Senior taxi. K lékaři i na nákup

Zlín / Organizer: Skládanka,z.s. zc.manzes@61aknadalks

0 %

Senior taxi. K lékaři i na nákup

Amount raised 6 022 Kč of 100 000 Kč goal
Left -656 days
6 % z původního cíle
The campaign has ended 19. February 2021

Help by sharing

Projekt „senior taxi“ pomáhá osobám nad 65 let a zdravotně tělesně postiženým. Služba zajišťuje dopravu po městě Zlín a okolních obcích. Klienti se mohou dopravit k lékaři, na poštu, za prací do chráněné dílny nebo třeba na úřady.

„Nápad se zřízením sociálního taxíku přišel na základě zkušeností s asistencí naší dlouholeté klientce Ivance, která pracovala v chráněné dílně, kam musela dojíždět veřejnou dopravou s doprovodem. Ivanka žije se svojí sedmdesátiletou maminkou, rodina si, vzhledem k příjmům, nemohla dovolit individuální dopravu. Často docházelo k situaci, kdy se Ivančin zdravotní stav v práci zhoršil a potřebovala odvézt zpět domů. Maminka se proto se mnou telefonicky spojila, abych Ivanku odvezl. Z toho potom vznikl nápad zajistit i dalším potřebným lidem, tj. zdravotně handicapovaným a seniorům, spolehlivou a levnou dopravu kamkoliv v regionu.“ Tak o službě hovoří zakladatel a předseda Skládanek František Šarišský

Aktuálně má služba okolo 30 klientů, kteří mají sníženou pohyblivost. Cena jízdného je výrazně zvýhodněna, aby byla dostupná všem. Na rozjezd jsme získali darem starší automobil Opel.

Teď před námi ale stojí výzva získat finance na nové auto, které bude uzpůsobeno přepravě starších méně pohyblivých osob.

Služba nabízí určitou formu svobody pohybu a nezávislosti, která se v kontextu věku a handicapu vytrácí. Zaujal vás tento projekt? Pokud vám nápad dává smysl, řekněte o něm svým přátelům.

O Skládance

Cílem Skládanky, z. s. je spojit zdravé občany s občany postiženými a pomoci lidem sociálně slabším. Dalším neméně důležitým úkolem je zapojit mentálně postižené občany do běžného života, rozvoj jemné i hrubé motoriky při práci v tzv. tvořivé dílně a jejich socializace.

Dobrovolnice Eva o spolku Skládanka

Tato iniciativa je velmi důležité, jedná se o zlínské seniory a hendikepované občany. Mnozí z nich se sdružují ve spolku Skádanka a obzvláště v dnešní době by jim jistě přišla pomoc v podobě Taxi pro seniory a hendikepované. Jde o rozvozy k lékaři a rehabilitačních center, na nákup nebo později i k příbuzným na návštěvu či do střediska, kde se lidé důchodového věku scházejí.

Někteří sice mají třeba automobil, ale můžou nastat chvíle, kdy jej třeba nebudou moci použít nebo se naskytne jiná překážka. A tady by nastoupilo tzv. Senior taxi, které zaskočí, když bude třeba i pravidelně.

Máme sice prozatím k dispozici staršího Oplíka Merivu, ale ten bohužel není prostorný a člověk na vozíku se do něj nevejde. Nehledě na to, že mu už pomalu dochází dech a máme obavy, že brzy nerozdýchá takový nápor práce. Proto jsme se obrátili na platformu www.znesnaze21.cz a požádali je o pomoc v založení sbírky na nový automobil, který by splňoval potřebná kritéria k převozu našich invalidních členů, a hlavně seniorů.

 

Poděkování

29. 03. 2021

„Nápad na pořízení sociálního taxíku přišel na základě zkušeností s asistencí naší dlouholeté klientce Ivance, která pracovala v chráněné dílně, kam musela dojíždět veřejnou dopravou s doprovodem. Ivanka žije sama se svou více než sedmdesátiletou maminkou, rodina si vzhledem k nízkým příjmům, nemohla dovolit individuální dopravu.  Často docházelo k situaci, kdy se Ivančin  zdravotní stav v práci  zhoršil a potřebovala odvést zpět domů. Maminka se proto se mnou  telefonicky spojila, abych Ivanku doprovodil domů. A tak vznikl  nápad  zajistit i dalším potřebným lidem, tj. zdravotně handicapovaným a  seniorům, spolehlivou a dostupnou dopravu kamkoliv v regionu.“ Tak o  nápadu hovoří jeho zakladatel a předseda Skládanky František Šarišský.

 

Vážení přátelé, děkujeme všem, kteří zatím projekt podpořili :-) Na měsíc duben, pokud nám to situace dovolí, plánujeme uspořádat jubilejní 10. ročník sociálního festivalu Skládanka, na kterém bychom rádi uvedli nový sociální taxík do provozu. A i vy můžete být našim partnerem a součástí projektu.

Děkujeme za spolek Skládanka,z.s 

František Šarišský předseda spolku Skládanka,z.s 

13 donations

300 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Fandím Vám ”
373 Kč — Anonymous donor 2 years ago

49 Kč — Anonymous donor 2 years ago

1 000 Kč — F. Š. 2 years ago

300 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“korunka ke korunce a výsledkem může být radost obdarovaných.Přidejte se lidičky ku pomoci.”
25 Kč — Anonymous donor 2 years ago

2 250 Kč — Anonymous donor 2 years ago

500 Kč — Anonymous donor 2 years ago

15 Kč — Anonymous donor 2 years ago

500 Kč — Anonymous donor 2 years ago

Discover more

Podpořme maličkou Elišku s nádorem! Zkusit se má všechno!
41 %

Podpořme maličkou Elišku s nádorem! Zkusit se má všechno!

Pro rodinu v těžkých časech po náhlém odchodu maminky Lenky
48 %

Pro rodinu v těžkých časech po náhlém odchodu maminky Lenky

Pomáháme ON|KOLO|GICKÝM pacientům
50 %

Pomáháme ON|KOLO|GICKÝM pacientům