Sanitka pro záchranáře a dobrovolníky na Ukrajině

Benešov / Sbírku organizuje Jan Zamrazil

{}

Sanitka pro záchranáře a dobrovolníky na Ukrajině

0 %

Vybráno 493 228 Kč z 1 247 900 Kč
Zbývá -599 dnů
Sbírka byla ukončena 24. listopadu 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Pozor, pozor! Navyšujeme částku! Náš tým i aktivity se rozrostly, a tak máme potřebnost o 500 tisíc vyšší. Děkujeme všem, kteří se podílejí na příspěvcích sbírky! Moc si Vaší přízně vážíme a kam Vaše finance poputují a jak dlouhodobě pomáhají?

Již jsme pořídily záchranářské vozidlo, převazovou sanitku a zdravotní dodávku. K pomoci se pod naše projekty zdravotnizajisteni.cz a cesinaukrajine.cz hlásí další zdravotníci i instruktoři v CLS a TCCC bojových medicínách, zdravotní sestry a ostatní lékařští i nelékařští specialisté. Již delší dobu působíme v polních nemocnicích i při liniích se záchranou raněných vojáků v obraně i dobrovolníků zajišťující logistiku a v často bombardovaných městech. Součástí projektu je také aktivní vyhledávání v polích, troskách budov i veterinářká pomoc.

K zajištění dalšího personálu je cílem získat finanční prostředky na 3 zdravotní vozidla SUV v dlouhé verzi k odvozu raněných z těžko dostupného terénu na liniích obrany a při protiofenzívách, vozidlo s chladícím zařízením regulací a měřením teploty pro rychlý převoz léčiv z Evropy (transfůze, roztoky a ostatní léčiva a materiál).

Potřeba budou i další vozidla k dopravě na výměnu turnusů zdravotníků, čtyřkolky pro akutní vyproštění v terénu... vozidlo pro psovody a veterinární pomoc k dohledávání s kapacitou přespání a kanceláře nebo taženým přívěsem. Díky Vám ale nyní poskytujeme cílenou a rozsáhlou pomoc v oblastech zasažených válkou. Více o naší sbírce a pomoci si můžete přečíst níže.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––

V rámci našich aktivit vyrážíme kamkoliv, kde je nutná zdravotní péče. Jinak tomu ani není v případě humanitární mise na Ukrajinu.

Pomoc Ukrajině

Od začátku března 2022 se angažujeme v převozu ukrajinských utečenců prchajících před ruskou agresí, jak ze slovenských hranic, tak přímo z území Ukrajiny. Evakuujeme lidi vytipované lékaři, kteří se bez pomoci sami nedostanou do bezpečí, a ty následně předáváme do péče za hranicemi. Díky našemu zaměření můžeme převážet i uprchlíky, které ostatní odmítají.

Jedná se zejména o nemocné, postižené, raněné a například i těhotné ženy.

Jak sbírka pomůže

Nyní pomoc cíleně rozšiřujeme pro 110. Samostatnou brigádu na Ukrajině. Peníze budeme směřovat k nákupu sanitních vozidel, která jsou potřebná k převozu raněných obránců a dobrovolníků z obranné linie východní Ukrajiny. K sanitním vozidlům se přidají posádky para mediků a záchranářů, kteří chtějí pomoci 110. Samostatné brigádě. U této jednotky se nachází i naši čeští Ukrajinci. Byli bychom moc rádi, kdyby se nám ze sbírky podařil nakoupit i zdravotní materiál.

Kdo jsme

Dnes se nás sdružuje již několik. Spolupracujeme s nemocnicemi i armádou na Ukrajině, díky čemu můžeme pomoc efektivně a cíleně distribuovat až k bojové linii. Komunikujeme potřeby s velením jednotek nejen prostřednictvím vojáků, ale i českých mediků působících přímo na frontě.

Přidávají se k nám další a další dobrovolnící, a tak se náš tým početně rozrůstá. Sdružení dobrovolníci nejsou pouze z Čech, ale přidávají se k nám i lidé z Polska, Slovenska, a dokonce i Anglie.

Naší hlavou je zdravotník a zdravotní instruktor Jan Zamrazil. Máme vlastní zdravotnické vybavení, ale to bohužel začíná být přečerpané, situace je tak pro nás palčivá především v potřebnosti další sanitky, a tak Vás žádáme o pomoc.


Pomáhat chceme, dokud to bude jen trochu možné a v našich silách. Nyní totiž vše financujeme z vlastních peněz a využíváme naše sanitky a zdroje. Akutně nám již ale finance dochází a nákup dalších sanitek je akutní. Proto žádáme o Vaši podporu.

Každý příspěvek nám umožní dostat se blíže k těm, kteří nás potřebují. Děkujeme.

Sbírku již podpořilo 108 dárců

777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Děkuji za to, co děláte.“
1 221 Kč — Vladimíra Šandová před 2 lety

373 Kč — Vilém před 2 lety

„Držím palce, aby se částka povedla vybrat!“
500 Kč — Lenka R. před 2 lety

„Za svobodu a demokracii ✌️“
1 989 Kč — Seba před 2 lety

1 500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

2 800 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Jana Benešová před 2 lety

„Držte se!“
373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Ať slouží!“
2 112 Kč — Jindřiška Mlčková před 2 lety