Senioři v ukrajinských domovech akutně potřebují pleny

Ukrajina / Organizer: Olí Štrejbarová & Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Senioři v ukrajinských domovech akutně potřebují pleny

Amount raised 242 094 Kč of 100 000 Kč goal
Left -751 days
242 % z původního cíle
The campaign has ended 02. April 2022

Help by sharing

Senioři zůstávají  uvěznění v sociálních zařízeních, přišli o rodinu i základní hygienické potřeby. Sehnat pro ně místa v českých domovech seniorů je obtížně stejně jako jejich přeprava

Olga věnovala celý svůj profesní život novinařině a tak věděla, že je nesmysl kontaktovat ministra vnitra zavaleného prací i korespondencí. A protože za úspěšným mužem stojí vždy silná žena, spojila se s Marií Rakušanovou. Ta okamžitě začala s pomocí a hledáním možných cest. Zjistila, že situace je v tomto směru opravdu vážná. Prioritně teď probíhá evakuace žen a dětí. Senioři zůstávají většinově v domovech, pokud se ti, kterým síly stačí, nerozhodli odcestovat po vlastní ose. Ambasáda je schopná nabídnout pomoc v případě, že se najdou místa v českých domovech seniorů, kam by je pomohli přepravit. Respektive přiblížit je do Polska nebo na Slovensko, odkud by byla přeprava možná. Jejich zásobování humanitární pomocí probíhá tak, jak současná situace dovolí. 

“Dostala se ke mně od kamarádky informace, že domovy v Kyjevě zoufale volají o pomoc s dodávkou jednorázových plen pro seniory. Na místě bychom měli ženu, která je dokáže domovů předat. Jenže jak je dostat do Kyjeva? Oslovila jsem Člověka v tísni. Dovolat se nedá, což chápu, a tak čekám na odpověď mého mailového dotazu. Jistě se najde cesta. Pomoc nabízí i paní Rakušanová a znesnáze21. Vždycky jsem sázela na dobrotu lidí a vždycky se tahle sázka proměnila ve výhru, která pomohla seniorům. I Ježíškova vnoučata stojí jen na pomoci a propojení lidí. na ničem jiném. Proto se nehodlám vzdát a říkat si, že už to chudáci nějak doklepou. Připadá mi totiž, že právě tak se na problematiku v tuto chvíli pohlíží a štve mě to!”

Jsou to milující rodiče a prarodiče. Jsou to vystrašení, bezmocní a často nemohoucí lidé. A kromě toho, že si zaslouží lásku a bezpečí stejně jako všichni, potřebují teď také tuto nezbytnost, která by jim zajistila alespoň trošku důstojnosti!”

216 donations

373 Kč — J 2 years ago

“❤”
1 500 Kč — Hana Mičunovičová 2 years ago

1 221 Kč — Anonymous donor 2 years ago

500 Kč — Nikola Groverová 2 years ago

“děkuji”
555 Kč — Markéta K. 2 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

373 Kč — Anonymous donor 2 years ago

373 Kč — Anonymous donor 2 years ago

2 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

300 Kč — Anonymous donor 2 years ago