Školné a doprava do speciální školy pro Michala

Dašice v Čechách / Sbírku organizuje Ivana Lochmanová

{}

Školné a doprava do speciální školy pro Michala

0 %

Vybráno 20 000 Kč z 19 000 Kč
Zbývá -872 dnů
Sbírka byla ukončena 20. února 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Míša žije se svou mamkou a dalším sourozencem v Dašicích. Chlapec má lehkou mentální retardaci a má specifické potřeby. Navštěvuje proto speciální základní školu. Měsíční příspěvek na provoz školy a dopravné dělá 3.000 Kč měsíčně. Rodina tyto náklady dosud hradila z příspěvku na péči pro syna, který jim byl odejmut.

„Škola synovi velice pomáhá a moc rád tam dochází. V posledních letech se i díky ní jeho stav zlepšil. Jako osamělý rodič, jehož jediným příjmem jsou dávky státní sociální podpory a dávky pomoci v hmotné nouzi si nadále nemohu dovolit syna na škole ponechat.“

Nyní Míšu přímo u domu vyzvedává školní svozový autobus, který jej odpoledne i přiváží. Maminka ho doprovází pouze na svozové místo. Pro celou rodinu to představuje obrovskou pomoc.

Prosím o finanční prostředky na úhradu školného a dopravného pro mého syna Míšu ve speciální škole.

Já sama jsem v evidenci úřadu práce bez nároku na podporu v nezaměstnanosti. Nyní mám zdravotní obtíže a budu žádat o invalidní důchod. V září letošního roku jsem podstoupila chirurgický zákrok v koleni a nyní docházím na rehabilitace.

V péči mám ještě syna Františka, kterému je 16 let a je umístěn ve výchovném ústavu Husův domov, ale pravidelně domů jezdí na víkendy a prázdniny. Otec dvou mladších synů je cizinec a nežije s námi, nehradí výživné, a tak jsem byla nucena na něj podat i trestní oznámení. Otec nejstaršího syna zemřel, když nebyl synovi ani rok.

Bez vaší pomoci nebudu moci synovi dopřát speciální školu, na kterou je zvyklý, kde se cítí bezpečně, a která pomáhá jeho stavu. Budeme vám vděční jak za příspěvky, tak za šíření našeho příběhu.

Děkujeme.

Sbírku již podpořilo 39 dárců

„Hurááá na to...“
2 801 Kč — Jan & Anna & Jolanka před 2 lety

„Hodně štěstí.“
155 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„👍“
1 221 Kč — Businský Tomáš před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

247 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

60 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

11 Kč — Radek Ježek před 2 lety

„Držte se, zvládnete to 🙂. “
373 Kč — Jarmila před 2 lety