Renatka je nonstop v jedné velké křeči. Ulevme jí!

Slovensko, Levice / Sbírku organizuje Renata Tobyová

{}
0 %

Renatka je nonstop v jedné velké křeči. Ulevme jí!

Vybráno 481 Kč z 75 000 Kč
Zbývá 29 dnů
1 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 28. dubna 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Renatka je moje dceruška, která je neuvěřitelná bojovnice. Narodila se totiž s nízkou porodní váhou i přes to, že celé těhotenství probíhalo normálně. Po porodu byla převezena do inkubátoru, kde pobyla 2 měsíce. Během hospitalizace ale dostala krvácení do mozku.

Její stav byl kritický, zkomplikovaný i silným zánětem plic.

Za dcerkou jsem musela cestovat do Nitry. Bylo to psychicky velmi náročné, protože jsem odloučení od dcerky těžko snášela. Ze všeho nejvíc jsem si ale přála, aby dcerka žila.

Následovalo velké množství vyšetření. Lékaři sami nevěděli, jak se celá situace odrazí na jejím zdraví.

Krutou pravdu jsme se dozvěděli po pár měsících od neurologa. Ani ve snu mě nenapadlo, že dcerka bude zdravotně těžce postižena.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na terapie, zdravotní pomůcky i hygienické pomůcky.

Byl to velký šok, ze kterého jsem se však musela rychle vzpamatovat a vrhnout se do boje. Věděla jsem, že dcerku, která bude žít ve vlastním světě, budu muset přimět, aby žila v tom mém. Nebude to jednoduché, ale každým dnem se o to nesmím přestat snažit, přestože jí podle slov odborníka nedávali moc šancí.

Nejvyšší stupeň mozkové obrny, kterým trpí i moje dcera se projevuje svalovým napětím, ztuhnutím svalů, tím že neumí udržet normální polohu, neudrží hlavičku, sama neumí sedět, neuchopí ani neudrží nic v rukou.

Renatka navíc zápasí s epileptickými záchvaty, které jí zabránily rehabilitovat, cvičit Vojtovu metodu. Kvůli tomu je dcerka ztuhlá a má ochablé svaly. Epilepsii má téměř každý den, i v noci, i přes dobře nastavené trojkombinaci antiepileptik. Ty ji vyčerpávají. Často se budí, noční výkřiky, emoční a hormonální výkyvy. Má silnou skoliózu zad, hrudního koše, protlačené vnitřní orgány. Často má nepravidelné dýchání, záškuby. Z častých užívání antibiotik a kortikoidů se jí oslabila imunita, ačkoli užívá Imunor.

Renátka ráda poslouchá pohádky a písničky. Přes léto chodíme do ZOO, na koupaliště, do přírody, pokud nám to její zdravotní stav dovolí. Dcerka ve svých 24letech potřebuje neustálou péči, protože sama není schopna žádného úkonu.

Je pro mě velmi náročné všechny tyto potřeby zabezpečit. Dovoluji si vás proto poprosit o pomoc pro Renátku, která mi dává sílu, naučila mě nesmírné pokoře.

Děkujeme vám za pomoc.

Sbírku již podpořilo 1 dárců

„Alespoň malá podpora. Máte mou hlubokou úctu a velký respekt“
481 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci