Školné a doprava do speciální školy pro Michala

Dašice v Čechách / Organizer: Ivana Lochmanová zc.pmm@avondelop.alen

{}
0 %

Školné a doprava do speciální školy pro Michala

Amount raised 20 000 Kč of 19 000 Kč goal
Left -783 days
105 % z původního cíle
The campaign has ended 20. February 2022

Help by sharing

 

Žiji se svými dvěma syny (Michal 2009, Vojtěch 2011) v městském bytě v Dašicích v Čechách. V péči mám ještě syna Františka (2005), který je nyní umístěn ve výchovném ústavu Husův domov, ale pravidelně domů jezdí na víkendy a prázdniny. Otec dvou mladších synů je cizinec (bulharská národnost) a nežije s námi. Soužití s ním bylo obtížné, často nás napadal a opakovaně jsem volala i policii. Syny mám svěřené do své výhradní péče, jejich otec nehradí výživné. Podala jsem i trestní oznámení. Otec nejstaršího syna zemřel, když nebyl synovi ani rok. Prosím o finanční prostředky na úhradu školného a dopravného pro mého syna Michala Lochmana, který navštěvuje Základní školu a Praktická školu SVÍTÁNÍ, o.p.s..

Michal má specifické potřeby (lehká mentální retardace) a navštěvuje Základní školu a praktickou školu SVÍTÁNÍ, kde hradíme měsíční příspěvek na provoz školy a dopravné (1.200 příspěvek na školu, 1.800 Kč dopravné. Tyto náklady jsme dosud hradili z příspěvku na péči pro syna, který činil měsíční částku 3.300 Kč + 2.000 Kč z důvodu nízkých příjmů. Tato škola synovi velice pomáhá a rád sem dochází. V posledních letech se jeho stav zlepšil a v listopadu letošního roku došlo k odejmutí příspěvku na péči. Jako osamělý rodič, jehož jediným příjmem jsou dávky státní sociální podpory a dávky pomoci v hmotné nouzi si nadále nemohu dovolit syna na škole ponechat. To nám způsobí obrovskou komplikaci s hledáním jiného zařízení, především z důvodu dojíždění. Bydlíme v obci, která je vzdálená 13 km od Pardubic, kde se nachází Michalova škola, popř. jiné speciální školy. Doprava do školy je možná pouze meziměstským autobusem a poté městskou hromadnou dopravou. Tuto cestu syn není schopen vykonat sám bez dozoru. Nyní ho přímo u domu vyzvedává školní svozový autobus, který jej odpoledne i přiváží. Já ho pouze doprovázím na svozové místo.

Já sama jsem v evidenci úřadu práce bez nároku na podporu v nezaměstnanosti. Nyní mám zdravotní obtíže a budu žádat o invalidní důchod. V září letošního roku jsem podstoupila chirurgický zákrok v koleni a nyní docházím na rehabilitace.

39 donations

“Hurááá na to...”
2 801 Kč — Jan & Anna & Jolanka 2 years ago

“Hodně štěstí.”
155 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“👍”
1 221 Kč — Businský Tomáš 2 years ago

200 Kč — Anonymous donor 2 years ago

247 Kč — Anonymous donor 2 years ago

60 Kč — Anonymous donor 2 years ago

100 Kč — Anonymous donor 2 years ago

373 Kč — Anonymous donor 2 years ago

11 Kč — Radek Ježek 2 years ago

“Držte se, zvládnete to 🙂. ”
373 Kč — Jarmila 2 years ago

Discover more

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!
11 %

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!

Kdo nepomáhá, není Čech: Mistrovství v dárcovství!
5 %

Kdo nepomáhá, není Čech: Mistrovství v dárcovství!

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou
96 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou