Rehabilitace pro bojovníka Danielka

Praha / Sbírku organizuje Petra Trdlová zc.ilacsit@avoldrt.artep

{}
0 %

Rehabilitace pro bojovníka Danielka

Vybráno 31 352 Kč z 285 000 Kč
Zbývá 9 dnů
11 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 30. září 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Nebýt bezohledného řidiče, možná by dnes Daniel byl zcela zdravé dítě. Namísto toho srážka vyvolala předčasný porod a sled závažných zdravotních komplikací. Chlapečkovi nejdříve dva dny po porodu praskly plíce, poté následovalo masivní krvácení, a nakonec i selhání orgánů.

„Lékaři mi tehdy řekli hrozné věci. Místo toho, abych se radovala z nového života, mi bylo sděleno, že už pro něj nemůžou víc udělat a že do hodiny bude po všem…,“ popisuje maminka Petra. Její syn nicméně zabojoval a předpovědím lékařů se vzepřel.

Veškeré poporodní komplikace a ze všeho nejvíc dlouhá doba bez přísunu kyslíku zanechaly výrazné stopy. Daník trpí vážnou formou mozkové obrny, která postihla všechny končetiny. Od svého půl roku proto pravidelně a intenzivně rehabilituje. „Ohromně Danečkovi pomáhá rehabilitace metodou Feldenkreis a kraniosakrální osteopatie, na kterou jsem si udělala terapeutický výcvik, abych mohla pomáhat i dalším dětem s handicapem,“ doplňuje maminka.

I díky tomu dnes Daniel naprosto vnímá vše kolem sebe, je velmi chytrý, všemu rozumí. Částečně mluví, takže si i řekne, co potřebuje. Přestože je Danielkovo poškození mozku opravdu velké, zvládá i trochu ovládat ruce a chodit ve zdravotním chodítku, jinak je na vozíčku. Ohromně si oblíbil například cestování pražskou MHD, chodí plavat a navzdory omezením si život docela užívá.

Na konci května Daniel absolvoval operaci ulzibat. Během tohoto zákroku došlo k odstranění svalových kontraktur. Aby se svaly znovu nestáhly, je třeba nejpozději do měsíce po operaci začít cvičit. Maminka tak shání finance na 3měsíční neurorehabilitaci.

Pro tuto následnou léčbu bude Daniel chodit na intenzivní rehabilitace na Neurorehabilitační klinice AXON, kde chlapec kromě nácviku chůze trénuje i jemnou motoriku rukou, kdy při posledním cyklu terapií dokázal po dlouhých devíti letech otevřít prsty.

Daneček cvičí s naprosto neuvěřitelným nadšením, a to i přesto, že ho to někdy kvůli zvýšeném svalovém napětí bolí. Největší motivací je pro něj teď jeho tříletá sestřička, která ho zapojuje do všech her a částečně mu i asistuje, podá pití, zvedne hlavu na vozíčku, Daniel ji na oplátku učí mluvit,“ uzavírá maminka Danečka. „Děkuji všem, kteří nám ho pomáhají posouvat dál a dál.“

Partneři sbírky 1

Axon

Partnerem sbírky je Neurorehabilitační klinika Axon.

Sbírku již podpořilo 38 dárců

500 Kč — Tomáš Plánička před 7 hodinami

1 221 Kč — Anonymní dárce před 8 hodinami

„Moc Vám držím palce. “
1 221 Kč — Anonymní dárce před 10 hodinami

252 Kč — Anonymní dárce před 16 hodinami

2 000 Kč — MS před 17 hodinami

500 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Daneček i maminka jsou úžasní 👍🏼🍀“
778 Kč — Monika před 2 týdny

„#runfordan srpen 2021“
3 280 Kč — Robert Neruda před 2 týdny

„Hodně štěstí a sil! Držím palce!“
2 500 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny

Další běžící sbírky

Kmenové buňky pro Luboše s ALS
88 %

Kmenové buňky pro Luboše s ALS

Abychom s Kristiánem zůstali spolu doma
76 %

Abychom s Kristiánem zůstali spolu doma

100 kroků zpátky do života
55 %

100 kroků zpátky do života