka.