Rehabilitace pro Simonku

Havířov / Sbírku organizuje Michala Fantová zc.liame@avotnafm

{}
0 %

Rehabilitace pro Simonku

Vybráno 100 100 Kč z 100 000 Kč
Zbývá -191 dnů
100 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 06. prosince 2020

Sbírce pomůžete i sdílením

Zdravím všechny dobrosrdečné dárce,

ráda bych vám představila naši dcerku Simonku. Narodila se nám jakokrásné zdravé dítě, ale dva dny po porodu nám v nemocnici řekli, že má vrozenouvadu ledvin. Ve 14 měsících Simonku operovali, zákrok dopadl na výbornou a odté doby nebyly s ledvinami žádné potíže.

V 18 měsících udělala Simonka první krůčky. Kolem druhého roku začalahodně zakopávat a bezdůvodně padat. Trochu vtáčela špičky nohou dovnitř. Vložkydo bot, které jsme dostali na ortopedii, nepomohly. Malá slábla, špičky nožičekvtáčela stále více a přestala došlapovat na paty. Obrátili jsme se znovu nalékaře a po několika vyšetřeních diagnostikoval pan doktor spinální svalovouatrofii (SMA) III. typu, kterou potvrdily i genetické testy.

Dnes je Simonce 5 let, má za sebou nasycovací dávky léku Spinraza a jejímomentální zdravotní stav je lepší než na začátku léčby. Chodíme na kratšíprocházky, ale i cestou do obchodu nebo na autobusovou zastávku si musíme nalavičce sednout a odpočinout. Simonka ujde v kuse asi 500 metrů, poté jíkolabují nožky a začne padat. Na delší procházky používáme zdravotnírehabilitační kočárek.


Naše maličká bude potřebovat celoživotní rehabilitace. Cvičení jespecifické, dlouhodobé a finančně náročné. Z vlastních prostředkůrehabilitace nezvládneme trvale financovat, a proto vás prosíme o pomoc. Vašepříspěvky použijeme na úhradu rehabilitačních cvičení pro Simonku a budemevděční za jakoukoliv částku. Moc nám tím pomůžete.

rodina Fantova

O nemoci

SMA je onemocnění, které postihuje neurony odpovídající za vědomé pohyby svalů, jako je chůze nebo běh. Přibližně 1 ze 40 osob je přenašečem nemoci. SMA postihuje všechny kosterní svaly. Slabost v dolních končetinách je všeobecně větší než u paží.

Děkujeme  z celého  💜

Děkujeme z celého 💜

19. 12. 2020

Moc děkujeme všem dárcům za krásné příspěvky pro Simonku. Jsme velice rádi, že může i nadále cvičit ve skvělém kolektivu, kde se cítí dobře. Rehabilitace pomáhají Simonce jak fyzicky tak i psychicky. Každé cvičení může překonávat sama sebe, a je šťastná, když se jí to povede. Simča půl roku od určení diagnózy zvládla poskok oběma nohama. A věřím v další pokroky, které díky pravidelným rehabilitacím zvládne. Děkujeme za všechny děti kterým připíváte.

Děkujeme

Děkujeme

23. 09. 2020

Chtěli bychom moc poděkovat všem dárcům, kteří doposud přispěli. Pro Simonku jsou rehabilitace velmi významné. Díky nim zvládne delší chůzi a má radost z každé cesty kdy nespadla :-) 

Sbírku již podpořilo 326 dárců

100 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

212 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

9 000 Kč — Locke & Hobbes a.s. před 6 měsíci

1 200 Kč — Yenna před 6 měsíci

150 Kč — Petra Hřebíčková před 7 měsíci

121 Kč — Světlana před 7 měsíci

160 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

„Držíme ti palce, princezno.“
373 Kč — Rybářovi před 7 měsíci

1 000 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

„Drzime ti palce, mala statecna Simonko“
150 Kč — Bara před 7 měsíci

Další běžící sbírky

Pomoc Petrovi a jeho synovi, kterým vzal oheň dům
21 %

Pomoc Petrovi a jeho synovi, kterým vzal oheň dům

Pomozme nemocné Anetě žít samostatně
100 %

Pomozme nemocné Anetě žít samostatně

Kočárek pro Radunku
77 %

Kočárek pro Radunku