Senior taxi. K lékaři i na nákup

Zlín / Sbírku organizuje Skládanka,z.s. zc.manzes@61aknadalks

0 %

Senior taxi. K lékaři i na nákup

Vybráno 4 000 Kč z 100 000 Kč
Zbývá 54 dnů 4 % z původního cíle

Sbírce pomůžete i sdílením

Projekt „senior taxi“ pomáhá osobám nad 65 let a zdravotně tělesně postiženým. Služba zajišťuje dopravu po městě Zlín a okolních obcích. Klienti se mohou dopravit k lékaři, na poštu nebo třeba na úřady.

Aktuálně má služba okolo 30 klientů, kteří mají sníženou pohyblivost. Cena jízdného je výrazně zvýhodněna, aby byla dostupná všem. Na rozjezd jsme získali darem starší automobil Opel.

Teď před námi ale stojí výzva získat finance na nové auto, které bude uzpůsobeno přepravě starších méně pohyblivých osob.

Služba nabízí určitou formu svobody pohybu a nezávislosti, která se v kontextu věku a handicapu vytrácí. Zaujal vás tento projekt? Pokud vám nápad dává smysl, řekněte o něm svým přátelům.

O Skládance

Cílem Skládanky, z. s. je spojit zdravé občany s občany postiženými a pomoci lidem sociálně slabším. Dalším neméně důležitým úkolem je zapojit mentálně postižené občany do běžného života, rozvoj jemné i hrubé motoriky při práci v tzv. tvořivé dílně a jejich socializace.

Dobrovolnice Eva o spolku Skládanka

Tato iniciativa je velmi důležité, jedná se o zlínské seniory a hendikepované občany. Mnozí z nich se sdružují ve spolku Skádanka a obzvláště v dnešní době by jim jistě přišla pomoc v podobě Taxi pro seniory a hendikepované. Jde o rozvozy k lékaři a rehabilitačních center, na nákup nebo později i k příbuzným na návštěvu či do střediska, kde se lidé důchodového věku scházejí.

Někteří sice mají třeba automobil, ale můžou nastat chvíle, kdy jej třeba nebudou moci použít nebo se naskytne jiná překážka. A tady by nastoupilo tzv. Senior taxi, které zaskočí, když bude třeba i pravidelně.

Máme sice prozatím k dispozici staršího Oplíka Merivu, ale ten bohužel není prostorný a člověk na vozíku se do něj nevejde. Nehledě na to, že mu už pomalu dochází dech a máme obavy, že brzy nerozdýchá takový nápor práce. Proto jsme se obrátili na platformu www.znesnaze21.cz a požádali je o pomoc v založení sbírky na nový automobil, který by splňoval potřebná kritéria k převozu našich invalidních členů, a hlavně seniorů.

Tato skupina obyvatel nás v této těžké době obzvlášť potřebuje. Byla bych moc šťastná, kdybychom jim alespoň takto mohli pomáhat, aby mohli být mobilní a nemuseli mít strach se pustit do světa a třeba později až přejde tato krutá doba si zajet na kafíčko s přáteli, děti zase třeba do kina nebo zájmového kroužku… Moc děkuji, jestli jste dočetli až sem a velký dík za každou finanční pomoc, kterou nám poskytnete. – dobrovolnice Eva

Sbírku již podpořilo 8 dárců

„korunka ke korunce a výsledkem může být radost obdarovaných.Přidejte se lidičky ku pomoci.“
25 Kč — Anonymní dárce před 5 dny

2 250 Kč — Anonymní dárce před měsícem

500 Kč — Anonymní dárce před měsícem

15 Kč — Anonymní dárce před měsícem

500 Kč — Anonymní dárce před měsícem

500 Kč — Anonymní dárce před měsícem

200 Kč — Anonymní dárce před měsícem

10 Kč — Anonymní dárce před měsícem

Další běžící sbírky

Sestřičky sestřičkám
11 %

Sestřičky sestřičkám

Nový život pro děti z Líský
8 %

Nový život pro děti z Líský

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí
52 %

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí