Šance pro rodinu tatínka v protialkoholní léčbě

Uhlířské Janovice / Sbírku organizuje Tým duševního zdraví v ORP Kutná Hora, Hana Měkotová

{}
0 %

Šance pro rodinu tatínka v protialkoholní léčbě

Vybráno 27 364 Kč z 23 000 Kč
Zbývá -381 dnů
119 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 20. května 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Rodina na Kutnohorsku si prochází nelehkým obdobím. Tatínek od rodiny měl problémy s alkoholem, čímž trpěl zejména jeho 8letý syn.

Tatínek se však rozhodl vše změnit. Souhlasil s léčením a nastoupil do léčebny. Chce svému synovi být lepším tátou. Rodina je ale ve finanční tísni a bojí se, že během léčby to finančně nezvládnou. Potřebují podpořit.

O syna bude v době nepřítomnosti otce pečovat pouze matka. Bohužel, nemají v blízkosti nikoho, kdo by mohl, byť jen trochu, vypomoci s péčí o chlapce.

Jak sbírka pomůže?

Krom toho, že otec bude mít na nemocenské o 40% nižší příjem, matčina schopnost chodit do práce bude také omezena. Tím dojde k výraznému snížení příjmu rodiny, která na tom už tak není dobře. Maminka běžně chodí do práce v neděli, aby zabezpečila rodinu, což teď nebude možné, protože otec již nastoupil od 4.5. do léčebny. V normální situaci, je rodina soběstačná a snaží se řádně splácet hypotéku a uživit se. Oba rodiče však mají velmi nízký příjem. Matka navíc často nemůže do práce, neboť je chlapec velmi často nemocen, a ke všemu musí pravidelně dojíždět do střediska výchovné péče, k chlapcově psychiatričce a na diagnostické pobyty v Thomayerově nemocnici.

Pojďme rodině pomoci získat prostředky na překlenutí léčby otce v protialkoholní léčebně.

S čím vším se rodina vypořádává?

Mimo tatínkův alkoholismu s a finanční tíseň trpí chlapec závažnými poruchami chování a není tedy pro nikoho snadné o něj pečovat. Tento hoch byl navíc pro výchovné problémy vyloučen z družiny, což dále omezuje práceschopnost matky. Maminka tak zažádala o příspěvek na péči, který je nyní v jednání.

Jak rodinu dostat ze začarovaného kruhu?

V první řadě je nutno řešit otcovu závislost na alkoholu, která negativně ovlivňuje jeho rodičovské kompetence. Tatínek tak svůj první nezbytný krok udělal. Pojďme je společně podpořit, aby mohli všichni překlenout období, které je čeká. 

Děkuji všem dárcům!

26. 08. 2022

Sbírku již podpořilo 43 dárců

1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Máte výjimečné těžkosti, ale máte i výjimečné odhodlání věci změnit k lepšímu. Buďte spolu v lásce. “
1 000 Kč — Jan Paleček před rokem

1 708 Kč — Tomas Marek před rokem

2 112 Kč — Anonymní dárce před rokem

373 Kč — Tereza před rokem

400 Kč — Anonymní dárce před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Držím pěsti a obdivuji maminku rodiny, ze má sílu a vůli vše zvládnout, i tatínka, ze poznal problém a rozhodl se bojovat sám se sebou.“
373 Kč — Anonymní dárce před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem