Rehabilitace změní Anielce život

Svitavy, Rozstání / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Rehabilitace změní Anielce život

0 %

Vybráno 337 147 Kč z 390 000 Kč
Zbývá -644 dnů
Sbírka byla ukončena 11. září 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Anielka je naše vymodlená 2letá holčička, která se potýká se svým onemocněním způsobeným jejím velmi smutným příchodem na svět. Původně jsme totiž čekali dvojčátka – 2 holčičky, jedné ale na konci těhotenství přestalo bít srdíčko a zemřela. Anielka v té chvíli neměla kyslík, a tak došlo k těžkému poškození mozku. Má nejtěžší formu DMO, spastickou kvadruparézu – ochrnutí všech končetin a centrální poškození zraku.

2 roky jsme dřeli od rána do večera, z toho 4 hodiny Vojtovu metodu, ale bohužel se naše holčička nikam neposunula.

Metoda, která vše změnila

Pomohla nám až Feldenkraisova metoda, která dělá s dcerou doslova zázraky. Za měsíc terapie se nám začíná snažit trochu plazit, ale hlavně mentálně se moc posunula, pohladí na požádání, trošičku lépe vidí, nebo se alespoň dívá správným směrem k předmětu.

Díky tomu, že jsem sama paralelně v Rakousku navštívila a absolvovala 1. segment kurzu této metody zaměřený na děti, teď mohu s Anielkou 2x denně aplikovat nabyté zkušenosti. Ráda bych v tomto pokračovala dál a případně i získala certifikát, se kterým bych mohla v České republice pomáhat dalším rodinám a dětem ve stejné situaci, jako jsme my. V ČR se totiž této metodě nevěnuje tolik specialistů, navíc ne přímo zaměřených na děti s DMO, jako tomu je v sousedním Rakousku, kam aktuálně jezdíme.

Pracovat s dcerou touto metodou je pro nás bohužel finančně náročné a nyní skoro až nedostupné. Za měsíc terapie jsme totiž s cestovními náklady a ubytováním dali okolo 100 000,- Kč.

Co všechno už rodina obětovala?

Již jsme utratili za léčbu všechny naše našetřené peníze, z toho důvodu jsme šli bydlet do maringotky, abychom snížili naše náklady a vše mohli dceři obětovat. Za 2 roky usilovného snažení jsme již dali všechno, co jsme měli, na rehabilitace a cvičení, které jsme neúspěšně vyzkoušeli. Nyní jsme ale na dobré cestě s Feldenkraisovou metodou, která nám dala obrovskou naději. Zároveň bychom rádi Anielce dopřáli i nákladné neurorehabilitace, které se primárně doporučují u pacientů s DMO. Tato kombinace by jednou dceři mohla umožnit žít samostatným a plnohodnotným životem.

Jak sbírka pomůže?

Terapeuti nám řekli, že má dcera velký potenciál, jen s ní musíme správně pracovat a učit mozek dělat si nové spoje. Výtěžek sbírky půjde na tyto terapie a neurorehabilitace, které dceři umožní se nadále rozvíjet.

Za cvičebním porgramem, se kterým děláme takové pokroky, jezdíme do zahraničí. Je to náročné, ale každý pokrok nás naplňuje štěstím a jistotou, že zázraky se dějí.

Hodně jezdíme do Německa, ale nyní se chystáme každý měsíc jezdit do Rakouska.

Pokud byste nám mohli pomoci jakýmkoliv příspěvkem, nedokážu ani vyjádřit to velké díky, které cítíme. Věříme, že Anielka bude nakonec žít úplně normální a šťastný život.

Velký dík všem dárcům!

10. 10. 2022

Chceme z celého srdce poděkovat všem hodným lidem, kteří nám přispěli na nákladnou rehabilitaci a výcvik Feldenkraisovi metody pro naši dcerku Anielku. Bez vás by se Anielka nikdy nemohla takto pěkně posouvat ve vývoji dál❤

Náš život začíná být radostnější a je naplněn mnohem větší nadějí🙏

Upřímně ze srdce všem dárcům děkujeme❤

 

Rodiče Anielky

Partneři sbírky 1

M&M reality

Patronem sbírky je M&M reality holding a.s.

Sbírku již podpořilo 276 dárců

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

5 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

333 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Jste krásní lidé, ať se vám to vrátí. :) “
252 Kč — Eliška Bob před 2 lety

962 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

100 € — Anonymní dárce před 2 lety

2 112 Kč — Anonymní dárce před 2 lety