Sanitka pro záchranáře a dobrovolníky na Ukrajině

Benešov / Sbírku organizuje Jan Zamrazil zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Sanitka pro záchranáře a dobrovolníky na Ukrajině

Vybráno 415 047 Kč z 747 900 Kč
Zbývá 49 dnů
55 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 24. srpna 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

V rámci našich aktivit vyrážíme kamkoliv, kde je nutná zdravotní péče. Jinak tomu ani není v případě humanitární mise na Ukrajinu.

Pomoc Ukrajině

Od začátku března 2022 se angažujeme v převozu ukrajinských utečenců prchajících před ruskou agresí, jak ze slovenských hranic, tak přímo z území Ukrajiny. Evakuujeme lidi vytipované lékaři, kteří se bez pomoci sami nedostanou do bezpečí, a ty následně předáváme do péče za hranicemi. Díky našemu zaměření můžeme převážet i uprchlíky, které ostatní odmítají.

Jedná se zejména o nemocné, postižené, raněné a například i těhotné ženy.

Jak sbírka pomůže

Nyní pomoc cíleně rozšiřujeme pro 110. Samostatnou brigádu na Ukrajině. Peníze budeme směřovat k nákupu sanitních vozidel, která jsou potřebná k převozu raněných obránců a dobrovolníků z obranné linie východní Ukrajiny. K sanitním vozidlům se přidají posádky para mediků a záchranářů, kteří chtějí pomoci 110. Samostatné brigádě. U této jednotky se nachází i naši čeští Ukrajinci. Byli bychom moc rádi, kdyby se nám ze sbírky podařil nakoupit i zdravotní materiál.

Kdo jsme

Dnes se nás sdružuje již několik. Spolupracujeme s nemocnicemi i armádou na Ukrajině, díky čemu můžeme pomoc efektivně a cíleně distribuovat až k bojové linii. Komunikujeme potřeby s velením jednotek nejen prostřednictvím vojáků, ale i českých mediků působících přímo na frontě.

Přidávají se k nám další a další dobrovolnící, a tak se náš tým početně rozrůstá. Sdružení dobrovolníci nejsou pouze z Čech, ale přidávají se k nám i lidé z Polska, Slovenska, a dokonce i Anglie.

Naší hlavou je zdravotník a zdravotní instruktor Jan Zamrazil. Máme vlastní zdravotnické vybavení, ale to bohužel začíná být přečerpané, situace je tak pro nás palčivá především v potřebnosti další sanitky, a tak Vás žádáme o pomoc.


Pomáhat chceme, dokud to bude jen trochu možné a v našich silách. Nyní totiž vše financujeme z vlastních peněz a využíváme naše sanitky a zdroje. Akutně nám již ale finance dochází a nákup dalších sanitek je akutní. Proto žádáme o Vaši podporu.

Každý příspěvek nám umožní dostat se blíže k těm, kteří nás potřebují. Děkujeme.

Sbírku již podpořilo 38 dárců

„Díky, lidičky. Aspoň trochu mohu pomoci. Držte se a ať se daří. A v pořádku se vraťte. 🤗❤️👍“
373 Kč — Ivuša před týdnem

3 750 Kč — Anonymní dárce před týdnem

5 000 Kč — Dana Kavková před týdnem

777 Kč — Anonymní dárce před týdnem

650 Kč — Anonymní dárce před týdnem

373 Kč — Anonymní dárce před týdnem

777 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„za magnet :-)“
5 000 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Vydržte.“
777 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Děkuji za to, co děláte.“
252 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny