Senioři v ukrajinských domovech akutně potřebují pleny

Ukrajina / Sbírku organizuje Olí Štrejbarová & Nadační fond pomoci

{}

Senioři v ukrajinských domovech akutně potřebují pleny

0 %

Vybráno 242 094 Kč z 100 000 Kč
Zbývá -804 dnů
Sbírka byla ukončena 02. dubna 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Senioři zůstávají  uvěznění v sociálních zařízeních, přišli o rodinu i základní hygienické potřeby. Sehnat pro ně místa v českých domovech seniorů je obtížně stejně jako jejich přeprava

Olga věnovala celý svůj profesní život novinařině a tak věděla, že je nesmysl kontaktovat ministra vnitra zavaleného prací i korespondencí. A protože za úspěšným mužem stojí vždy silná žena, spojila se s Marií Rakušanovou. Ta okamžitě začala s pomocí a hledáním možných cest. Zjistila, že situace je v tomto směru opravdu vážná. Prioritně teď probíhá evakuace žen a dětí. Senioři zůstávají většinově v domovech, pokud se ti, kterým síly stačí, nerozhodli odcestovat po vlastní ose. Ambasáda je schopná nabídnout pomoc v případě, že se najdou místa v českých domovech seniorů, kam by je pomohli přepravit. Respektive přiblížit je do Polska nebo na Slovensko, odkud by byla přeprava možná. Jejich zásobování humanitární pomocí probíhá tak, jak současná situace dovolí. 

“Dostala se ke mně od kamarádky informace, že domovy v Kyjevě zoufale volají o pomoc s dodávkou jednorázových plen pro seniory. Na místě bychom měli ženu, která je dokáže domovů předat. Jenže jak je dostat do Kyjeva? Oslovila jsem Člověka v tísni. Dovolat se nedá, což chápu, a tak čekám na odpověď mého mailového dotazu. Jistě se najde cesta. Pomoc nabízí i paní Rakušanová a znesnáze21. Vždycky jsem sázela na dobrotu lidí a vždycky se tahle sázka proměnila ve výhru, která pomohla seniorům. I Ježíškova vnoučata stojí jen na pomoci a propojení lidí. na ničem jiném. Proto se nehodlám vzdát a říkat si, že už to chudáci nějak doklepou. Připadá mi totiž, že právě tak se na problematiku v tuto chvíli pohlíží a štve mě to!”

Jsou to milující rodiče a prarodiče. Jsou to vystrašení, bezmocní a často nemohoucí lidé. A kromě toho, že si zaslouží lásku a bezpečí stejně jako všichni, potřebují teď také tuto nezbytnost, která by jim zajistila alespoň trošku důstojnosti!”

Sbírku již podpořilo 216 dárců

373 Kč — J před 2 lety

„❤“
1 500 Kč — Hana Mičunovičová před 2 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Nikola Groverová před 2 lety

„děkuji“
555 Kč — Markéta K. před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

2 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 2 lety