Rehabilitace pro Simonku

Havířov / Sbírku organizuje Michala Fantová zc.liame@avotnafm

{}
0 %

Rehabilitace pro Simonku

Vybráno 89 157 Kč z 100 000 Kč
Zbývá 8 dnů
89 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 06. prosince 2020

Sbírce pomůžete i sdílením

Zdravím všechny dobrosrdečné dárce,

ráda bych vám představila naši dcerku Simonku. Narodila se nám jakokrásné zdravé dítě, ale dva dny po porodu nám v nemocnici řekli, že má vrozenouvadu ledvin. Ve 14 měsících Simonku operovali, zákrok dopadl na výbornou a odté doby nebyly s ledvinami žádné potíže.

V 18 měsících udělala Simonka první krůčky. Kolem druhého roku začalahodně zakopávat a bezdůvodně padat. Trochu vtáčela špičky nohou dovnitř. Vložkydo bot, které jsme dostali na ortopedii, nepomohly. Malá slábla, špičky nožičekvtáčela stále více a přestala došlapovat na paty. Obrátili jsme se znovu nalékaře a po několika vyšetřeních diagnostikoval pan doktor spinální svalovouatrofii (SMA) III. typu, kterou potvrdily i genetické testy.

Dnes je Simonce 5 let, má za sebou nasycovací dávky léku Spinraza a jejímomentální zdravotní stav je lepší než na začátku léčby. Chodíme na kratšíprocházky, ale i cestou do obchodu nebo na autobusovou zastávku si musíme nalavičce sednout a odpočinout. Simonka ujde v kuse asi 500 metrů, poté jíkolabují nožky a začne padat. Na delší procházky používáme zdravotnírehabilitační kočárek.


Naše maličká bude potřebovat celoživotní rehabilitace. Cvičení jespecifické, dlouhodobé a finančně náročné. Z vlastních prostředkůrehabilitace nezvládneme trvale financovat, a proto vás prosíme o pomoc. Vašepříspěvky použijeme na úhradu rehabilitačních cvičení pro Simonku a budemevděční za jakoukoliv částku. Moc nám tím pomůžete.

rodina Fantova

O nemoci

SMA je onemocnění, které postihuje neurony odpovídající za vědomé pohyby svalů, jako je chůze nebo běh. Přibližně 1 ze 40 osob je přenašečem nemoci. SMA postihuje všechny kosterní svaly. Slabost v dolních končetinách je všeobecně větší než u paží.

Děkujeme

Děkujeme

23. 09. 2020

Chtěli bychom moc poděkovat všem dárcům, kteří doposud přispěli. Pro Simonku jsou rehabilitace velmi významné. Díky nim zvládne delší chůzi a má radost z každé cesty kdy nespadla :-) 

Sbírku již podpořilo 319 dárců

„Držíme ti palce, princezno.“
373 Kč — Rybářovi před 14 hodinami

1 000 Kč — Anonymní dárce včera

„Drzime ti palce, mala statecna Simonko“
150 Kč — Bara včera

110 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

111 Kč — Lenka před 3 dny

101 Kč — Tomáš Luks před 3 dny

120 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

75 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

100 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

„Vyhrál jsem v aukci knihu. Knihu jsem přenechal na další aukci. Přeji hodně zdravý. “
200 Kč — D před 3 dny

Další běžící sbírky

Sestřičky sestřičkám
16 %

Sestřičky sestřičkám

Nový život pro děti z Líský
22 %

Nový život pro děti z Líský

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí
55 %

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí